Lietuvos banko išsiųsta SMS žinutė apie eurą pasieks beveik 3 mln. mobiliojo ryšio abonentų

Publikuota: 2014 m. gruodžio 9 d. antradienis

Šią savaitę pradėtas antrasis tiesioginio gyventojų informavimo apie eurą trumposiomis žinutėmis (SMS) kampanijos etapas. Per jį Lietuvos banko išsiųsta informacija apie sausio 1 d. įvedamą valiutą iki Naujųjų metų pasieks beveik 3 mln. didžiųjų mobiliojo ryšio operatorių klientų.

Lietuvos bankas su pagrindiniais šalies mobiliojo ryšio operatoriais pavasarį pasirašė susitarimą dėl socialiai atsakingo bendradarbiavimo neatlygintinai informuojant visuomenę apie eurą. Remiantis šiuo susitarimu, pirmoji SMS žinutė apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą Lietuvos banko vardu mobiliojo ryšio vartotojams buvo išsiųsta vos tik Europos Sąjungos Taryba priėmė sprendimą dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos šių metų vasaros antroje pusėje. Dabar siunčiamoje žinutėje Lietuvos bankas primena, kad litus į eurus nemokamai nuo sausio 1 d. bus galima keistis tik bankuose (6 mėn., kai kuriuose – 12 mėn.), Lietuvos pašto skyriuose ir kai kuriose kredito unijose (2 mėn.), taip pat Lietuvos banke (neribotai). Atsiskaityti litais už prekes ir paslaugas bus galima iki 2015 m. sausio 15 d. imtinai. SMS taip pat bus nurodyta, kur ieškoti informacijos, jei kiltų papildomų su euro įvedimu susijusių klausimų. Nuo pavasario Lietuvoje veikia nemokama euro telefono linija – 8 800 34528. Išsami informacija taip pat skelbiama euro svetainėje (www.euras.lt).

Iš viso, operatorių duomenimis, liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje buvo išsiųsta 2 mln. 957 tūkst. žinučių. Ne mažiau žinučių apie eurą turėtų būti išsiųsta ir gruodį. Kaip ir pirmą kartą, kad vartotojams nekiltų nepatogumų, mobiliojo ryšio operatoriai trumpąsias žinutes siųs tik darbo dienomis (nuo 9 iki 20 val.). Be to, mobiliojo ryšio operatoriai žinutes išsiųs tiems abonentams, kurie nėra išreiškę noro negauti trečiųjų šalių pranešimų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti nauji mobiliosios bankininkystės standartai

Tarptautinė standartizacijos organizacija išleido naują naudojimosi finansinėmis paslaugomis specifikaciją. skaityti »

Australijoje susimokėti bus galima patvirtinant tapatybę balsu

Australijos bankas ANZ netrukus pradės bandyti atsiskaitymų patvirtinimo balsu sistemą, kuri veiks per mobilųjį telefoną. skaityti »

Apsipirkti „Amazon“ bus galima ir neturint banko kortelės

„Amazon“ paskelbė pradėjusi teikti paslaugą „Amazon Cash“ tiems pirkėjams, kurie nori apsipirkti interneto parduotuvėje Amazon.com, tačiau neturi kreditinės kortelės. skaityti »

Anglijos bankas pinigų gamybai ruošiasi naudoti palmių aliejų

Po kritikos dėl gyvūnų taukų panaudojimo gaminant plastikinę 5 svarų sterlingų kupiūrą Anglijos bankas svarsto galimybę 20 svarų sterlingų kupiūros gamybai naudoti palmių aliejų. skaityti »

Estija išleis du kolekcinius eurus

Estijos banko stebėtojų taryba patvirtino dviejų atminties monetų dizainą. skaityti »

60 proc. europiečių per internetą apsiperka bent kartą per mėnesį

Kas ketvirtas prieigą prie interneto turintis europietis interneto parduotuvėje apsiperka bent kartą per savaitę. skaityti »

Futbolininkai baudas susimokės savo marškinėliais

„Mastercard“ bekontakčio atsiskaitymo technologija bus integruota į futbolo teisėjų korteles ir žaidėjų marškinėlius, kad pastarieji galėtų susimokėti už baudas tiesiog žaidimo lauke. skaityti »

Europos pirkėjai nebesidomi skaitmenine valiuta

Neseniai „Mastercard“ atliktas tyrimas rodo, kad Europos pirkėjai nenoriai naudojasi skaitmenine valiuta. skaityti »

Amerikoje grynuosius pinigus iš bankomato jau galima išsiimti be banko kortelės

Amerikos bankas „Wells Fargo & Co“ pasiūlė klientams galimybę išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų be banko kortelių, naudojantis vien išmaniuoju telefonu. skaityti »

Latvijos bankas išleido eurą su pirštine

Latvija išleido kolekcinę monetą, iliustruojančią pasaką apie pirštinaitę. skaityti »