Mobiliesiems mokėjimams – žalia šviesa?

Publikuota: 2012 m. balandžio 19 d. ketvirtadienis

Dauguma interneto naudotojų ir ekspertų teigia, jog grynieji pinigai ir mokėjimo kortelės ateityje taps atgyvena, mat jau šiandien visuomenė vis dažniau renkasi mobiliuosius mokėjimus. Du iš trijų (65 proc.) neseniai atliktos apklausos respondentai teigė, jog iki 2020 metų mobilieji mokėjimai taps kasdienybe. Ir visai nesvarbu, ar turimas omenyje sumokėjimas mobiliuoju telefonu už kavos puodelį ar automobilio stovėjimą.

Praėjusių metų gruodį „comScore“ pateiktoje ataskaitoje teigiama, jog net 38 proc. išmaniųjų telefonų savininkų jau šiandien už kai kurias prekes susimoka telefonu.

Harvardo universiteto profesorė ir viena iš minėtos apklausos dalyvių Susan Crawford teigia: „Nėra nieko keistesnio už pinigus. Faktas, kad mes, žmonės, spausdintus popieriukus iškeičiame į maistą ir vandenį, parodo, kaip mes net nesusimąstydami pasitikime kažkieno sugalvotomis taisyklėmis.“

Buvusi JAV prezidento Barako Obamos patarėja technologijų klausimais S. Crawford retoriškai klausia: „Tai kodėl gi mums nežengus kito žingsnio? Žinoma, tai pavers pinigus dar abstraktesniu daiktu.“

Visgi trečdalis apklausos dalyvių manė priešingai ir sakė, jog netiki, kad technologiniai mokėjimai pakeis įprastus. Ir to priežastimi dauguma įvardijo saugumo stoką. „Šiuo metu egzistuojanti skaitmeninių mokėjimų sistema dar tikrai nėra pakankamai saugi. Čia dar reikia daug ką pakeisti“, – sako Peter J. McCann, „FutureWei Technologies“ vyriausiasis inžinierius.

Mobiliųjų mokėjimų šalininkai sako, jog tokios kalbos nepagrįstos ir teigia, jog dabartiniai daugumai įprasti mokėjimai nėra nė kiek saugesni. „Tai labai panaši technologija kaip kreditinių kortelių. Ji nei blogesnė, nei geresnė“, – teigė Mung-Ki Woo, „MasterCard Worldwide“ atstovas.

Beje, apklausos dalyviai, kurie mobiliesiems mokėjimams „piešė“ šviesią ateitį, akcentavo šios technologijos privatumą, patogumą ir saugumą.

 

Šaltinis: CNN
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Latviai neskuba atsisveikinti su latais

Latvija įsivedė eurą 2014 m., tačiau apyvartoje iki šiol yra neiškeista 344,5 mln. latų. skaityti »

Europos Sąjungos gyventojai naudoja daugiau grynųjų

Europos centrinio banko duomenimis, 2015 m. pabaigoje 19-oje Europos Sąjungos šalių buvo naudojama 1,08 trln. eurų, iš kurių 30 proc. sudarė stambios kupiūros po 500 eurų. skaityti »

SEB banko paslaugų sutartys tampa paprastesnės ir dešimtkart trumpesnės

SEB bankas peržiūri ir supaprastina finansinių paslaugų teikimo sutartis. Banko klientai, nuo šių metų imantys vartojimo kreditą, vietoj ankstesnės 12 puslapių sutarties dabar sudaro vos vieno puslapio sutartį, o privatūs lizingo paslaugų naudotojai ‒ dviejų puslapių vietoj buvusios 25 puslapių sutarties. skaityti »

Banko „Citadele“ veidu taps NBA krepšininkas

Latvijos banką „Citadele“ reklamuos iš Latvijos kilęs krepšininkas Kristaps Porzingis. Šiuo metu krepšininkas žaidžia „New York Knicks“ komandoje. skaityti »

Ateityje su finansiniais sunkumais susidūrę bankai bus pertvarkomi naudojant privačias lėšas

Nuo metų pradžios už Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų pertvarkymą yra atsakingas Lietuvos bankas kartu su Bendra pertvarkymo valdyba. Į specialų fondą, kurio lėšos gali būti naudojamos probleminiams bankams pertvarkyti, pervesta pirmoji 10,1 mln. eurų įmoka. skaityti »

„Citadele“ banko valdyboje – nauja narė

Š.m. sausį „Citadele” banko Lietuvoje valdybą papildė nauja narė – Dace Priede, kuri „Citadele“ grupėje dirba nuo 2008 m. Eidama valdybos narės pareigas „Citadele“ banke ji bus atsakinga už verslo sritį. skaityti »

Pirmąjį ketvirtį gerokai išaugo „Wincor Nixdorf“ pardavimo apimtys ir pajamos

Vokietijos koncernas „Wincor Nixdorf AG“ skelbia, kad einamųjų 2015–2016 finansinių metų pirmojo ketvirčio grynasis pardavimas, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 14 proc., o veiklos pelnas (EBITA) prieš išlaidų restruktūrizavimą padidėjo 78 proc. skaityti »

Padvigubėjo gyventojų, kurie kasdieniams mokėjimams atlikti naudoja mobilųjį telefoną

Sparčiai daugėja gyventojų, naudojančių mobilųjį telefoną kasdieniams mokėjimams, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta apklausa. skaityti »

SEB bankas atnaujina bankomatų tinklą Lietuvoje

SEB bankas investuoja daugiau negu 3,5 mln. eurų į bankomatų tinklo Lietuvoje modernizaciją. Planuojama, kad iki 2019 metų SEB bankas atnaujins daugiau negu 40 proc. bankomatų tinklo ir įrengs daugiau negu 150 naujų bankomatų, pakeisiančių senuosius. skaityti »

Pasaulyje populiarėja neobankai

Neobankai – tai finansinės įstaigos, veikiančios tik per internetą ir besispecializuojančios elektroninės komercijos srityje. skaityti »