Lietuvos banko išsiųsta SMS žinutė apie eurą pasieks beveik 3 mln. mobiliojo ryšio abonentų

Publikuota: 2014 m. gruodžio 9 d. antradienis

Šią savaitę pradėtas antrasis tiesioginio gyventojų informavimo apie eurą trumposiomis žinutėmis (SMS) kampanijos etapas. Per jį Lietuvos banko išsiųsta informacija apie sausio 1 d. įvedamą valiutą iki Naujųjų metų pasieks beveik 3 mln. didžiųjų mobiliojo ryšio operatorių klientų.

Lietuvos bankas su pagrindiniais šalies mobiliojo ryšio operatoriais pavasarį pasirašė susitarimą dėl socialiai atsakingo bendradarbiavimo neatlygintinai informuojant visuomenę apie eurą. Remiantis šiuo susitarimu, pirmoji SMS žinutė apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą Lietuvos banko vardu mobiliojo ryšio vartotojams buvo išsiųsta vos tik Europos Sąjungos Taryba priėmė sprendimą dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos šių metų vasaros antroje pusėje. Dabar siunčiamoje žinutėje Lietuvos bankas primena, kad litus į eurus nemokamai nuo sausio 1 d. bus galima keistis tik bankuose (6 mėn., kai kuriuose – 12 mėn.), Lietuvos pašto skyriuose ir kai kuriose kredito unijose (2 mėn.), taip pat Lietuvos banke (neribotai). Atsiskaityti litais už prekes ir paslaugas bus galima iki 2015 m. sausio 15 d. imtinai. SMS taip pat bus nurodyta, kur ieškoti informacijos, jei kiltų papildomų su euro įvedimu susijusių klausimų. Nuo pavasario Lietuvoje veikia nemokama euro telefono linija – 8 800 34528. Išsami informacija taip pat skelbiama euro svetainėje (www.euras.lt).

Iš viso, operatorių duomenimis, liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje buvo išsiųsta 2 mln. 957 tūkst. žinučių. Ne mažiau žinučių apie eurą turėtų būti išsiųsta ir gruodį. Kaip ir pirmą kartą, kad vartotojams nekiltų nepatogumų, mobiliojo ryšio operatoriai trumpąsias žinutes siųs tik darbo dienomis (nuo 9 iki 20 val.). Be to, mobiliojo ryšio operatoriai žinutes išsiųs tiems abonentams, kurie nėra išreiškę noro negauti trečiųjų šalių pranešimų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »