Lietuvos bankas pradeda diskusiją dėl efektyvesnio grynųjų pinigų tvarkymo šalyje

Publikuota: 2015 m. vasario 3 d. antradienis

Lietuvos bankas, siekdamas grynųjų pinigų tvarkymo sistemą padaryti efektyvesnę, parengė pasiūlymus, kaip optimizuoti grynųjų pinigų tvarkymą. Jie pateikti viešai diskusijai skirtame dokumente „Grynųjų pinigų pasiūlos sistemos pertvarka“.

„Išnagrinėjus kitų Europos Sąjungos šalių patirtį, yra akivaizdu, kad grynuosius pinigus galima būtų tvarkyti efektyviau, kartu paskatinti privačius grynųjų pinigų tvarkytojus labiau įsitraukti į grynųjų pinigų tvarkymo procesą ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Todėl kviečiame rinkos dalyvius diskutuoti, kaip pasiekti optimalų rezultatą“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.  

Pasak jo, užtikrinant efektyvią veiklą, itin svarbu tinkamai išgryninti funkcijų pasiskirstymą pinigų tvarkymo grandinėje. Centrinio banko veikla galėtų būti grynųjų pinigų išleidimas rinkos paklausai užtikrinti, tinkamų apyvartai perteklinių grynųjų pinigų priėmimas bei netinkamų apyvartai grynųjų pinigų priėmimas ir jų naikinimas. Kita su grynųjų pinigų tvarkymu ir jų pakartotiniu išleidimu į apyvartą susijusi veikla yra komercinio pobūdžio ir galėtų būti vykdoma bankų ir pinigų pervežimo įmonių, užtikrinant konkurencinę aplinką.

Lietuvos bankas kviečia bankus, pinigų pervežimo įmones ir kitas suinteresuotas įstaigas apsvarstyti dokumente „Grynųjų pinigų pasiūlos sistemos pertvarka“siūlomas arba pasiūlyti kitas priemones, kurios padėtų suderinti Lietuvos banko ir kitų grynųjų pinigų  sistemos dalyvių interesus, susijusius su grynųjų pinigų pasiūla, ir šalyje sukurti tinkamiausią grynųjų pinigų ciklo modelį.

Atsižvelgęs į šios viešos diskusijos dalyvių pastabas, komentarus ir pareikštas nuomones, Lietuvos bankas parengs konkrečius grynųjų pinigų pasiūlos sistemos šalyje optimizavimo įgyvendinamuosius pasiūlymus.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »