Lietuvos bankas lanksčiau investuos užsienio atsargas

Publikuota: 2013 m. spalio 14 d. pirmadienis

Lietuvos bankas, reaguodamas į pastarųjų metų Europos ir pasaulio ekonomikos ir finansų rinkų raidą bei atsižvelgęs į Pasaulio banko rekomendacijas, atnaujino finansinio turto valdymo politiką. Pakeitimai sudaro sąlygas lanksčiau ir ilgainiui pelningiau investuoti Lietuvos užsienio atsargas.

„Vieno iš pagrindinių užsienio atsargų valdymo pajamų šaltinio – itin saugių vyriausybių vertybinių popierių – grąža pastaraisiais metais sumenko ir šiuo metu yra artima nuliui. Siekiant efektyviau investuoti užsienio atsargas ir labiau išskaidyti riziką, būtina peržiūrėti šių lėšų valdymo principus“, – komentuoja Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorius Mindaugas Vaičiulis.

Lietuvos bankas numato investicijų portfelį papildyti investicinio reitingo bendrovių skolos, nuosavybės vertybiniais popieriais (akcijomis), taip pat investuoti į didesnę grąžą užtikrinančias ilgesnio laikotarpio obligacijas.

Tačiau Lietuvos užsienio atsargos ir toliau bus valdomos prioritetą teikiant jų saugumui ir likvidumui, t. y. garantuojant visišką apyvartoje esančių litų padengimą konvertuojamąja valiuta, taip pat užtikrinant kitas Lietuvos banko funkcijas.

„Šio investicijų portfelio svyravimai gali būti didesni trumpuoju laikotarpiu dėl rinkos verčių pasikeitimų, tačiau ilgesniu 3 m. laikotarpiu pasiektume didesnę grąžą dėl taikomų mažai tarpusavyje susijusių investavimo strategijų“, – sako M. Vaičiulis.

Pasak jo, tendencija skaidyti investicijų riziką ryškėja ir kitiems Vidurio ir Rytų Europos šalių centriniams bankams valdant finansinį turtą, kai ieškoma investavimo galimybių kitose geografinėse rinkose ar potencialiai pelningesniuose finansų rinkos segmentuose. Ši tendencija pastebima ir pasaulio mastu. Pavyzdžiui, „Central Banking Publications“ ir „Royal Bank of Scotland“ pasaulio centrinių bankų apklausoje apie finansinio turto valdymo tendencijas keturiolika respondentų teigė jau investuojantys ar svarstantys galimybę investuoti nacionalines atsargas į nuosavybės vertybinius popierius, t. y. į akcijas.

Atsargų valdymo pokyčiai pradedami įgyvendinti laipsniškai nuo šių metų lapkričio 30 d., kai įsigalios naujoji Lietuvos banko finansinio turto valdymo politika.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Naudojimasis bankų paslaugomis ir pasitikėjimas auga

Lietuvos bankų asociacijos užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 2016 m. pasitikėjimas bankų sektoriumi padidėjo. skaityti »

Kūčių išvakarėse anglams prireikė daug grynųjų

2016 m. gruodžio 23 d.) Didžiojoje Britanijoje iš bankomatų buvo išimta rekordinė suma grynųjų – 730 mln. svarų sterlingų grynųjų. skaityti »

Lietuvos bankas stiprins konkurenciją, šalins administracinius barjerus finansų rinkoje, didins efektyvumą

Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017–2020 m. veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus. skaityti »

SEB bankas finansų konsultacijas privatiems klientams nuo šiol teiks ir internetu

SEB bankas pradeda teikti finansų konsultacijas internetu privatiems klientams – jos metu bus nustatomi kliento poreikiai, tikslai ir sudaromas asmeninis finansų planas. skaityti »

Robotas–finansų patarėjas padės moterims

Singapūre sukurtas naujas finansų patarėjas robotas moterims, padedantis tvarkyti piniginius reikalus. skaityti »

Euras atšventė savo 15-ąjį gimtadienį

Euras sekmadienį (2017 m. sausio 1 d.) atšventė savo 15-ąjį gimtadienį. skaityti »

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui – speciali penkių eurų monetų serija

2018-aisiais mūsų valstybės šimtmetį Lietuvos bankas paminės išleisdamas keturias kolekcines monetas – vieną aukso ir tris sidabro – bei kartu su Latvijos ir Estijos centriniais bankais išleisdamas 2 eurų proginę monetą. skaityti »

Mažos palūkanos tebėra vienas svarbiausių iššūkių finansų įstaigų veiklai

Šalies finansų įstaigos galimą pelningumo sumažėjimą dėl mažų palūkanų normų aplinkos tebevertina kaip svarbiausią riziką finansų sistemai. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai 2020 m. pasieks 410,5 mlrd. dol. apimtis

Manoma, kad mobiliosios priemonės ateityje bus dažniau naudojamos atsiskaityti per internetą, nei susimokėti bekontakčiu būdu prekybos vietoje. skaityti »

Skandinavijos ir Baltijos šalių centriniai bankai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo

Skandinavijos ir Baltijos šalių centrinių bankų vadovai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo, kurioje numatyti informacijos mainų tarp centrinių bankų principai ir neeilinio likvidumo perdavimo bankinėms grupėms sąlygos. skaityti »