Lietuvos bankas pradeda skelbti ECB publikuotus orientacinius euro ir užsienio valiutų santykius

Publikuota: 2014 m. spalio 1 d. trečiadienis

Siekdamas iš anksto gyventojus ir verslininkus supažindinti su informacijos apie užsienio valiutų kursus teikimo pokyčiais, Lietuvos bankas savo interneto svetainėje pradeda skelbti informaciją apie euro ir užsienio valiutų santykius.

„Lietuvos bankas siekia sudaryti sąlygas gyventojams ir verslininkams iš anksto susipažinti su pokyčiais, susijusiais su užsienio valiutų kursų pateikimu po euro įvedimo, ir jiems pasirengti. Lietuvos banko interneto svetainėje nuo šiol bus skelbiami ir ECB publikuoti orientaciniai euro bei užsienio valiutų santykiai“, – sako Antanas Bumblauskis, Lietuvos banko Operacijų ir mokėjimų departamento vyriausiasis specialistas.

Lietuvos bankas savo interneto svetainėje kiekvieną dieną pateiks ECB paskelbtus daugiau nei 30 pasaulio valiutų orientacinius euro ir užsienio valiutų santykius.

Ši informacija pradedama skelbti nuo šių metų spalio 1 d. Euro ir užsienio valiutos santykiai iki 16 val. Lietuvos laiku kiekvieną darbo dieną skelbiami ECB interneto svetainėje, iškart po to – Lietuvos banko interneto svetainėje.

Lietuvos bankas, siekdamas palaikyti platų užsienio valiutų kursų sąrašą, vadovaudamasis susitarimais tarp Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų, numato kartą per mėnesį skelbti euro ir kitų – daugiau nei 50 pasaulio šalių – ECB nenustatomų valiutų santykius.

Oficialūs lito ir užsienio valiutų santykiai Lietuvos banko interneto svetainėje iki 2014 m. gruodžio 31 d. bus skelbiami įprasta tvarka. Nuo 2015 m. sausio 1 d. nustojus skelbti lito ir užsienio valiutų santykius, jų istoriniai duomenys ir toliau bus prieinami Lietuvos banko interneto svetainėje neribotą laiką.

Išsamius atsakymus į pagrindinius klausimus apie numatomus užsienio valiutos kursų skelbimo pokyčius ir su tuo susijusias teikiamas automatizavimo paslaugas galima rasti Lietuvos banko interneto svetainėje Užsienio valiutų santykių statistikos pasikeitimų nuo euro įvedimo apraše.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »