Nemokamuose Lietuvos banko seminaruose – asmeninių finansų valdymo abėcėlė

Publikuota: 2013 m. spalio 23 d. trečiadienis

Lietuvos bankas jau antrą rudenį šalies gyventojams organizuoja nemokamų seminarų ciklą apie atsakingą asmeninių finansų valdymą ir skolinimąsi. Lapkritį trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – finansų ekspertai dalysis žiniomis, kaip išmintingai tvarkyti pinigus ir atidėti ateičiai, kada verta skolintis ir kaip rūpintis savo finansine reputacija.

„Praėjusį rudenį mūsų rengti seminarai sulaukė didžiulio gyventojų susidomėjimo. Tai rodo, jog žmonės vis labiau ima suvokti, kad jų finansinė ateitis yra jų pačių rankose, todėl jie noriai mokosi“, – sako Lietuvos banko priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka.

Anot V. Šapokos, neretai asmeninių finansų tvarkymo abėcėlės tenka mokytis ne mokykloje, o iš savo klaidų, kurios gali turėti itin skaudžių pasekmių. Žinios, įgytos Lietuvos banko organizuojamuose seminaruose, gyventojams turėtų padėti tokių klaidų išvengti ir priimti apgalvotus bei išmintingus finansinius sprendimus.

Seminaruose apsilankę gyventojai sužinos, kaip negyventi nuo algos iki algos ir pradėti bent minimaliai atsidėti savo ilgalaikiams tikslams, taip pat, kaip nepakliūti į skolų karuselę ir nesusigadinti asmeninės kredito istorijos. Be to, nebus pamiršta ir euro tema, kuria vis labiau domisi Lietuvos gyventojai.

Lietuvos banko rengiamuose seminaruose patirtimi dalysis asmeninių finansų valdymo ekspertai: centrinio banko atstovas Vilius Šapoka, asmeninių finansų trenerė Marija Bunkaitė, Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė ir kreditų biuro teisininkas Anatolijus Kisielis.

Seminarų programa ir tvarka, kaip į juos registruotis, skelbiama Lietuvos banko finansinio švietimo interneto svetainėje čia.

Praėjusių metų pradžioje šalies finansų rinkos priežiūrą sutelkus Lietuvos banke, finansinis švietimas tapo viena iš prioritetinių veiklos sričių. Šiemet Lietuvos banko valdyba patvirtino Finansinio švietimo koncepciją, o balandį pristatyta Lietuvos banko finansinio švietimo iniciatyva ir interneto svetainė www.pinigubite.lt. Be to, Lietuvos banko iniciatyva įsteigtas Finansinio švietimo iniciatyvų koordinavimo komitetas. Jį sudaro finansų rinkos dalyvių, valstybės institucijų ir kitų finansinio švietimo srityje veikiančių organizacijų atstovai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Naudojimasis bankų paslaugomis ir pasitikėjimas auga

Lietuvos bankų asociacijos užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 2016 m. pasitikėjimas bankų sektoriumi padidėjo. skaityti »

Kūčių išvakarėse anglams prireikė daug grynųjų

2016 m. gruodžio 23 d.) Didžiojoje Britanijoje iš bankomatų buvo išimta rekordinė suma grynųjų – 730 mln. svarų sterlingų grynųjų. skaityti »

Lietuvos bankas stiprins konkurenciją, šalins administracinius barjerus finansų rinkoje, didins efektyvumą

Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017–2020 m. veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus. skaityti »

SEB bankas finansų konsultacijas privatiems klientams nuo šiol teiks ir internetu

SEB bankas pradeda teikti finansų konsultacijas internetu privatiems klientams – jos metu bus nustatomi kliento poreikiai, tikslai ir sudaromas asmeninis finansų planas. skaityti »

Robotas–finansų patarėjas padės moterims

Singapūre sukurtas naujas finansų patarėjas robotas moterims, padedantis tvarkyti piniginius reikalus. skaityti »

Euras atšventė savo 15-ąjį gimtadienį

Euras sekmadienį (2017 m. sausio 1 d.) atšventė savo 15-ąjį gimtadienį. skaityti »

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui – speciali penkių eurų monetų serija

2018-aisiais mūsų valstybės šimtmetį Lietuvos bankas paminės išleisdamas keturias kolekcines monetas – vieną aukso ir tris sidabro – bei kartu su Latvijos ir Estijos centriniais bankais išleisdamas 2 eurų proginę monetą. skaityti »

Mažos palūkanos tebėra vienas svarbiausių iššūkių finansų įstaigų veiklai

Šalies finansų įstaigos galimą pelningumo sumažėjimą dėl mažų palūkanų normų aplinkos tebevertina kaip svarbiausią riziką finansų sistemai. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai 2020 m. pasieks 410,5 mlrd. dol. apimtis

Manoma, kad mobiliosios priemonės ateityje bus dažniau naudojamos atsiskaityti per internetą, nei susimokėti bekontakčiu būdu prekybos vietoje. skaityti »

Skandinavijos ir Baltijos šalių centriniai bankai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo

Skandinavijos ir Baltijos šalių centrinių bankų vadovai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo, kurioje numatyti informacijos mainų tarp centrinių bankų principai ir neeilinio likvidumo perdavimo bankinėms grupėms sąlygos. skaityti »