Lietuvos bankas investavo Kinijos kapitalo rinkoje

Publikuota: 2014 m. spalio 6 d. pirmadienis

Gavęs Kinijos centrinio banko leidimą ir baigęs teisines investavimo į Kinijos kapitalo rinką pasiruošimo procedūras, Lietuvos bankas pirmą kartą nedidelę dalį užsienio atsargų investavo į Kinijos skolos vertybinius popierius.

„Šis žingsnis leidžia dar labiau išskaidyti Lietuvos užsienio atsargų investavimo riziką ir ilgainiui gauti didesnę investicijų grąžą iš palaipsniui atsiveriančios antros pagal dydį pasaulyje ekonomikos – Kinijos – kapitalo rinkos“, – sako Mindaugas Vaičiulis, Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorius.

Lietuvos bankas yra vienas pirmųjų iš Europos centrinių bankų sistemos narių investavęs Kinijoje ir pirmasis, gavęs kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo Kinijoje statusą. Mūsų šalies centriniam bankui buvo suteiktas leidimas ir 100 mln. JAV dolerių kvota investuoti į Kinijos tarpbankinę obligacijų rinką.

M. Vaičiulis taip pat pabrėžė, kad investuojant Lietuvos užsienio atsargas, saugumo ir likvidumo principai yra prioritetiniai pelningumo principo atžvilgiu.

Lietuvos bankas ir Kinijos vertybinių popierių priežiūros komisija (angl. China Securities Regulatory Commission) yra pasirašę Memorandumą dėl bendradarbiavimo vertybinių popierių priežiūros srityje. Šis memorandumas atveria kelią visoms mūsų šalies finansų institucijoms siekti kvalifikuoto užsienio institucinio investuotojo statuso, kuris būtinas, norint tiesiogiai investuoti į Kinijos vertybinių popierių vidaus rinką.

Lietuvos bankas, reaguodamas į pastarųjų metų pasaulio ekonomikos bei finansų rinkų raidą ir atsižvelgęs į Pasaulio banko rekomendacijas, pernai atnaujino finansinio turto valdymo politiką. Politikos pakeitimai sudaro sąlygas lanksčiau ir ilgainiui pelningiau investuoti Lietuvos užsienio atsargas.

Lietuvos banko tarptautinės oficialiosios atsargos rugpjūtį sudarė 21,9 mlrd. Lt (6,3 mlrd. Eur).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ plečia bekontakčių atsiskaitymų prieinamumą

„Samsung Electronics“ siekia integruoti NFC lustus į daugybę skirtingų įrenginių: laikrodžius, apyrankes, raktų pakabukus. skaityti »

Mokėjimo sistema „LG Pay“ pradės veikti jau šią vasarą

Pietų Korėjos bendrovė LG nusprendė sukurti savo mobiliųjų atsiskaitymų tarnybą, analogišką konkurentų „Apple“, „Samsung“ ir „Google“. skaityti »

Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko vadovaujama delegacija

Kovo 23–24 dienomis Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo V. Kalauro (Pavel V. Kallaur) vadovaujama delegacija. skaityti »

Atsiskaityti bus galima ir saulės akiniais

„Visa“ planuoja įgyvendinti bekontakčių atsiskaitymų projektą panaudodama saulės akinius ir belaidę duomenų perdavimo technologiją NFC. skaityti »

Paskelbti geriausi pasaulio bankai

Žurnalas „Global Finance“ pristatė geriausių 2017 m. pasaulio bankų reitingą. skaityti »

Čikagos bendrovė pasiūlė atsiskaityti delnu

Čikagos biometrijos technologijų bendrovė „Keyo“ pasiūlė parduotuvėms atsiskaitymo delnu terminalą. skaityti »

Lietuvos bankas numizmatinėmis vertybėmis prekiaus naujoje el. parduotuvėje

Siekdamas plėtoti numizmatiką, Lietuvos bankas netrukus numizmatinėmis vertybėmis pradės prekiauti naujoje patogioje elektroninėje parduotuvėje. skaityti »

Lietuvoje nori įsikurti naujas bankas

Letuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pranešė, kad Lietuvoje artimiausiu metu gali būti įsteigtas naujas užsienio kapitalo bankas. skaityti »

2016 m. bankai skolino gerokai daugiau, kartu augo jų pelnas

Bankų klientams suteiktų paskolų portfelio grynoji vertė per 2016 m. išaugo 10,6 proc. – iki 18,1 mlrd. Eur. skaityti »

Bankai aktyviai investuoja į dirbtinį intelektą

Konsultacijų bendrovė „Opimas“ prognozuoja, kad per artimiausius aštuonerius metus dirbtinis intelektas pakeis apie 230 tūks. kapitalo rinkų darbuotojų. skaityti »