Lietuvos banke steigiamas Tyrimų centras

Publikuota: 2014 m. birželio 27 d. penktadienis

Siekdamas skatinti bankininkystės ir finansų srities mokslinių tyrimų rezultatų taikymą praktikoje, Lietuvos bankas steigia Tyrimų centrą, jame bus įgyvendinamas Lietuvos banko ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas mokslinių tyrimų srityje. Sutartį dėl bendradarbiavimo abiejų institucijų vadovai pasirašė ketvirtadienį Vilniaus universitete.

„Neretai pasigirsta priekaištų, kad šalies ekonomikos mokslas atitrūkęs nuo realybės ir turi mažai ką bendro su praktika. Esame įsitikinę, kad šalies centrinio banko ir seniausio bei didžiausio Lietuvos universiteto bendradarbiavimas Tyrimų centre leis sujungti geriausius protus labai konkrečioms šalies ūkio problemoms spręsti“, – sako sutartį pasirašęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Lietuvos bankas ir Vilniaus universitetas sutarė kartu vykdyti bendrus mokslinius projektus, rengti bendrus seminarus, konferencijas, mokslo publikacijas, keistis gerąja mokymo, praktinės ir mokslinės veiklos patirtimi bankininkystės ir finansų srityse. Siekdamos šių tikslų, šalys numato konsultuotis, teikti viena kitai metodinę bei praktinę pagalbą, skatinti specialistų mainus ir atstovų dalyvavimą mokslinėse konferencijose, seminaruose ir kituose renginiuose, kuriuose aptariami abiem šalims aktualūs šalies ekonomikos ir finansų srities klausimai.

Lietuvos banko Tyrimų centrui keliamas tikslas vykdyti tiriamąją veiklą, kompetentingai dalytis sukauptomis žiniomis su partneriais, palaikyti ryšius su akademine bendruomene ir formuoti Lietuvos banko kaip kompetencijos centro statusą.

Lietuvos banko valdybos praėjusių metų pabaigoje patvirtintose 2014–2016 m. banko veiklos gairėse numatyta, kad vienas iš Lietuvos banko strateginių tikslų – tapti kompetencijos centru, rengiančiu geros kokybės taikomojo pobūdžio analizę, padedančią priimti tvariai ūkio plėtrai būtinus tinkamiausius sprendimus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »