Nemokamuose Lietuvos banko seminaruose – asmeninių finansų valdymo abėcėlė

Publikuota: 2013 m. spalio 23 d. trečiadienis

Lietuvos bankas jau antrą rudenį šalies gyventojams organizuoja nemokamų seminarų ciklą apie atsakingą asmeninių finansų valdymą ir skolinimąsi. Lapkritį trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – finansų ekspertai dalysis žiniomis, kaip išmintingai tvarkyti pinigus ir atidėti ateičiai, kada verta skolintis ir kaip rūpintis savo finansine reputacija.

„Praėjusį rudenį mūsų rengti seminarai sulaukė didžiulio gyventojų susidomėjimo. Tai rodo, jog žmonės vis labiau ima suvokti, kad jų finansinė ateitis yra jų pačių rankose, todėl jie noriai mokosi“, – sako Lietuvos banko priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka.

Anot V. Šapokos, neretai asmeninių finansų tvarkymo abėcėlės tenka mokytis ne mokykloje, o iš savo klaidų, kurios gali turėti itin skaudžių pasekmių. Žinios, įgytos Lietuvos banko organizuojamuose seminaruose, gyventojams turėtų padėti tokių klaidų išvengti ir priimti apgalvotus bei išmintingus finansinius sprendimus.

Seminaruose apsilankę gyventojai sužinos, kaip negyventi nuo algos iki algos ir pradėti bent minimaliai atsidėti savo ilgalaikiams tikslams, taip pat, kaip nepakliūti į skolų karuselę ir nesusigadinti asmeninės kredito istorijos. Be to, nebus pamiršta ir euro tema, kuria vis labiau domisi Lietuvos gyventojai.

Lietuvos banko rengiamuose seminaruose patirtimi dalysis asmeninių finansų valdymo ekspertai: centrinio banko atstovas Vilius Šapoka, asmeninių finansų trenerė Marija Bunkaitė, Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė ir kreditų biuro teisininkas Anatolijus Kisielis.

Seminarų programa ir tvarka, kaip į juos registruotis, skelbiama Lietuvos banko finansinio švietimo interneto svetainėje čia.

Praėjusių metų pradžioje šalies finansų rinkos priežiūrą sutelkus Lietuvos banke, finansinis švietimas tapo viena iš prioritetinių veiklos sričių. Šiemet Lietuvos banko valdyba patvirtino Finansinio švietimo koncepciją, o balandį pristatyta Lietuvos banko finansinio švietimo iniciatyva ir interneto svetainė www.pinigubite.lt. Be to, Lietuvos banko iniciatyva įsteigtas Finansinio švietimo iniciatyvų koordinavimo komitetas. Jį sudaro finansų rinkos dalyvių, valstybės institucijų ir kitų finansinio švietimo srityje veikiančių organizacijų atstovai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankų veiklos rodikliai: stabilios augimo tendencijos

Lietuvos bankų asociacija paskelbė apibendrintus šių metų trečiojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų finansinių grupių veiklos rodiklius. skaityti »

„Citadele“ bankas Lietuvoje per devynis 2016 m. mėnesius uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno

Per 9 š. m. mėnesius „Citadele“ bankas Lietuvoje uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno. skaityti »

Eurosistemai pratęsus skatinimo programą Lietuvoje toliau vyraus žemos palūkanos

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiajai tarybai nusprendus tęsti Eurosistemos išplėstinę turto pirkimo programą ir po 2017 metų kovo, artimiausiais metais išsilaikys palankios finansavimosi sąlygos Lietuvai, jos įmonėms ir gyventojams. skaityti »

„The Banker“ išrinko Šiaulių banką geriausiu 2016-ųjų Lietuvos banku

Didžiosios Britanijos dienraščio „The Financial Times“ leidžiamas žurnalas „The Banker“ Šiaulių banką pripažino geriausiu 2016 metų Lietuvos banku. skaityti »

Išleidęs obligacijas Latvijos bankas „Citadele“ pritraukė 40 mln. eurų

Gruodžio 6 d. Latvijos bankas AS „Citadele banka“ išleido obligacijas, kurių vertė – 40 mln. eurų. skaityti »

Trumpa bankomato istorija...

Automatinė pinigų gryninimo sistema „De La Rue“ – taip buvo pavadintas pirmasis Londone 1967 metais įrengtas grynųjų pinigų išdavimo automatas. skaityti »

Austrijos bankas naudos bekontakčius „Diebold Nixdorf“ bankomatus

Austrijos bankų grupė „Raiffeise Bank“ pasirašė susitarimą su bankomatų gamintoja „Diebold Nixdorf“ dėl 1 200 bekontakčių bankomatų įdiegimo bankų skyriuose. skaityti »

Europoje bus įgyvendinta bendra pervedimų sistema

Europos mokėjimų taryba patvirtino, kad 2017 m. lapkritį bus paleista bendra momentinių pervedimų sistema. skaityti »

„Ingenico“ pristatė plonytį mobilųjį mokėjimo terminalą nedidelėms prekyvietėms

Patikimų atsiskaitymo priemonių lyderė pasaulyje bendrovė „Ingenico“ parodoje „Trustech“, neseniai vykusioje Kanuose, pristatė naują mobiliojo atsiskaitymo sprendimą „Link/2500“. skaityti »

Patvirtinta, kad keturi bankai yra nacionalinės sisteminės svarbos įstaigos

AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, AB DNB bankas ir AB Šiaulių bankas toliau yra laikomi nacionalinės sisteminės svarbos įstaigomis. skaityti »