Padvigubėjo gyventojų, kurie kasdieniams mokėjimams atlikti naudoja mobilųjį telefoną

Publikuota: 2016 m. sausio 26 d. antradienis

Sparčiai daugėja gyventojų, naudojančių mobilųjį telefoną kasdieniams mokėjimams, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta apklausa. Trečdalis gyventojų prisipažįsta, kad už paslaugas ar prekes atsiskaitytų išmaniuoju telefonu ir prekybos vietose, jeigu turėtų tokią galimybę.

„Išmaniesiems telefonams užimant vis reikšmingesnę rinkos dalį, į mobiliąją erdvę drąsiau keliasi ir elektroniniai mokėjimai. Vis daugiau žmonių mokėjimus atlieka ne tik naudodamiesi kompiuteriu, bet ir mobiliajame telefone įdiegtomis programėlėmis. Nors vis dar didelė dalis žmonių mobiliąsias aplikacijas naudoja ne lėšoms pervesti, o tik pinigų likučiui sąskaitoje tikrinti, prognozuotume, kad ilgainiui mobilusis telefonas taps pagrindine priemone mokėjimams atlikti“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Praėjusiais metais kredito įstaigų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis naudojosi ir kasdienes mokėjimo operacijas atliko 12 proc. sąskaitas turinčių gyventojų. Tai yra dvigubai daugiau, negu atliekant tokią pat apklausą 2014 m., kai šis skaičius buvo 6 proc.

Kredito įstaigų mobiliosiomis programėlėmis dažniausiai naudojosi jaunimas – praėjusiais metais jomis naudojosi 26 proc. 18–29 m. sąskaitą turinčių apklaustųjų, o vyresnių nei 50 m. sąskaitas turinčių gyventojų – vos 3 proc. Taip pat tokių mobiliųjų aplikacijų naudotojams dažniau būdingas aukštasis išsilavinimas, jie dažniausiai – didmiesčių gyventojai.

Apklausos respondentai taip pat atskleidė, kad prekybos ir paslaugų teikimo vietose jiems trūksta galimybių atsiskaityti naudojant mobiliuosius telefonus. Jeigu būtų galimybė sumokėti išmaniuoju telefonu prekybos vietose, pavyzdžiui, kavinėje ar parduotuvėje, ja pasinaudotų kas trečias iš visų gyventojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankas „Al Rajhi“ kortelę išduoda pagal piršto atspaudą

Saudo Arabijoje veikiančiame banke „Al Rajhi“ įdiegti biometriniai pirštų atspaudų skaitytuvai. Jie naudojami išduodant debetines korteles visuose padaliniuose. skaityti »

Įdomiausios finansiniam sektoriui skirtos konferencijos Europoje

Siūlome Jums 10 renginių Europoje, skirtų finansinių technologijų temoms. skaityti »

Atnaujinta SEB banko mobilioji programėlė padės akimirksniu pervesti pinigus

Vis daugiau SEB banko klientų prie interneto banko jungiasi išmaniaisiais įrenginiais, todėl bankas, atsižvelgdamas į klientų lūkesčius, atnaujina mobiliąją programėlę. skaityti »

Mobiliųjų mokėjimų rinka augs 33 proc. per metus

2020 metais mobiliųjų mokėjimų rinkos apimtys sieks 3,338 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

„Diebold Nixdorf“ pristatė mažiausią pasaulyje savitarnos įrenginį

Š. m. sausio 15–17 dienomis Niujorke vyko viena didžiausių pasaulyje mažmeninei prekybai skirtų parodų „National Retail Federation‘s BIG Show“. skaityti »

Paskelbti atnaujinti sąskaitos perkėlimo paslaugos dokumentai

Nuo 2017 m. vasario 1 d., įgyvendinant Mokėjimų įstatymo nuostatas, mokėjimo paslaugų teikėjams įsigalioja nauji sąskaitos perkėlimo paslaugos reikalavimai. skaityti »

Vietoj banko skyriaus – savitarnos įrenginys

Londono tyrimų bendrovės RBR tyrimas rodo, kad per pastaruosius dvejus metus daugėjo bankomatų, įrengtų toli nuo bankų klientų aptarnavimo skyrių. skaityti »

Bankinio sektoriaus tendencijos 2017

Kas pasikeitė bankininkystės sferoje 2016 metais ir kas laukia 2017-aisiais? skaityti »

Bitkoinui sukako 8 metai

Prie aštuonerius metus, 2009 metų sausio 3 dieną, buvo sugeneruotas bitkoinas. Jo autorius – išradėjas Satoši Nakamoto (Satoshi Nakamoto), kurio tikroji tapatybė nežinoma iki šiol. skaityti »

Čekijoje – bekontakčiai mokėjimai per išmaniuosius telefonus

Čekijos bankų klientai, kurie naudojasi išmaniaisiais telefonais su „Android“ sistema, artimiausiu metu turės daugiau galimybių atsiskaityti už pirkinius bekontakčiu būdu per išmanųjį telefoną. skaityti »