Mobiliąją bankininkystę dažniau renkasi jauni vartotojai

Publikuota: 2012 m. balandžio 4 d. trečiadienis

Tyrimai rodo, kad mobiliosios bankininkystės ir tokių mokėjimų augimą garantuoja jauni vartotojai, rašoma svetainėje cuna.org.  

Kompanija „Auriemma Consulting“ internetu apklausė 504 amerikiečių debeto kortelių turėtojų. Pernai iš savo finansinių institucijų mobiliąsias programas siuntėsi 43 proc. respondentų iki 45 m. ir tik 22 proc. vyresnių nei 45 m.

Iš visų respondentų, besinaudojančių mobiliąja bankininkyste, apie 75 proc. naudojosi išmaniaisiais telefonais, kad pasitikrintų sąskaitos balansą, 36 proc. atsiskaitė už prekes ar paslaugas, 32 proc. gavo banko priminimus, 31 proc. mokėjo telefonu, įnešdavo depozitą, o 3 proc. pervesdavo lėšas. Apie 17 proc. respondentų sakė nedarę mobiliųjų mokėjimų.

Daugelis vyresnių respondentų buvo nepatenkinti atsiskaitymu už prekes ar paslaugas mobiliaisiais telefonais. Apie 47 proc. sakė, kad tai buvo labai arba gana nepatogu, 34 proc. – labai arba gana patogu ir 19 proc. negalėjo apsispręsti. Tarp respondentų iki 45 m. apie 48 proc. sakė, kad jiems buvo patogu pirkti mobiliuoju telefonu, ir tik 21 proc. vyrersnių nei 45 m. sakė tą patį.

Pagrindinė vyresnių žmonių nepasitenkinimo mobiliuoju pirkimu priežastis – nerimavimas dėl šios technologijos saugumo (58 proc.). Po to sekė susirūpinimas dėl asmeninių duomenų vagystės (55 proc.), baimė pamesti telefoną ir konfidencialius duomenis (52 proc.), naujo mokėjimo būdo būtinybės nebuvimas (43 proc.), nepasitikėjimas mobiliąja mokėjimų sistema (34 proc.), rūpestis, kad tai gali daugiau kainuoti (27 proc.), nesupratimas, kaip kas veikia (15 proc.).

Šaltinis: atmmarketplace.com, smart-payments.info
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ pristatė savo mobiliojo mokėjimo sistemą

Bendrovė „Samsung“ Niujorke pristatė naują mokėjimo sistemą, kuri leis išmaniuoju telefonu atlikti mokėjimus visose vietose, kur galima atsiskaityti įprastomis mokėjimo kortelėmis. skaityti »

Kanados bankas klientus atpažįsta pagal širdies dūžius

Kanados bankas „TD Bank“ kartu su „MasterCard“ ir technologijų bendrove „Nymi“ pristatė, jų nuomone, pirmą pasaulyje apyrankę, leidžiančią atpažinti mokėtoją pagal širdies ritmą. skaityti »

Didžiausia Lenkijos skrydžių bendrovė jau priima bitkoinus

Lenkijos skrydžių bendrovė LOT paskelbė, kad priima atsiskaitymus už bilietus virtualia valiuta bitkoinais. skaityti »

„Euromoney“ išrinko SEB banką geriausiu banku Lietuvoje

Įtakingas pasaulio kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ išrinko SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Kuriama žydra euro moneta

2017 m. pavasarį bus išleista nauja kolekcinė 5 eurų moneta su žydru žiedu aplink Žemės rutulio piešinį. skaityti »

Taivane – bankomatas, atpažįstantis klientus iš veido ir venų

„CTBC Bank“ pristatė bandomąjį bankomatą, kuris identifikacijai naudoja veido atpažinimo ir venų skenavimo technologiją. skaityti »

Lietuvos bankas dalį finansinio turto valdys su Pasaulio banku

Lietuvos bankas pasirašė investicijų valdymo ir konsultavimo sutartį su Tarptautiniu rekonstrukcijos ir plėtros banku (vadinamu Pasaulio banku) dėl 300 mln. JAV dolerių vertės finansinio turto valdymo. skaityti »

Rinkos dalyviams prireikė laiko tariantis dėl pasiūlymo, kaip didinti el. mokėjimų saugumą

Besirengiant įgyvendinti Minimalius saugumo reikalavimus, pagal kuriuos slaptažodžių kodų kortelės turės būti pakeistos arba papildytos saugesnėmis elektroninės atpažinties priemonėmis, Lietuvos bankas lauks mokėjimo paslaugų teikėjų sprendimo. skaityti »

„Starbucks“ ketina kurti nuosavą skaitmeninę valiutą

Kavinių tinklas „Starbucks“ ėmėsi kurti nuosavą lojalumo programą. Kompanija jau susitarė su muzikinio projekto „Spotify Ltd.“ kūrėjais, „the New York Times“ leidėjais ir taksi užsakymo bendrove „Lyft Inc.“. skaityti »

Indonezijoje atidarytas bankas ant vandens

Pirmasis plaukiojantis bankas teiks paslaugas nutolusioms nuo žemyno saloms. skaityti »