Lietuvos bankas prisijungė prie Bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA)

Publikuota: 2012 m. vasario 6 d. pirmadienis

Nuo šiandien Lietuvos banke sąskaitas laikančios valstybės institucijos galės inicijuoti ir gauti mokėjimus eurais pagal SEPA kredito pervedimų schemos taisykles.

„Džiaugiamės galėdami pasiūlyti šiuolaikinę mokėjimo priemonę, kuri praplečia tarptautinių mokėjimų eurais galimybes, palengvina įprastų mokėjimų administravimą ir paspartina jų vykdymą. Be to, mokėjimo pavedimai pagal SEPA taisykles yra pigesni nei kitų formatų pavedimai“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius.

SEPA kredito pervedimus apdoroja apie 4 500 Europoje veikiančių bankų. Šiuo metu kas ketvirtas Europoje inicijuotas kredito pervedimas eurais atliekamas pagal SEPA reikalavimus. ES teisės aktai numato, kad visi mokėjimai eurais turės atitikti SEPA taisykles nuo 2014 m. vasario 1 d. eurą įsivedusiose valstybėse narėse arba nuo 2016 m. spalio 31 d. euro neturinčiose valstybėse narėse.

SEPA projekto tikslas – praplėsti rinką, kurioje būtų naudojamos tos pačios mokėjimo priemonės. Tuo siekiama užtikrinti aukštesnį paslaugų lygį, didesnę konkurenciją, efektyvesnius produktus ir pigesnius būdus mokėjimams atlikti bei sudaryti sąlygas inovacijoms ir naujoms paslaugoms.

SEPA apima 27 Europos Sąjungos valstybes, taip pat Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją, Šveicariją ir Monaką. Standartizavus mokėjimo priemones ir su jomis susijusius procesus Europos mastu, praktiškai išnyks ribos tarp vietinių ir tarptautinių mokėjimų eurais.

Lietuvos banko iniciatyva iš komercinių bankų, užsienio bankų skyrių, Lietuvos bankų asociacijos ir Lietuvos banko atstovų sudarytas ir nuo 2007 m. veikia SEPA koordinavimo komitetas. Jis yra parengęs ir patvirtinęs Mokėjimo priemonių pakeitimo SEPA mokėjimo priemonėmis Lietuvoje planą. 2011 m. pradžioje paskelbta antroji plano versija. Konkretiems uždaviniams spręsti sudarytos septynios darbo grupės.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje apyvartoje dar yra beveik pusė milijardo litų

Praėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų. skaityti »

Technologijos keičia lietuvių požiūrį į pinigų skolinimąsi

Lietuvos bankų klientai vis labiau pasitiki moderniomis technologijomis: jau kas trečiam yra patogu internetu sužinoti vartojimo paskolos sąlygas. skaityti »

Kodėl bankai klausia?

Pastaruoju metu viešumoje vis dažniau keliami klausimai, kokiais tikslais bankai prašo klientų užpildyti anketas, kuriose prašoma pateikti tam tikrus duomenis apie save. skaityti »

Siekdamas efektyvumo Lietuvos bankas veiklą sutelks Žirmūnuose

Siekdamas mažinti veiklos išlaidas, Lietuvos bankas iš Vilniaus centro persikels į sostinės Žirmūnų rajoną, kur ir šiandien dirba dalis banko padalinių, veikia pinigų saugykla bei klientų aptarnavimo kasos. skaityti »

„Globus“ tobulins pirkėjų aptarnavimą naudodama „Diebold Nixdorf“ technologijas

Europos mažmeninės prekybos lyderė „The Globus Group“ diegia jungtinės komercijos sprendimus. skaityti »

Finansinės drausmės kainai įvertinti – speciali skaičiuoklė internete

Siekdamas skatinti atsakingą skolinimąsi bei ugdyti visuomenę, „Citadele“ bankas pristatė elektroninę vartojimo kredito skaičiuoklę, kuri pagal asmens sąžiningai suvestus duomenis pateikia galimą gauti vartojimo kredito sumą, kredito palūkanų normą bei parodo asmens kredito reitingą. skaityti »

Kokios lietuviškos monetos pageidautumėte Jūs?

Lietuvos bankas kviečia susipažinti su Monetų kūrimo strategijos projektu ir išsakyti savo vertinimus bei pasiūlymus. skaityti »

Kolekcinės monetos skirtos nykstančioms arklių veislėms

Liepos 21 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų ir 1,5 euro kolekcines monetas, skirtas lietuvių skalikui ir žemaitukui. skaityti »

Parduotuvėse mokėti grynaisiais pinigais lietuviams vis dar patogiau

Ketvirtadalis lietuvių už pirkinius prekybos centruose visuomet ar beveik visuomet atsiskaito grynaisiais, o tik dešimtadalis pirkėjų visuomet moka banko kortele. skaityti »

„Swift“ diegiamą „Blockchain“ technologiją testuoja 28 bankai

Dar 22 bankai prisijungė prie „Blockchain“ sistemos testavimo. skaityti »