Mobiliesiems mokėjimams – žalia šviesa?

Publikuota: 2012 m. balandžio 19 d. ketvirtadienis

Dauguma interneto naudotojų ir ekspertų teigia, jog grynieji pinigai ir mokėjimo kortelės ateityje taps atgyvena, mat jau šiandien visuomenė vis dažniau renkasi mobiliuosius mokėjimus. Du iš trijų (65 proc.) neseniai atliktos apklausos respondentai teigė, jog iki 2020 metų mobilieji mokėjimai taps kasdienybe. Ir visai nesvarbu, ar turimas omenyje sumokėjimas mobiliuoju telefonu už kavos puodelį ar automobilio stovėjimą.

Praėjusių metų gruodį „comScore“ pateiktoje ataskaitoje teigiama, jog net 38 proc. išmaniųjų telefonų savininkų jau šiandien už kai kurias prekes susimoka telefonu.

Harvardo universiteto profesorė ir viena iš minėtos apklausos dalyvių Susan Crawford teigia: „Nėra nieko keistesnio už pinigus. Faktas, kad mes, žmonės, spausdintus popieriukus iškeičiame į maistą ir vandenį, parodo, kaip mes net nesusimąstydami pasitikime kažkieno sugalvotomis taisyklėmis.“

Buvusi JAV prezidento Barako Obamos patarėja technologijų klausimais S. Crawford retoriškai klausia: „Tai kodėl gi mums nežengus kito žingsnio? Žinoma, tai pavers pinigus dar abstraktesniu daiktu.“

Visgi trečdalis apklausos dalyvių manė priešingai ir sakė, jog netiki, kad technologiniai mokėjimai pakeis įprastus. Ir to priežastimi dauguma įvardijo saugumo stoką. „Šiuo metu egzistuojanti skaitmeninių mokėjimų sistema dar tikrai nėra pakankamai saugi. Čia dar reikia daug ką pakeisti“, – sako Peter J. McCann, „FutureWei Technologies“ vyriausiasis inžinierius.

Mobiliųjų mokėjimų šalininkai sako, jog tokios kalbos nepagrįstos ir teigia, jog dabartiniai daugumai įprasti mokėjimai nėra nė kiek saugesni. „Tai labai panaši technologija kaip kreditinių kortelių. Ji nei blogesnė, nei geresnė“, – teigė Mung-Ki Woo, „MasterCard Worldwide“ atstovas.

Beje, apklausos dalyviai, kurie mobiliesiems mokėjimams „piešė“ šviesią ateitį, akcentavo šios technologijos privatumą, patogumą ir saugumą.

 

Šaltinis: CNN
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Išleidžiama moneta, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms

Lietuvos bankas paskelbė išleidžiantis naują kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulinio lygio mokslininko, semiotikos darbų autoriaus Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms. skaityti »

Mokėjimo terminalų rinkos prognozės 2020-iesiems

Per penkerius metus mokėjimo terminalų skaičius pasaulyje turėtų išaugti dvigubai. skaityti »

„Visa“ plečia atsiskaitymą QR kodais

„Visa“ pranešė, kad netrukus QR kodais bus galima atlikti finansines operacijas Egipte, Indonezijoje, Kazachstane, Nigerijoje Pakistane ir Vietname. skaityti »

Šiaulių banko grupės uždirbo rekordinį pelną

2016 metais Šiaulių banko grupė uždirbo 43,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – tai 83 proc. daugiau nei 2015 metais. skaityti »

SWIFT įdiegė naują traptautinių mokėjimų sistemą be „blokchain“

Įdiegdama naują sistemą, SWIFT siekia modernizuoti tarptautinius mokėjimus, padaryti pinigų pervedimą pigesnį ir greitesnį. skaityti »

80 proc. naujų įmonių sąskaitas atidaro internetu

„Danske Bank“ duomenimis, praėjusiais metais 7 iš 10 naujų įmonių buvo įregistruotos internetu. skaityti »

Lietuvos bankas veiks ne tik kaip reiklus reguliuotojas, bet ir kaip prižiūrimų rinkos dalyvių partneris

Absoliuti dauguma Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių pripažįsta, kad centrinio banko priežiūra yra veiksminga, o respondentai aukštai vertina priežiūros darbuotojų kompetenciją ir elgesį. skaityti »

Už drabužius bus galima susimokėti per veidrodį

„eBay“ gamintojai sukūrė bekontaktį veidrodį „Oak Mirror“, per kurį galima susimokėti neišeinant iš parduotuvės matavimosi kabinos. skaityti »

„Blockchain“ ir biometrijos projektas – patogiam naudojimuisi bankinėmis paslaugomis

Kovo mėnesį Taline vyksiančioje konferencijoje „Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn“ bus pristatytas naujas projektas „Humaniq“. skaityti »

Anglijoje galima atsiskaityti balso komandomis

Didžiosios Britanijos bankas „Santander“ pirmasis šalyje įgyvendino atsiskaitymus, patvirtinant tapatybę balso atpažinimo technologija. skaityti »