Lietuvos banko interneto svetainėje – prognozės dėl Lietuvos atitikties Mastrichto kriterijams

Publikuota: 2013 m. lapkričio 26 d. antradienis

Lietuvos bankas savo interneto svetainėje pradeda skelbti naujausias prognozes dėl Lietuvos galimybių kitų metų pavasarį atitikti euro įvedimui svarbius Mastrichto kriterijus.

„Tai galimybė gyventojams ir verslui jausti šalies ekonomikos pulsą – duomenys bus nuolat atnaujinami, todėl visuomenė galės matyti, kaip šaliai sekasi atitikti euro įvedimo kriterijus“, – sako Rūta Rodzko, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė.

R. Rodzko vadovauja Lietuvos atitikties konvergencijos kriterijams stebėsenos darbo grupei, kuri rengia ketvirtines ataskaitas prognozuojant Lietuvos atitiktį ekonominiams konvergencijos kriterijams, nustatant kriterijų netenkinimo grėsmes ir teikiant pasiūlymus dėl jų mažinimo priemonių.

Lietuvai išsikėlus tikslą nuo 2015 m. įsivesti eurą, šalies pasirengimas kitų metų pavasarį bus vertinamas pagal penkis ekonominės konvergencijos (Mastrichto) kriterijus: kainų stabilumo, valdžios sektoriaus deficito, valdžios sektoriaus skolos, valiutos kurso stabilumo ir ilgalaikių palūkanų normų stabilumo. Be to, šiuos kriterijus šalis turi atitikti tvariai.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad kitų metų pavasarį, kai bus vertinamas šalies pasirengimas įsivesti eurą, infliacija Lietuvoje sudarys 1 % ir neviršys prognozuojamo Mastrichto kriterijaus – 1,9 %. Lietuva taip pat turėtų atitikti ir valdžios sektoriaus skolos, valiutos kurso stabilumo kriterijus ir ilgalaikių palūkanų.

Didžiausią susirūpinimą kelia valdžios sektoriaus deficito rodiklis: prognozuojama, kad 2013 m. jis sudarys 2,9 % ir bus artimas ribinei 3 % reikšmei.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Indijos bankas įdiegė klientų identifikavimo pagal akies tinklainę sistemą

Indijos bankas DCB įdiegė „Aadhaar“ biometrijos sistemą, kuri skenuoja klientų akies tinklainę. skaityti »

Londono naktiniame bare galima susimokėti pirštu

Didžiojoje Britanijoje buvo atliktas pirmas atsiskaitymas nuskenavus piršto atspaudą. skaityti »

Skelbiami SEB banko grupės Lietuvoje 2016 metų veiklos rezultatai

Preliminariais duomenimis, per 2016 metus AB SEB bankas uždirbo 94,5 mln. eurų, o AB SEB banko grupė – 93,1 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno. skaityti »

Mobiliųjų atsiskaitymų per „PayPal“ padaugėjo 55 proc.

2016 metų ketvirtajame ketvirtyje trečdalis per mokėjimo sistemą „PayPal“ atliktų atsiskaitymų buvo įgyvendinta per mobiliuosius įrenginius. skaityti »

Singapūre už transporto paslaugas bus galima atsiskaityti išmaniosiomis apyrankėmis

Singapūro mokėjimo technologijų ir telekomunikacijų bendrovė „EZ-Link“ pristatė savo elektroninės piniginės CEPAS integraciją į išmaniąsias sportines apyrankes „Garmin“ ir „Watchdata Technologies“. skaityti »

Rinkos dalyviams sudarytos sąlygos pasiruošti naujam būsto paskolų rinkos reguliavimui

Atnaujinęs Atsakingojo skolinimo nuostatus, Lietuvos bankas baigė priimti jo reguliavimo sričiai priskiriamus antrinius teisės aktus, reikalingus nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliosiančio Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo nuostatoms įgyvendinti. skaityti »

Austrijos bankai prieinami iš namų

Austrijos bankai „Erste Bank“ ir „Sparkasse“ sudarys galimybę savo klientams atsidaryti banko sąskaitą iš namų per vaizdo pokalbių programą. skaityti »

Kinijoje grynųjų pinigų galima gauti nusišypsojus bankomatui

Kinijos banko „China Merchants Bank“ klientai galės išsiimti iš bankomatų pinigus, naudodamiesi veidų atpažinimo technologija. skaityti »

Venesuela išleido vertikalius banknotus

Venesuela pradėjo leisti vertikalaus vaizdo banknotus. Iki šiol pats stambiausias šalies banknotas buvo 100 bolivarų. skaityti »

Japonijos bankas „Mitsubishi UFJ“ pradeda naudoti debesų technologiją

Japonijos bankas „Mitsubishi UFJ Financial Group“ susitarė su „Amazon.com“ dėl debesų technologijos platformos naudojimo plėtojant banko IT sistemą skaityti »