Mobiliąją bankininkystę dažniau renkasi jauni vartotojai

Publikuota: 2012 m. balandžio 4 d. trečiadienis

Tyrimai rodo, kad mobiliosios bankininkystės ir tokių mokėjimų augimą garantuoja jauni vartotojai, rašoma svetainėje cuna.org.  

Kompanija „Auriemma Consulting“ internetu apklausė 504 amerikiečių debeto kortelių turėtojų. Pernai iš savo finansinių institucijų mobiliąsias programas siuntėsi 43 proc. respondentų iki 45 m. ir tik 22 proc. vyresnių nei 45 m.

Iš visų respondentų, besinaudojančių mobiliąja bankininkyste, apie 75 proc. naudojosi išmaniaisiais telefonais, kad pasitikrintų sąskaitos balansą, 36 proc. atsiskaitė už prekes ar paslaugas, 32 proc. gavo banko priminimus, 31 proc. mokėjo telefonu, įnešdavo depozitą, o 3 proc. pervesdavo lėšas. Apie 17 proc. respondentų sakė nedarę mobiliųjų mokėjimų.

Daugelis vyresnių respondentų buvo nepatenkinti atsiskaitymu už prekes ar paslaugas mobiliaisiais telefonais. Apie 47 proc. sakė, kad tai buvo labai arba gana nepatogu, 34 proc. – labai arba gana patogu ir 19 proc. negalėjo apsispręsti. Tarp respondentų iki 45 m. apie 48 proc. sakė, kad jiems buvo patogu pirkti mobiliuoju telefonu, ir tik 21 proc. vyrersnių nei 45 m. sakė tą patį.

Pagrindinė vyresnių žmonių nepasitenkinimo mobiliuoju pirkimu priežastis – nerimavimas dėl šios technologijos saugumo (58 proc.). Po to sekė susirūpinimas dėl asmeninių duomenų vagystės (55 proc.), baimė pamesti telefoną ir konfidencialius duomenis (52 proc.), naujo mokėjimo būdo būtinybės nebuvimas (43 proc.), nepasitikėjimas mobiliąja mokėjimų sistema (34 proc.), rūpestis, kad tai gali daugiau kainuoti (27 proc.), nesupratimas, kaip kas veikia (15 proc.).

Šaltinis: atmmarketplace.com, smart-payments.info
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Twitter“ tinkle – pirmosios pardavimo operacijos

Socialinis tinklas „Twitter“, neseniai pasiūlęs naudotojams naują mygtuką „Pirkti“, jau džiaugiasi pirmaisiais rezultatais. skaityti »

Kazachstano vadovas siūlo sukurti pasaulinę valiutą

Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas pasiūlė suvienyti Jungtinių Tautų organizacijai priklausančių šalių pajėgas ir sukurti bendrą pasaulinę valiutą. skaityti »

Didžioji Britanija popierinius banknotus keis į plastikinius

Popierinius Didžiosios Britanijos svarų sterlingų banknotus nuo 2016 metų planuojama pradėti keisti į plastikinius. skaityti »

Bankams – daugiau laiko pasirengti saugesniems mokėjimams internete

Lietuvos bankams suteikta daugiau laiko, ieškant bendro sprendimo, kuo pakeisti slaptažodžių kodų korteles, naudojamas internetinėje bankininkystėje. skaityti »

Olimpiadai „Visa“ siūlo netradicinius atsiskaitymo būdus

Rugsėjo pabaigoje „Visa“ pademonstravo keletą atsiskaitymo variantų, kurie siūlomi naudoti 2016 m. Rio de Žaneire vyksiančioje Olimpiadoje. Vienas iš jų – dėvima apyrankė su NFC lustu. skaityti »

Bitkoino alternatyvų penketukas

Bitkoinas yra populiariausia virtuali valiuta, tačiau anaiptol ne vienintelė. Rinkoje yra daugybė virtualių valiutų, kurios bendrai vadinamos „Altcoins”. skaityti »

„Gemalto“ gavo „Digital Payments Awards 2015“ apdovanojimą

„Juniper Research“ suteikė bendrovei „Gemalto“ apdovanojimą „Digital Payments Awards 2015“. Apdovanojimas skirtas už technologinę platformą „Gemalto Allynis Trusted Services Hub“. skaityti »

SEB banko atstovė spaudai tapo Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė

Didžiausio Lietuvoje SEB banko atstove spaudai tapo Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė, pastaruosius metus dirbusi banko Komunikacijos skyriaus vadybininke. skaityti »

Gyventojų apklausa: keturiems iš penkių visiškai pakanka 500 eurų grynais

LBA nariai, susitikę su Seimo Pirmininke, aptarė aktualius visam bankiniam sektoriui klausimus, tarp kurių ir pastaruoju metu atgarsio sulaukęs pinigų išgryninimo bankomatuose limitų klausimas. skaityti »

Didžioji Britanija investuoja į vaizdinę bankininkystę

Didžiosios Britanijos bankas „Yorkshire Building Society“ siūlo savo klientams naudotis vaizdo konsultacijomis. skaityti »