Lietuvos banke pradėjo veikti Grynųjų pinigų tarnyba

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 3 d. pirmadienis

Rugsėjo 3-ąją Lietuvos banke veiklą pradėjo Grynųjų pinigų tarnyba, kuri formuos šalies grynųjų pinigų administravimo politiką ir bus atsakinga už jos įgyvendinimą. Įsteigus šį padalinį ir iki metų pabaigos struktūriškai pertvarkius banko pinigų saugyklų tinklą, bus sukurtos prielaidos efektyviau vykdyti grynųjų pinigų tvarkymo funkciją, užtikrinti sklandų Lietuvos banko klientų kasinį aptarnavimą ir tuo pat metu – sutaupyti lėšų, kurios dabar išleidžiamos šios funkcijos įgyvendinimui.

Lietuvos banko klientus aptarnausianti tarnyba tvarkys šalies grynųjų pinigų atsargų apskaitą, saugos ir kontroliuos jas, organizuos jų papildymą estetiškos išvaizdos ir pakankamai gerai apsaugotais nuo padirbinėjimo banknotais bei monetomis, reguliuos grynųjų pinigų kokybę apyvartoje. Šis padalinys taip pat tirs pinigų mokumą bei jų tikrumą, supažindins bankus ir visuomenę su grynųjų pinigų požymiais.

Naująją tarnybą, kurioje dirbs 70 žmonių, sudaro Kasos departamentas ir du tarnybos skyriai – Metodikos ir kontrolės skyrius bei Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyrius. Kasos departamente veiks trys vidiniai skyriai: Vilniaus grynųjų pinigų tvarkymo, Kauno grynųjų pinigų tvarkymo ir Techninis skyriai.

Tarnybos direktoriumi paskirtas Alis Jaramaitis, anksčiau dirbęs Lietuvos banko Mokėjimo sistemų departamento direktoriumi.

Tarnyba įsteigta pertvarkius Lietuvos banko Kasos departamentą, Kauno ir Klaipėdos savarankiškus skyrius. Kurį laiką, bet ne ilgiau nei iki 2012 m. gruodžio 31 d., kasinio aptarnavimo funkciją vykdys ir Klaipėdos skyrius.

„Optimizavę grynųjų pinigų tvarkymą ir sutelkę šiuos darbus Vilniuje bei Kaune, galėsime efektyviau ir taupiau kontroliuoti šalies grynųjų pinigų atsargas, mažės Lietuvos banko išlaidos, dabar skiriamos klientų aptarnavimui“, – sakė A. Jaramaitis.

Grynųjų pinigų tarnybos vadovo vertinimu, darbuotojų, kurie atlieka grynųjų pinigų tvarkymo, jų apsaugos ir ūkinio aptarnavimo funkcijas, dalis Lietuvos banko struktūroje per daugelį metų nepagrįstai išaugo – taip atsitiko dėl nepakankamai optimalaus veiklos pasiskirstymo ir dėl to, kad teko aptarnauti trijuose miestuose veikiančias Lietuvos banko pinigų saugyklas ir kasas.

Grynųjų pinigų tarnyba suformuota vykdant Lietuvos banko struktūros pertvarką, kuria siekiama efektyvesnės institucijos veiklos, pagrindines funkcijas sutelkiant specializuotose tarnybose. Nuo metų pradžios jau veikia Priežiūros tarnyba, gegužės pradžioje darbą pradėjo Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnyba, liepos pradžioje – Bankininkystės tarnyba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »