Lietuvos banke diegiant naują finansų rinkos priežiūros modelį įkurta Priežiūros tarnyba

Publikuota: 2012 m. sausio 2 d. pirmadienis

Sausio 2 d. darbą pradėjo naujas Lietuvos banko padalinys – Priežiūros tarnyba, kuri prižiūrės komercinius bankus ir kitas kredito bei mokėjimų įstaigas, vertybinių popierių ir draudimo rinkas, nagrinės vartotojų bei finansų įstaigų ginčus.

Šias funkcijas iki šiol atliko dabar likviduojamos Vertybinių popierių ir Draudimo priežiūros komisijos, Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros departamentas. Už vartotojų ir finansų institucijų ginčų nagrinėjimą buvo atsakingos Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba bei Draudimo priežiūros komisija.

„Įstatymų leidėjų sprendimas po vienu – Lietuvos banko – skėčiu sutelkti finansų įstaigų priežiūrą priimtas siekiant šią valstybei itin svarbią funkciją padaryti veiksmingesnę ir mažiau kainuosiančią biudžetui. Priežiūros tarnybos ekspertai, suburti į specializuotus skyrius, platesniu mastu analizuos finansų institucijų rizikas, o tai didins priežiūros efektyvumą, finansų sistemos stabilumą“, – teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Pasak jo, žengiant į iki šiol Lietuvos bankui naują sritį – klientams teikiamų finansinių paslaugų priežiūrą, bus kreipiamas ypatingas dėmesys į nešališką ir operatyvų ginčų nagrinėjimą bei tinkamą vartotojų informavimą.

Priežiūros tarnybos direktoriumi tapo 33-ejų ekonomistas, socialinių mokslų daktaras Vytautas Valvonis, pastaruoju metu dirbęs Lietuvos banko valdybos pirmininko konsultantu.

Tarnybą sudaro du departamentai. Riziką ribojančios priežiūros departamento direktore tapo 42-ejų ekonomistė, socialinių mokslų daktarė Aldona Jočienė, buvusi Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros departamento Bankų inspektavimo skyriaus viršininkė.

Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktoriumi paskirtas 33-ejų ekonomistas Vilius Šapoka, buvęs Vertybinių popierių komisijos pirmininkas.

Riziką ribojančios priežiūros departamente veikia dešimt skyrių. Iš jų trys užsiima finansų institucijų priežiūra (Bankų priežiūros, Draudimo priežiūros, Kitų finansų įstaigų priežiūros skyriai), penki analizuoja įvairias rizikas (Kredito rizikos, Rinkos ir likvidumo rizikos, Operacinės rizikos, Rizikos modeliavimo, Valdymo ir vidaus kontrolės skyriai), licencijas išduos Licencijavimo skyrius, o finansų įstaigų reguliavimo standartų tobulinimu rūpinsis Priežiūros politikos skyrius.

Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamentą sudaro penki skyriai: Finansinių paslaugų ir rinkų politikos, Finansinių paslaugų ir rinkų analizės, Finansinių paslaugų priežiūros, Reguliuojamos rinkos priežiūros, Vartotojų apsaugos ir švietimo.

Priežiūros tarnyboje dirbs apie 115 darbuotojų iš Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros departamento, Vertybinių popierių ir Draudimo priežiūros komisijų – trečdaliu mažiau nei buvo trijose likviduotose priežiūros institucijose.

Preliminariais vertinimais, įdiegus naują finansų rinkos priežiūros modelį valstybės biudžetas sutaupys apie 5 mln. Lt per metus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pasaulyje sparčiai populiarėja mobilioji bankininkystė

Mobiliosios bankininkystės naudotojų pasaulyje vis daugėja. Beveik pusė išmaniųjų telefonų turėtojų per mobiliuosius įrenginius tvarko savo finansus. skaityti »

Lietuvos bankas su Konkurencijos taryba ir Valstybės kontrole keisis tarnautojais

Kad įgytų daugiau profesinių žinių ir keistųsi gerąja patirtimi, Lietuvos banko atstovai galės laikinai palikti įprastas darbo vietas ir vykti į Konkurencijos tarybą ar Valstybės kontrolę, o šių institucijų deleguoti tarnautojai tuo tikslu bus priimami stažuotis centriniame banke. skaityti »

Lietuvos bankas didina grynųjų pinigų pasiūlos sistemos efektyvumą

2016 m. liepos 1 d. Lietuvos banke pradėjo veikti Grynųjų pinigų departamentas vietoje buvusios Grynųjų pinigų tarnybos. skaityti »

Seimas priėmė Mokėjimų įstatymą dėl bankų mokėjimų paslaugų įkainių

Seimas priėmė naujos redakcijos Mokėjimų įstatymą, į nacionalinę teisę perkeldamas Mokėjimų sąskaitų direktyvą, reglamentą dėl tarpbankinių mokesčių už kortele grindžiamas mokėjimo operacijas ir reglamentą. skaityti »

„Wincor Nixdorf“ ir „Aisino“ tieks IT sprendimus Kinijos bankams ir mažmenininkams

Kinijos bendrovė „Aisino Corporation“, kurios specializacija – išmanieji IT apsaugos sprendimai, kartu su pasauline bankinės įrangos gamybos lydere Vokietijos kompanija „Wincor Nixdorf“ tieks IT sprendimus Kinijos bankiniam ir mažmeninės prekybos sektoriams. skaityti »

Bekontakčius mokėjimus jau galima atlikti ir per „Windows 10“

„Microsoft“ įgyvendino bekontakčių atsiskaitymų galimybę per mobiliuosius telefonus su operacine sistema „Windows 10“. skaityti »

Mokėjimų rinkos plėtros siekis: momentiniai mokėjimai, daugiau konkurencijos ir didesnis vartotojų įsitraukimas

Jau per artimiausius ketverius metus Lietuvos gyventojams turėtų būti prieinami ir plačiai naudojami nauji bekontakčiai, momentiniai ir glaudžiai į verslo modelius integruoti mokėjimų būdai. skaityti »

Ateities bankai naudosis dirbtinio intelekto technologijomis

Prognozuojama, kad ateities bankai, naudodamiesi dirbtinio intelekto technologijomis, teiks vienos rūšies paslaugas. skaityti »

Eurų banknotais papildytos Lietuvos banko pinigų saugyklos

Birželio 22 dieną oro keliu iš Vakarų Europos į Vilniaus oro uostą atgabenta Lietuvos bankui skirtų eurų banknotų siunta. Ji su policijos palyda saugiai pasiekė centrinio banko saugyklas. skaityti »

ECOFIN posėdyje – kova su mokesčių vengimu ir diskusija apie Bankų sąjungos ateitį

Birželio 20 d. Liuksemburge Ekonomikos ir finansų reikalų ministrų taryba (ECOFIN) sieks politinio sutarimo dėl kovos su mokesčių vengimu priemonių ir aptars tolesnį Bankų sąjungos vystymą. skaityti »