Mobiliąją bankininkystę dažniau renkasi jauni vartotojai

Publikuota: 2012 m. balandžio 4 d. trečiadienis

Tyrimai rodo, kad mobiliosios bankininkystės ir tokių mokėjimų augimą garantuoja jauni vartotojai, rašoma svetainėje cuna.org.  

Kompanija „Auriemma Consulting“ internetu apklausė 504 amerikiečių debeto kortelių turėtojų. Pernai iš savo finansinių institucijų mobiliąsias programas siuntėsi 43 proc. respondentų iki 45 m. ir tik 22 proc. vyresnių nei 45 m.

Iš visų respondentų, besinaudojančių mobiliąja bankininkyste, apie 75 proc. naudojosi išmaniaisiais telefonais, kad pasitikrintų sąskaitos balansą, 36 proc. atsiskaitė už prekes ar paslaugas, 32 proc. gavo banko priminimus, 31 proc. mokėjo telefonu, įnešdavo depozitą, o 3 proc. pervesdavo lėšas. Apie 17 proc. respondentų sakė nedarę mobiliųjų mokėjimų.

Daugelis vyresnių respondentų buvo nepatenkinti atsiskaitymu už prekes ar paslaugas mobiliaisiais telefonais. Apie 47 proc. sakė, kad tai buvo labai arba gana nepatogu, 34 proc. – labai arba gana patogu ir 19 proc. negalėjo apsispręsti. Tarp respondentų iki 45 m. apie 48 proc. sakė, kad jiems buvo patogu pirkti mobiliuoju telefonu, ir tik 21 proc. vyrersnių nei 45 m. sakė tą patį.

Pagrindinė vyresnių žmonių nepasitenkinimo mobiliuoju pirkimu priežastis – nerimavimas dėl šios technologijos saugumo (58 proc.). Po to sekė susirūpinimas dėl asmeninių duomenų vagystės (55 proc.), baimė pamesti telefoną ir konfidencialius duomenis (52 proc.), naujo mokėjimo būdo būtinybės nebuvimas (43 proc.), nepasitikėjimas mobiliąja mokėjimų sistema (34 proc.), rūpestis, kad tai gali daugiau kainuoti (27 proc.), nesupratimas, kaip kas veikia (15 proc.).

Šaltinis: atmmarketplace.com, smart-payments.info
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Išleidžiama moneta, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms

Lietuvos bankas paskelbė išleidžiantis naują kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulinio lygio mokslininko, semiotikos darbų autoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Mokėjimo terminalų rinkos prognozės 2020-iesiems

Per penkerius metus mokėjimo terminalų skaičius pasaulyje turėtų išaugti dvigubai. skaityti »

„Visa“ plečia atsiskaitymą QR kodais

„Visa“ pranešė, kad netrukus QR kodais bus galima atlikti finansines operacijas Egipte, Indonezijoje, Kazachstane, Nigerijoje Pakistane ir Vietname. skaityti »

Šiaulių banko grupės uždirbo rekordinį pelną

2016 metais Šiaulių banko grupė uždirbo 43,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 83 proc. daugiau nei 2015 metais. skaityti »

SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį. skaityti »

80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

„Danske Bank“ duomenimis, praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. skaityti »

Lietuvos bankas veiks ne tik kaip reiklus reguliuotojas, bet ir kaip prižiūrimų rinkos dalyvių partneris

Absoliuti dauguma Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių pripažįsta, kad centrinio banko priežiūra yra veiksminga, o respondentai aukštai vertina priežiūros darbuotojų kompetenciją ir elgesį. skaityti »

Už drabužius bus galima susimokėti per veidrodį

„eBay“ gamintojai sukūrė bekontaktį veidrodį „Oak Mirror“, per kurį galima susimokėti neišeinant iš parduotuvės matavimosi kabinos. skaityti »

„Blockchain“ ir biometrijos projektas – patogiam naudojimuisi bankinėmis paslaugomis

Kovo mėnesį Taline vyksiančioje konferencijoje „Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn“ bus pristatytas naujas projektas „Humaniq“. skaityti »

Anglijoje galima atsiskaityti balso komandomis

Didžiosios Britanijos bankas „Santander“ pirmasis šalyje įgyvendino atsiskaitymus, patvirtinant tapatybę balso atpažinimo technologija. skaityti »