Lietuvos banke praūžė atvirų durų diena

Publikuota: 2012 m. spalio 11 d. ketvirtadienis

Šių metų spalio 2 diena Lietuvos pinigų sistemai buvo ypatinga: prieš 90 metų – 1922 m. spalio 2 d. į apyvartą pirmą kartą išleista nacionalinė valiuta – litas. Tuo pat metu pradėjo veikti ir pirmasis nepriklausomos Lietuvos centrinis bankas. Prieš 20 metų – 1992 m. spalio 1 d. – sukurta nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pinigų sistema, laikinasis talonas tapo nacionaliniu piniginiu vienetu, rubliai išimti iš apyvartos.

Šį trigubą jubiliejų, žymintį nacionalinės pinigų sistemos gimimą ir atgimimą, Lietuvos bankas visuomenę pakvietė švęsti kartu spalio 6 d. vykusiame renginyje „Lietuvos banke – atviros durys“.

Tądien Lietuvos bankas priėmė lankytojus savo unikaliuose rūmuose Kaune ir Vilniuje. Lankytojų laukė turininga pažintis su Lietuvos banko veikla. Buvo galima išvysti unikalių eksponatų – pinigus vežančius šarvuočius, piramidę iš 3 000 000 litų, Lietuvos banko valdybos salę, kurioje priimami svarbiausi finansų rinkų sprendimai. Čia svečių laukė siurprizas: šventės dalyviams skirtas tortas. Lankytojai taip pat turėjo galimybę užsukti ir į Lietuvos banko valdybos pirmininko kabinetą. 

Reikšmingas sukaktis žymėjo ir kiti banko atvirų durų dienos programos jubiliejiniai akcentai – Vilniuje paroda „Lito kelias 1922–2012 m.“ ir dr. Meilės Jasienės paskaita „Nuo sovietinio rublio iki lito“. Buvo rodomi filmai „Iš lito istorijos. Banknotai“ ir „Iš lito istorijos. Monetos“. Smagiose viktorinose dalyvavę ir teisingai atsakę į klausimus lankytojai neliko be šventinių prizų.

Atvirų durų renginio metu Lietuvos banko tarnautojai papasakojo, kaip į gyvenimą iškeliauja litų banknotai ir monetos, kaip kaupiamos užsienio valiutos ir aukso atsargos, reikalingos lito stabilumui užtikrinti, kaip valdomos Lietuvos banko mokėjimų sistemos. Lankytojai sužinojo, kaip vykdoma finansų rinkų priežiūra, kaip nagrinėjami vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčai, kaip vertinamos ekonominės ir finansinės rizikos. 

Lankytojų taip pat laukė ne tik vaikų ypač pamėgtas, bet ir suaugusiųjų pripažintas žaismingas ir modernus Pinigų muziejus.

Iš viso atvirų durų renginyje apsilankė apie 3 000 lankytojų.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankas „Al Rajhi“ kortelę išduoda pagal piršto atspaudą

Saudo Arabijoje veikiančiame banke „Al Rajhi“ įdiegti biometriniai pirštų atspaudų skaitytuvai. Jie naudojami išduodant debetines korteles visuose padaliniuose. skaityti »

Įdomiausios finansiniam sektoriui skirtos konferencijos Europoje

Siūlome Jums 10 renginių Europoje, skirtų finansinių technologijų temoms. skaityti »

Atnaujinta SEB banko mobilioji programėlė padės akimirksniu pervesti pinigus

Vis daugiau SEB banko klientų prie interneto banko jungiasi išmaniaisiais įrenginiais, todėl bankas, atsižvelgdamas į klientų lūkesčius, atnaujina mobiliąją programėlę. skaityti »

Mobiliųjų mokėjimų rinka augs 33 proc. per metus

2020 metais mobiliųjų mokėjimų rinkos apimtys sieks 3,338 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

„Diebold Nixdorf“ pristatė mažiausią pasaulyje savitarnos įrenginį

Š. m. sausio 15–17 dienomis Niujorke vyko viena didžiausių pasaulyje mažmeninei prekybai skirtų parodų „National Retail Federation‘s BIG Show“. skaityti »

Paskelbti atnaujinti sąskaitos perkėlimo paslaugos dokumentai

Nuo 2017 m. vasario 1 d., įgyvendinant Mokėjimų įstatymo nuostatas, mokėjimo paslaugų teikėjams įsigalioja nauji sąskaitos perkėlimo paslaugos reikalavimai. skaityti »

Vietoj banko skyriaus – savitarnos įrenginys

Londono tyrimų bendrovės RBR tyrimas rodo, kad per pastaruosius dvejus metus daugėjo bankomatų, įrengtų toli nuo bankų klientų aptarnavimo skyrių. skaityti »

Bankinio sektoriaus tendencijos 2017

Kas pasikeitė bankininkystės sferoje 2016 metais ir kas laukia 2017-aisiais? skaityti »

Bitkoinui sukako 8 metai

Prie aštuonerius metus, 2009 metų sausio 3 dieną, buvo sugeneruotas bitkoinas. Jo autorius – išradėjas Satoši Nakamoto (Satoshi Nakamoto), kurio tikroji tapatybė nežinoma iki šiol. skaityti »

Čekijoje – bekontakčiai mokėjimai per išmaniuosius telefonus

Čekijos bankų klientai, kurie naudojasi išmaniaisiais telefonais su „Android“ sistema, artimiausiu metu turės daugiau galimybių atsiskaityti už pirkinius bekontakčiu būdu per išmanųjį telefoną. skaityti »