Lietuvos bankas pradėjo konsultacijas su finansų rinkos dalyviais dėl įmokų už priežiūrą dydžių

Publikuota: 2012 m. vasario 29 d. trečiadienis

Nuo šių metų pradžios pertvarkius šalies finansų rinkos priežiūros sistemą, ją išlaikyti turi patys rinkos dalyviai. Lietuvos bankas kreipėsi į prižiūrimus finansų rinkos dalyvius dėl planuojamų šiais metais įmokų dydžio. Įmokų dydžius numatyta patvirtinti iki kovo 31 d.

Siūloma, kad rinkos dalyvių įmokos šiemet sudarytų pusę teisės aktuose numatytų galimų maksimalių įmokų dydžių.

Numatoma, kad 2012 metais visos finansų rinkos priežiūros išlaidos sudarys 16,75 mln. Lt. Patvirtinus Lietuvos banko pasiūlytų įmokų dydžius, šiek tiek mažiau nei pusę šios sumos padengtų rinkos dalyviai, kitą dalį – Lietuvos bankas. Rinkos dalyvių įmokos priklauso nuo jų statuso ar pobūdžio: bankai turės mokėti įmokas atsižvelgiant į jų vidutinį metinį turtą, draudimo institucijos – į pasirašytas draudimo įmokas, o kai kurios institucijos, tokios kaip mokėjimo įstaigos, – į apyvartą. Planuojamus šiais metais konkrečius prižiūrimų rinkos dalyvių įmokų dydžius rasite čia.

Iki praėjusių metų pabaigos Lietuvos bankas finansavo kredito įstaigų priežiūrą iš savo lėšų, buvusi Vertybinių popierių komisija buvo finansuojama kaip valstybės biudžeto asignavimų valdytoja. Vienintelės Draudimo priežiūros komisijos veikla iš esmės buvo finansuojama rinkos dalyvių įmokomis.

Atsižvelgiant į Lietuvos banko įstatymo nuostatas, parengtas Prižiūrimų finansų rinkos dalyvių įmokų apskaičiavimo metodikos ir mokėjimo tvarkos aprašo projektas, kuris pateiktas rinkos dalyviams ir skelbiamas Lietuvos banko interneto svetainėje. Rinkos dalyviams pasiūlyta iki šių metų kovo 9 d. pateikti pastabas ar pasiūlymus dėl minėto dokumento. Jis bus teikiamas tvirtinti Lietuvos banko valdybai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Vokietijos bankai su ECB bendraus tik vokiškai

Nors oficiali Europos Centrinio Banko (ECB) kalba yra anglų, Vokietijos bankai išreiškė pageidavimą bendrauti su ECB tik vokiškai. skaityti »

Prahos viešajame transporte – bekontakčiai mokėjimai

Prahos viešojo transporto valdyba šiuo metu įgyvendina naują projektą, kurio metu testuoja, ar reikalingi ir populiarūs bekontakčiai mokėjimai sostinės transporto priemonėse. skaityti »

Olandijos degalinėse – mobilieji mokėjimai

Mobiliųjų mokėjimų kompanija „MyOrder“, valdoma Nyderlandų banko „Rabobank“, pristatė naują paslaugą. skaityti »

Mokėjimų rinkos ateitis – spartesnis inovacijų diegimas ir didesnė konkurencija

Lietuvos bankas ėmėsi iniciatyvos įgyvendinti rinkos atvirumą ir mokėjimo paslaugų bei inovacijų prieinamumą skatinančias priemones. skaityti »

Išleista 5 eurų moneta

5 eurų monetoje vaizduojamą Žemės rutulį juosia žiedas, pagamintas iš žydro permatomo plastiko. skaityti »

Panamos dokumentai privertė trauktis Austrijos banko vadovą

Atsistatydino Panamos dokumentuose paminėto Austrijos hipotekos banko „Hypo Vorarlberg“ vadovas Michaelis Grahammeris. skaityti »

Kuriama nauja biometrijos rūšis

Didžiosios Britanijos finansų institucija „Nationwide“ kuria naują biometrijos rūšį. Kartu su tokiomis organizacijomis kaip „BehavioSec“ ir „Unisys“ kompanija kuria algoritmą, kuris leidžia stebėti unikalų asmens elgesį su naudojamu įrenginiu. skaityti »

Čekijoje pradėjo veikti pirmieji bekontakčiai bankomatai

Čekijos bankas „Air Bank“ pirmasis šalyje pasiūlė gyventojams bekontakčių bankomatų paslaugų. skaityti »

„Citadele“ bankas smulkiajam verslui suteikė 3.3 mln. eurų mikrokreditų

„Citadele“ bankas pirmąjį šių metų ketvirtį su mažomis įmonėmis pasirašė sutarčių dėl 3,265 mln. eurų mikrokreditų. Daugiausiai mikrokreditų suteikta mažmeninės prekybos ir paslaugų, aptarnavimo sektoriaus įmonėms iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų. skaityti »

„Panasonic“ sukūrė mokėjimo terminalą lėktuvų keleiviams

„Panasonic“ antrinė įmonė „Panasonic Avionics“ pristatė bekontaktį mokėjimo terminalą, skirtą lėktuvų keleiviams aptarnauti. skaityti »