Lietuvos banke pradėjo veikti Grynųjų pinigų tarnyba

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 3 d. pirmadienis

Rugsėjo 3-ąją Lietuvos banke veiklą pradėjo Grynųjų pinigų tarnyba, kuri formuos šalies grynųjų pinigų administravimo politiką ir bus atsakinga už jos įgyvendinimą. Įsteigus šį padalinį ir iki metų pabaigos struktūriškai pertvarkius banko pinigų saugyklų tinklą, bus sukurtos prielaidos efektyviau vykdyti grynųjų pinigų tvarkymo funkciją, užtikrinti sklandų Lietuvos banko klientų kasinį aptarnavimą ir tuo pat metu – sutaupyti lėšų, kurios dabar išleidžiamos šios funkcijos įgyvendinimui.

Lietuvos banko klientus aptarnausianti tarnyba tvarkys šalies grynųjų pinigų atsargų apskaitą, saugos ir kontroliuos jas, organizuos jų papildymą estetiškos išvaizdos ir pakankamai gerai apsaugotais nuo padirbinėjimo banknotais bei monetomis, reguliuos grynųjų pinigų kokybę apyvartoje. Šis padalinys taip pat tirs pinigų mokumą bei jų tikrumą, supažindins bankus ir visuomenę su grynųjų pinigų požymiais.

Naująją tarnybą, kurioje dirbs 70 žmonių, sudaro Kasos departamentas ir du tarnybos skyriai – Metodikos ir kontrolės skyrius bei Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyrius. Kasos departamente veiks trys vidiniai skyriai: Vilniaus grynųjų pinigų tvarkymo, Kauno grynųjų pinigų tvarkymo ir Techninis skyriai.

Tarnybos direktoriumi paskirtas Alis Jaramaitis, anksčiau dirbęs Lietuvos banko Mokėjimo sistemų departamento direktoriumi.

Tarnyba įsteigta pertvarkius Lietuvos banko Kasos departamentą, Kauno ir Klaipėdos savarankiškus skyrius. Kurį laiką, bet ne ilgiau nei iki 2012 m. gruodžio 31 d., kasinio aptarnavimo funkciją vykdys ir Klaipėdos skyrius.

„Optimizavę grynųjų pinigų tvarkymą ir sutelkę šiuos darbus Vilniuje bei Kaune, galėsime efektyviau ir taupiau kontroliuoti šalies grynųjų pinigų atsargas, mažės Lietuvos banko išlaidos, dabar skiriamos klientų aptarnavimui“, – sakė A. Jaramaitis.

Grynųjų pinigų tarnybos vadovo vertinimu, darbuotojų, kurie atlieka grynųjų pinigų tvarkymo, jų apsaugos ir ūkinio aptarnavimo funkcijas, dalis Lietuvos banko struktūroje per daugelį metų nepagrįstai išaugo – taip atsitiko dėl nepakankamai optimalaus veiklos pasiskirstymo ir dėl to, kad teko aptarnauti trijuose miestuose veikiančias Lietuvos banko pinigų saugyklas ir kasas.

Grynųjų pinigų tarnyba suformuota vykdant Lietuvos banko struktūros pertvarką, kuria siekiama efektyvesnės institucijos veiklos, pagrindines funkcijas sutelkiant specializuotose tarnybose. Nuo metų pradžios jau veikia Priežiūros tarnyba, gegužės pradžioje darbą pradėjo Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnyba, liepos pradžioje – Bankininkystės tarnyba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »