Lietuvos banke praūžė atvirų durų diena

Publikuota: 2012 m. spalio 11 d. ketvirtadienis

Šių metų spalio 2 diena Lietuvos pinigų sistemai buvo ypatinga: prieš 90 metų – 1922 m. spalio 2 d. į apyvartą pirmą kartą išleista nacionalinė valiuta – litas. Tuo pat metu pradėjo veikti ir pirmasis nepriklausomos Lietuvos centrinis bankas. Prieš 20 metų – 1992 m. spalio 1 d. – sukurta nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pinigų sistema, laikinasis talonas tapo nacionaliniu piniginiu vienetu, rubliai išimti iš apyvartos.

Šį trigubą jubiliejų, žymintį nacionalinės pinigų sistemos gimimą ir atgimimą, Lietuvos bankas visuomenę pakvietė švęsti kartu spalio 6 d. vykusiame renginyje „Lietuvos banke – atviros durys“.

Tądien Lietuvos bankas priėmė lankytojus savo unikaliuose rūmuose Kaune ir Vilniuje. Lankytojų laukė turininga pažintis su Lietuvos banko veikla. Buvo galima išvysti unikalių eksponatų – pinigus vežančius šarvuočius, piramidę iš 3 000 000 litų, Lietuvos banko valdybos salę, kurioje priimami svarbiausi finansų rinkų sprendimai. Čia svečių laukė siurprizas: šventės dalyviams skirtas tortas. Lankytojai taip pat turėjo galimybę užsukti ir į Lietuvos banko valdybos pirmininko kabinetą. 

Reikšmingas sukaktis žymėjo ir kiti banko atvirų durų dienos programos jubiliejiniai akcentai – Vilniuje paroda „Lito kelias 1922–2012 m.“ ir dr. Meilės Jasienės paskaita „Nuo sovietinio rublio iki lito“. Buvo rodomi filmai „Iš lito istorijos. Banknotai“ ir „Iš lito istorijos. Monetos“. Smagiose viktorinose dalyvavę ir teisingai atsakę į klausimus lankytojai neliko be šventinių prizų.

Atvirų durų renginio metu Lietuvos banko tarnautojai papasakojo, kaip į gyvenimą iškeliauja litų banknotai ir monetos, kaip kaupiamos užsienio valiutos ir aukso atsargos, reikalingos lito stabilumui užtikrinti, kaip valdomos Lietuvos banko mokėjimų sistemos. Lankytojai sužinojo, kaip vykdoma finansų rinkų priežiūra, kaip nagrinėjami vartotojų ir finansų rinkos dalyvių ginčai, kaip vertinamos ekonominės ir finansinės rizikos. 

Lankytojų taip pat laukė ne tik vaikų ypač pamėgtas, bet ir suaugusiųjų pripažintas žaismingas ir modernus Pinigų muziejus.

Iš viso atvirų durų renginyje apsilankė apie 3 000 lankytojų.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »