Lietuvos bankas dėl įtartinos finansinės piramidės kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Publikuota: 2013 m. birželio 2 d. sekmadienis

Lietuvos bankas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl „Valiutos kaupimo organizacijos“ veiklos, kuri turi vadinamosios finansinės piramidės požymių.

„Į prokurorus kreipėmės siekdami apsaugoti visuomenės interesus. Įtarimų sukėlęs subjektas reklamuojasi siūlydamas pinigų uždarbio schemą, galimai atitinkančią finansinės piramidės požymius“, – sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

„Valiutos kaupimo organizacijos“ interneto svetainėje www.vko.lt pateikta informacija apie būdą, kuriuo, pervedus pinigus į nurodytas sąskaitas ir į sistemą įtraukus naujų dalyvių, esą galima padvigubinti savo pasirinktą pinigų sumą.

Todėl darytina išvada, kad vykdoma veikla galimai atitinka finansinės piramidės veiklos požymius.

Atsižvelgiant į tai, kad „Valiutos kaupimo organizacijos“ veikimo modelis pagrįstas piniginių lėšų iš dalyvių priėmimu, ši veikla taip pat gali atitikti licencinių finansinių paslaugų, indėlių priėmimo iš gyventojų, požymius. Tokia veikla užsiimti gali tik kredito įstaigos (bankai ir kredito unijos).

Lietuvos bankas nėra išdavęs nei kredito, nei kitos finansų įstaigos licencijos įmonėms, kurių pavadinimas būtų susijęs su „Valiutos kaupimo organizacija“, todėl jos veikla yra neprižiūrima Lietuvos banko.

„Gyventojai turi būti ypač budrūs patikėdami savo pinigus, o žadamas pasakiškas uždarbis pirmiausia gali byloti apie didžiulę riziką ar net apgaulę“, – pažymi V. Šapoka.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »