Lietuvos bankas pradeda skelbti ECB publikuotus orientacinius euro ir užsienio valiutų santykius

Publikuota: 2014 m. spalio 1 d. trečiadienis

Siekdamas iš anksto gyventojus ir verslininkus supažindinti su informacijos apie užsienio valiutų kursus teikimo pokyčiais, Lietuvos bankas savo interneto svetainėje pradeda skelbti informaciją apie euro ir užsienio valiutų santykius.

„Lietuvos bankas siekia sudaryti sąlygas gyventojams ir verslininkams iš anksto susipažinti su pokyčiais, susijusiais su užsienio valiutų kursų pateikimu po euro įvedimo, ir jiems pasirengti. Lietuvos banko interneto svetainėje nuo šiol bus skelbiami ir ECB publikuoti orientaciniai euro bei užsienio valiutų santykiai“, – sako Antanas Bumblauskis, Lietuvos banko Operacijų ir mokėjimų departamento vyriausiasis specialistas.

Lietuvos bankas savo interneto svetainėje kiekvieną dieną pateiks ECB paskelbtus daugiau nei 30 pasaulio valiutų orientacinius euro ir užsienio valiutų santykius.

Ši informacija pradedama skelbti nuo šių metų spalio 1 d. Euro ir užsienio valiutos santykiai iki 16 val. Lietuvos laiku kiekvieną darbo dieną skelbiami ECB interneto svetainėje, iškart po to – Lietuvos banko interneto svetainėje.

Lietuvos bankas, siekdamas palaikyti platų užsienio valiutų kursų sąrašą, vadovaudamasis susitarimais tarp Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų, numato kartą per mėnesį skelbti euro ir kitų – daugiau nei 50 pasaulio šalių – ECB nenustatomų valiutų santykius.

Oficialūs lito ir užsienio valiutų santykiai Lietuvos banko interneto svetainėje iki 2014 m. gruodžio 31 d. bus skelbiami įprasta tvarka. Nuo 2015 m. sausio 1 d. nustojus skelbti lito ir užsienio valiutų santykius, jų istoriniai duomenys ir toliau bus prieinami Lietuvos banko interneto svetainėje neribotą laiką.

Išsamius atsakymus į pagrindinius klausimus apie numatomus užsienio valiutos kursų skelbimo pokyčius ir su tuo susijusias teikiamas automatizavimo paslaugas galima rasti Lietuvos banko interneto svetainėje Užsienio valiutų santykių statistikos pasikeitimų nuo euro įvedimo apraše.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »