Numizmatines vertybes Lietuvos bankas pradeda pardavinėti interneto aukcionuose

Publikuota: 2014 m. gruodžio 15 d. pirmadienis

Šią savaitę, gruodžio 18-ąją, ketvirtadienį, Lietuvos bankas pirmą kartą numizmatams pasiūlys vertingų monetų ir jų rinkinių įsigyti elektroniniuose aukcionuose.

„Elektroninius numizmatinių vertybių aukcionus pradedame rengti siekdami suteikti galimybių visiems, kas turi elektroninį parašą ar naudojasi elektronine bankininkyste, patogiai ir skaidriai varžytis dėl Lietuvos banko reprezentacijai nepanaudotų vertingų litų monetų ir jų rinkinių, o vėliau taip parduosime ir numizmatus dominančius litų banknotus. Aukcione laimės aukščiausią numizmatinės vertybės kainą pasiūlęs dalyvis, o ne pirmiausia prie kasos langelio priėjęs pirkėjas“, sako Vygantas Reifonas, Lietuvos banko Organizacijos tarnybos direktorius.

Pirmuosiuose aukcionuose siūloma įsigyti anksčiau išleistų ir Lietuvos banko kasose dabar neparduodamų 500 litų aukso monetą, skirtą Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai, šią istorinę datą įamžinusius trijų monetų – aukso, sidabro ir vario bei nikelio lydinio – tris rinkinius, taip pat dvylika trijų 100 litų aukso monetų, skirtų Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui, rinkinių bei aštuonias 50 litų sidabro monetas.

Šiemet numatyta surengti septyniolika aukcionų, beveik visuose bus parduodama po vieną monetą ar jų rinkinį. Vienas aukcionas vyks 5 darbo dienas, tad jame bus galima dalyvauti arba nuo pat pirmos dienos, arba įsijungiant ir vėliau, jei siūloma kaina galimam pirkėjui atrodys priimtina.

Pradinė aukcionuose siūlomų monetų ar jų rinkinių kaina bus lygi tai kainai, už kurią šios vertybės buvo parduodamos Lietuvos banko kasose. Be užstato, kuris sudarys dešimtadalį pradinės numizmatinės vertybės kainos ir bus dalyviams grąžinamas, o laimėjimo atveju – įskaitomas į pardavimo kainą, kiekviename aukcione reikės sumokėti aukciono dalyvio registracijos mokestį.

„Viena vertus, tai kompensuos dalį projekto partnerio išlaidų. Antra vertus, tikimės, kad tai skatins žmones atsakingiau pasirinkti, ar verta dalyvauti keliuose tokio pat nominalo monetos pirkimo aukcionuose, tad tikėtina, jog patrauklios numizmatinės vertybės plačiau pasklis tarp numizmatų“, – aiškina V. Reifonas.

Pasak jo, gruodžio aukcionų dalyvio registracijos mokestis (35 Lt) sudarys iki 1,5 % pradinės aukcionuose siūlomų vertybių kainos, o ateityje jis gali būti koreguojamas atsižvelgiant į aukcionų populiarumą, nes norima, kad aukcionai būtų komerciškai patrauklūs.

Informacija apie elektroniniuose aukcionuose parduodamas vertybes ir aukcionų vykdymo tvarką paskelbta Lietuvos banko interneto svetainėje.

Į apyvartą Lietuvos banko išleidžiamų kolekcinių monetų įsigijimo tvarka nesikeičia, jos parduodamas Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Biometrijos būdai mokėjimo operacijoms atlikti

28 proc. 25–34 m. JAV, Didžiosios Britanijos ir Australijos gyventojų jau įgyvendina atsiskaitymus naudodamiesi biometrijos technologijomis: pirštų atspaudų, rainelės ir venų skenavimo atpažinimu. skaityti »

Lietuvoje nukalta „porcelianinė“ latviška moneta

Latvijos bankas išleido unikalios formos sidabrinę kolekcinę monetą „Baltars. Porcelianas“. skaityti »

Įsigyti prekes bus galima per virtualiosios realybės akinius

Užsidėjus „Alibaba“ virtualiosios realybės akinius „Buy+“, bus galima elektroninėje parduotuvėje virtualiai paliesti patikusias prekes ir jas įsigyti. skaityti »

Vasaros olimpinėse žaidynėse – bekontakčiai atsiskaitymo būdai

Vasaros olimpinių žaidynių dalyviai gali išbandyti šiuolaikiškas atsiskaitymo priemones, kurias pasiūlė pagrindinė žaidynių rėmėja „Visa“. skaityti »

„Global Finance“: SEB interneto bankas – geriausias Lietuvoje

Tarptautinis verslo ir finansų žurnalas „Global Finance“ SEB interneto banką įmonėms ir privatiems klientams pripažino geriausiu Lietuvoje. skaityti »

S. Kropas. Kartais jokio reguliavimo geriau nei per didelis reguliavimas?

Būkime pakankamai drąsūs nereguliuoti – taikliai pastebėjo dabar jau buvęs Europos Komisijos komisaras J. Hill, atsakingas už finansų sektorių. Sukurti aibę taisyklių, baksnoti pirštu į jas ir viską grįsti pernelyg detaliu reglamentavimu, ko gero, vienas lengvesnių kelių. skaityti »

Pradėta vieša konsultacija dėl būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio ir jo kainos ribos nustatymo

Lietuvos bankas pradėjo viešą konsultaciją dėl mokėjimo paslaugų, kurių kaina bus ribojama, krepšelio sudėties ir jo galimos didžiausios kainos nustatymo metodikos. skaityti »

„Wincor Nixdorf“: įsibėgėjanti restruktūrizacija ir didėjančios pardavimo apimtys

Pirmieji devyni finansinių metų mėnesiai Vokietijos bankinių technologijų kompanijai „Wincor Nixdorf“ buvo sėkmingi. Įsibėgėjo bendrovės restruktūrizacijos programa, augo pardavimo apimtys. skaityti »

„Visa“ atidarys biurą Silicio slėnyje

Planuojama, kad Silicio slėnyje bus bendrovės „Visa“ įkurtas verslo informacijos analizės bei duomenų apsaugos tyrimo centras. skaityti »

Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai rodo padidėjusį euro zonos bankų sistemos atsparumą

Europos Centrinis Bankas (ECB) paskelbė, kad, remiantis ES mastu atlikto bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatais, euro zonos bankų atsparumas padidėjo ir bendri priežiūriniai reikalavimai dėl kapitalo, palyginti su 2015 m., iš esmės nesikeis. skaityti »