Lietuvos banke praūžė atvirų durų diena

Publikuota: 2012 m. spalio 11 d. ketvirtadienis

Šių metų spalio 2 diena Lietuvos pinigų sistemai buvo ypatinga: prieš 90 metų – 1922 m. spalio 2 d. į apyvartą pirmą kartą išleista nacionalinė valiuta – litas. Tuo pat metu pradėjo veikti ir pirmasis nepriklausomos Lietuvos centrinis bankas. Prieš 20 metų – 1992 m. spalio 1 d. – sukurta nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pinigų sistema, laikinasis talonas tapo nacionaliniu piniginiu vienetu, rubliai išimti iš apyvartos.

Šį trigubą jubiliejų, žymintį nacionalinės pinigų sistemos gimimą ir atgimimą, Lietuvos bankas visuomenę pakvietė švęsti kartu spalio 6 d. vykusiame renginyje „Lietuvos banke – atviros durys“.

Tądien Lietuvos bankas priėmė lankytojus savo unikaliuose rūmuose Kaune ir Vilniuje. Lankytojų laukė turininga pažintis su Lietuvos banko veikla. Buvo galima išvysti unikalių eksponatų – pinigus vežančius šarvuočius, piramidę iš 3 000 000 litų, Lietuvos banko valdybos salę, kurioje priimami svarbiausi finansų rinkų sprendimai. Čia svečių laukė siurprizas: šventės dalyviams skirtas tortas. Lankytojai taip pat turėjo galimybę užsukti ir į Lietuvos banko valdybos pirmininko kabinetą. 

Reikšmingas sukaktis žymėjo ir kiti banko atvirų durų dienos programos jubiliejiniai akcentai – Vilniuje paroda „Lito kelias 1922–2012 m.“ ir dr. Meilės Jasienės paskaita „Nuo sovietinio rublio iki lito“. Buvo rodomi filmai „Iš lito istorijos. Banknotai“ ir „Iš lito istorijos. Monetos“. Smagiose viktorinose dalyvavę ir teisingai atsakę į klausimus lankytojai neliko be šventinių prizų.

Atvirų durų renginio metu Lietuvos banko tarnautojai papasakojo, kaip į gyvenimą iškeliauja litų banknotai ir monetos, kaip kaupiamos užsienio valiutos ir aukso atsargos, reikalingos lito stabilumui užtikrinti, kaip valdomos Lietuvos banko mokėjimų sistemos. Lankytojai sužinojo, kaip vykdoma finansų rinkų priežiūra, kaip nagrinėjami vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčai, kaip vertinamos ekonominės ir finansinės rizikos. 

Lankytojų taip pat laukė ne tik vaikų ypač pamėgtas, bet ir suaugusiųjų pripažintas žaismingas ir modernus Pinigų muziejus.

Iš viso atvirų durų renginyje apsilankė apie 3 000 lankytojų.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Naudojimasis bankų paslaugomis ir pasitikėjimas auga

Lietuvos bankų asociacijos užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 2016 m. pasitikėjimas bankų sektoriumi padidėjo. skaityti »

Kūčių išvakarėse anglams prireikė daug grynųjų

2016 m. gruodžio 23 d.) Didžiojoje Britanijoje iš bankomatų buvo išimta rekordinė suma grynųjų – 730 mln. svarų sterlingų grynųjų. skaityti »

Lietuvos bankas stiprins konkurenciją, šalins administracinius barjerus finansų rinkoje, didins efektyvumą

Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017–2020 m. veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus. skaityti »

SEB bankas finansų konsultacijas privatiems klientams nuo šiol teiks ir internetu

SEB bankas pradeda teikti finansų konsultacijas internetu privatiems klientams – jos metu bus nustatomi kliento poreikiai, tikslai ir sudaromas asmeninis finansų planas. skaityti »

Robotas–finansų patarėjas padės moterims

Singapūre sukurtas naujas finansų patarėjas robotas moterims, padedantis tvarkyti piniginius reikalus. skaityti »

Euras atšventė savo 15-ąjį gimtadienį

Euras sekmadienį (2017 m. sausio 1 d.) atšventė savo 15-ąjį gimtadienį. skaityti »

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui – speciali penkių eurų monetų serija

2018-aisiais mūsų valstybės šimtmetį Lietuvos bankas paminės išleisdamas keturias kolekcines monetas – vieną aukso ir tris sidabro – bei kartu su Latvijos ir Estijos centriniais bankais išleisdamas 2 eurų proginę monetą. skaityti »

Mažos palūkanos tebėra vienas svarbiausių iššūkių finansų įstaigų veiklai

Šalies finansų įstaigos galimą pelningumo sumažėjimą dėl mažų palūkanų normų aplinkos tebevertina kaip svarbiausią riziką finansų sistemai. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai 2020 m. pasieks 410,5 mlrd. dol. apimtis

Manoma, kad mobiliosios priemonės ateityje bus dažniau naudojamos atsiskaityti per internetą, nei susimokėti bekontakčiu būdu prekybos vietoje. skaityti »

Skandinavijos ir Baltijos šalių centriniai bankai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo

Skandinavijos ir Baltijos šalių centrinių bankų vadovai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo, kurioje numatyti informacijos mainų tarp centrinių bankų principai ir neeilinio likvidumo perdavimo bankinėms grupėms sąlygos. skaityti »