Mobiliesiems mokėjimams – žalia šviesa?

Publikuota: 2012 m. balandžio 19 d. ketvirtadienis

Dauguma interneto naudotojų ir ekspertų teigia, jog grynieji pinigai ir mokėjimo kortelės ateityje taps atgyvena, mat jau šiandien visuomenė vis dažniau renkasi mobiliuosius mokėjimus. Du iš trijų (65 proc.) neseniai atliktos apklausos respondentai teigė, jog iki 2020 metų mobilieji mokėjimai taps kasdienybe. Ir visai nesvarbu, ar turimas omenyje sumokėjimas mobiliuoju telefonu už kavos puodelį ar automobilio stovėjimą.

Praėjusių metų gruodį „comScore“ pateiktoje ataskaitoje teigiama, jog net 38 proc. išmaniųjų telefonų savininkų jau šiandien už kai kurias prekes susimoka telefonu.

Harvardo universiteto profesorė ir viena iš minėtos apklausos dalyvių Susan Crawford teigia: „Nėra nieko keistesnio už pinigus. Faktas, kad mes, žmonės, spausdintus popieriukus iškeičiame į maistą ir vandenį, parodo, kaip mes net nesusimąstydami pasitikime kažkieno sugalvotomis taisyklėmis.“

Buvusi JAV prezidento Barako Obamos patarėja technologijų klausimais S. Crawford retoriškai klausia: „Tai kodėl gi mums nežengus kito žingsnio? Žinoma, tai pavers pinigus dar abstraktesniu daiktu.“

Visgi trečdalis apklausos dalyvių manė priešingai ir sakė, jog netiki, kad technologiniai mokėjimai pakeis įprastus. Ir to priežastimi dauguma įvardijo saugumo stoką. „Šiuo metu egzistuojanti skaitmeninių mokėjimų sistema dar tikrai nėra pakankamai saugi. Čia dar reikia daug ką pakeisti“, – sako Peter J. McCann, „FutureWei Technologies“ vyriausiasis inžinierius.

Mobiliųjų mokėjimų šalininkai sako, jog tokios kalbos nepagrįstos ir teigia, jog dabartiniai daugumai įprasti mokėjimai nėra nė kiek saugesni. „Tai labai panaši technologija kaip kreditinių kortelių. Ji nei blogesnė, nei geresnė“, – teigė Mung-Ki Woo, „MasterCard Worldwide“ atstovas.

Beje, apklausos dalyviai, kurie mobiliesiems mokėjimams „piešė“ šviesią ateitį, akcentavo šios technologijos privatumą, patogumą ir saugumą.

 

Šaltinis: CNN
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Per bankomatus Latvijoje į sąskaitas pernai įnešta 2,59 mlrd. eurų

Praėjusiais metais Latvijoje per bankomatus į sąskaitas įnešta 2,59 mlrd. eurų. 2014 metais šis skaičius siekė 2,38 mlrd. eurų. skaityti »

Vis mažiau lietuvių turi sąskaitą banke

Lietuvos banko duomenimis, per pastaruosius trejus metus gyventojų, turinčių sąskaitas banke, skaičius sumažėjo tris kartus. skaityti »

Ukrainiečiai pinigus gamins iš lino

Gaminant ukrainietiškas grivinas, bus naudojamas linas. Pirmą tokio popieriaus partiją jau pagamino Maline esantis banknotų fabrikas. skaityti »

Indijoje važinėjantis bankomatas pats susiras klientus

Indijos valstybinis bankas pristatė mobilųjį bankomatą, kuris važinės po Madurajaus miestą tam tikru grafiku. skaityti »

Bankomatai neša bankams milijardinį pelną

Australijos centrinio banko duomenimis, dauguma gyventojų, prireikus grynųjų pinigų, neieško savo banko bankomato, o naudojasi bet kokiu artimiausiu bankomatu. skaityti »

Šveicarijos bankai pasiūlė sąskaitą atidaryti internete

Nuo kovo 18 dienos Šveicarijoje įsigaliojo nauja tvarka, leidžianti bankams identifikuoti klientus naudojantis vaizdo konferencijos funkcija. skaityti »

Honkonge atidaromas mobilusis bankas su dirbtinio intelekto sistema

Honkonge netrukus pradės veikti mobilusis bankas „Neat“, kuriame bus naudojamos dirbtinio intelekto ir biometrinės apsaugos technologijos. skaityti »

SWIFT rekomenduoja bankams patikrinti savo saugumo sistemas

Sistemos SWIFT atstovai ketina išsiųsti bankams rekomendacijas patikrinti savo saugumo sistemas ir prireikus jas sustiprinti. skaityti »

DNB triumfavo rinkodaros kampanijų efektyvumo konkurse „Password 2016“

Iš efektyviausios rinkodaros kampanijos konkurso „Password 2016“ DNB bankas šiemet grįžo net su dviem apdovanojimais. skaityti »

Tarptautiniame banknotų konkurse – tengės triumfas

Neseniai pasibaigusiame regioniniame banknotų konkurse triumfavo 20 tūkst. nominalo tengės banknotas. Jis į apyvartą išleistas 2015 metų gruodžio 1 dieną. skaityti »