Lietuvos bankas tapo Eurosistemos dalimi

Publikuota: 2015 m. sausio 5 d. pirmadienis

Lietuvai įstojus į euro zoną, Lietuvos bankas tapo Eurosistemos dalimi ir kartu su Europos centriniu banku (ECB) bei kitų euro zonos šalių centriniais bankais dalyvaus priimant sprendimus dėl euro zonos pinigų politikos nustatymo ir įgyvendinimo, ECB oficialiųjų užsienio atsargų valdymo, euro zonos bankų priežiūros vykdymo ir kitais svarbiausiais finansiniais klausimais.

„Lietuva iš euro zonos pinigų politiką importuojančios valstybės tampa visateise sprendimus dėl šios politikos priimančių valstybių klubo nare. Mūsų šalis įgyja balsą, siekiant kainų stabilumo euro zonoje ir sprendžiant kitus verslui ir gyventojams aktualius klausimus, susijusius su kreditavimo aplinka ir finansiniu stabilumu“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Lietuvos banko vadovas nuo šių metų sprendžiamojo balso teise dalyvaus ECB valdančiosios tarybos posėdžiuose. Ši taryba yra pagrindinė ECB sprendimus priimanti valdymo struktūra, formuojanti euro zonos pinigų politiką, nustatanti bazines palūkanų normas ir numatanti veiklos gaires, kurios užtikrina Eurosistemai pavestų užduočių įgyvendinimą.

Tapęs Eurosistemos dalimi, mūsų šalies centrinis bankas prisidės prie ECB užsienio atsargų valdymo, taip pat įgis teisę į ECB pelno ir Eurosistemos pinigų politikos pajamų dalį, proporcingą Lietuvos banko daliai ECB apmokėtame kapitale.

Įstodama į euro zoną, Lietuva tapo kuriamos Europos bankų sąjungos dalimi ir prisijungė prie Bendro priežiūros mechanizmo. Tai reiškia, kad tiesioginę trijų didžiausių Lietuvos bankų priežiūrą perima ECB, tačiau jis pasikliaus Lietuvos banko darbuotojais, ištekliais ir patirtimi. Lietuvos bankas taip pat įgijo balso teisę ECB Priežiūros valdyboje, kuri sprendžia svarbiausius euro zonos bankų priežiūros klausimus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ plečia bekontakčių atsiskaitymų prieinamumą

„Samsung Electronics“ siekia integruoti NFC lustus į daugybę skirtingų įrenginių: laikrodžius, apyrankes, raktų pakabukus. skaityti »

Mokėjimo sistema „LG Pay“ pradės veikti jau šią vasarą

Pietų Korėjos bendrovė LG nusprendė sukurti savo mobiliųjų atsiskaitymų tarnybą, analogišką konkurentų „Apple“, „Samsung“ ir „Google“. skaityti »

Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko vadovaujama delegacija

Kovo 23–24 dienomis Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo V. Kalauro (Pavel V. Kallaur) vadovaujama delegacija. skaityti »

Atsiskaityti bus galima ir saulės akiniais

„Visa“ planuoja įgyvendinti bekontakčių atsiskaitymų projektą panaudodama saulės akinius ir belaidę duomenų perdavimo technologiją NFC. skaityti »

Paskelbti geriausi pasaulio bankai

Žurnalas „Global Finance“ pristatė geriausių 2017 m. pasaulio bankų reitingą. skaityti »

Čikagos bendrovė pasiūlė atsiskaityti delnu

Čikagos biometrijos technologijų bendrovė „Keyo“ pasiūlė parduotuvėms atsiskaitymo delnu terminalą. skaityti »

Lietuvos bankas numizmatinėmis vertybėmis prekiaus naujoje el. parduotuvėje

Siekdamas plėtoti numizmatiką, Lietuvos bankas netrukus numizmatinėmis vertybėmis pradės prekiauti naujoje patogioje elektroninėje parduotuvėje. skaityti »

Lietuvoje nori įsikurti naujas bankas

Letuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pranešė, kad Lietuvoje artimiausiu metu gali būti įsteigtas naujas užsienio kapitalo bankas. skaityti »

2016 m. bankai skolino gerokai daugiau, kartu augo jų pelnas

Bankų klientams suteiktų paskolų portfelio grynoji vertė per 2016 m. išaugo 10,6 proc. – iki 18,1 mlrd. Eur. skaityti »

Bankai aktyviai investuoja į dirbtinį intelektą

Konsultacijų bendrovė „Opimas“ prognozuoja, kad per artimiausius aštuonerius metus dirbtinis intelektas pakeis apie 230 tūks. kapitalo rinkų darbuotojų. skaityti »