Padvigubėjo gyventojų, kurie kasdieniams mokėjimams atlikti naudoja mobilųjį telefoną

Publikuota: 2016 m. sausio 26 d. antradienis

Sparčiai daugėja gyventojų, naudojančių mobilųjį telefoną kasdieniams mokėjimams, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta apklausa. Trečdalis gyventojų prisipažįsta, kad už paslaugas ar prekes atsiskaitytų išmaniuoju telefonu ir prekybos vietose, jeigu turėtų tokią galimybę.

„Išmaniesiems telefonams užimant vis reikšmingesnę rinkos dalį, į mobiliąją erdvę drąsiau keliasi ir elektroniniai mokėjimai. Vis daugiau žmonių mokėjimus atlieka ne tik naudodamiesi kompiuteriu, bet ir mobiliajame telefone įdiegtomis programėlėmis. Nors vis dar didelė dalis žmonių mobiliąsias aplikacijas naudoja ne lėšoms pervesti, o tik pinigų likučiui sąskaitoje tikrinti, prognozuotume, kad ilgainiui mobilusis telefonas taps pagrindine priemone mokėjimams atlikti“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Praėjusiais metais kredito įstaigų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis naudojosi ir kasdienes mokėjimo operacijas atliko 12 proc. sąskaitas turinčių gyventojų. Tai yra dvigubai daugiau, negu atliekant tokią pat apklausą 2014 m., kai šis skaičius buvo 6 proc.

Kredito įstaigų mobiliosiomis programėlėmis dažniausiai naudojosi jaunimas – praėjusiais metais jomis naudojosi 26 proc. 18–29 m. sąskaitą turinčių apklaustųjų, o vyresnių nei 50 m. sąskaitas turinčių gyventojų – vos 3 proc. Taip pat tokių mobiliųjų aplikacijų naudotojams dažniau būdingas aukštasis išsilavinimas, jie dažniausiai – didmiesčių gyventojai.

Apklausos respondentai taip pat atskleidė, kad prekybos ir paslaugų teikimo vietose jiems trūksta galimybių atsiskaityti naudojant mobiliuosius telefonus. Jeigu būtų galimybė sumokėti išmaniuoju telefonu prekybos vietose, pavyzdžiui, kavinėje ar parduotuvėje, ja pasinaudotų kas trečias iš visų gyventojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Naudojimasis bankų paslaugomis ir pasitikėjimas auga

Lietuvos bankų asociacijos užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 2016 m. pasitikėjimas bankų sektoriumi padidėjo. skaityti »

Kūčių išvakarėse anglams prireikė daug grynųjų

2016 m. gruodžio 23 d.) Didžiojoje Britanijoje iš bankomatų buvo išimta rekordinė suma grynųjų – 730 mln. svarų sterlingų grynųjų. skaityti »

Lietuvos bankas stiprins konkurenciją, šalins administracinius barjerus finansų rinkoje, didins efektyvumą

Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017–2020 m. veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus. skaityti »

SEB bankas finansų konsultacijas privatiems klientams nuo šiol teiks ir internetu

SEB bankas pradeda teikti finansų konsultacijas internetu privatiems klientams – jos metu bus nustatomi kliento poreikiai, tikslai ir sudaromas asmeninis finansų planas. skaityti »

Robotas–finansų patarėjas padės moterims

Singapūre sukurtas naujas finansų patarėjas robotas moterims, padedantis tvarkyti piniginius reikalus. skaityti »

Euras atšventė savo 15-ąjį gimtadienį

Euras sekmadienį (2017 m. sausio 1 d.) atšventė savo 15-ąjį gimtadienį. skaityti »

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui – speciali penkių eurų monetų serija

2018-aisiais mūsų valstybės šimtmetį Lietuvos bankas paminės išleisdamas keturias kolekcines monetas – vieną aukso ir tris sidabro – bei kartu su Latvijos ir Estijos centriniais bankais išleisdamas 2 eurų proginę monetą. skaityti »

Mažos palūkanos tebėra vienas svarbiausių iššūkių finansų įstaigų veiklai

Šalies finansų įstaigos galimą pelningumo sumažėjimą dėl mažų palūkanų normų aplinkos tebevertina kaip svarbiausią riziką finansų sistemai. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai 2020 m. pasieks 410,5 mlrd. dol. apimtis

Manoma, kad mobiliosios priemonės ateityje bus dažniau naudojamos atsiskaityti per internetą, nei susimokėti bekontakčiu būdu prekybos vietoje. skaityti »

Skandinavijos ir Baltijos šalių centriniai bankai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo

Skandinavijos ir Baltijos šalių centrinių bankų vadovai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo, kurioje numatyti informacijos mainų tarp centrinių bankų principai ir neeilinio likvidumo perdavimo bankinėms grupėms sąlygos. skaityti »