Padvigubėjo gyventojų, kurie kasdieniams mokėjimams atlikti naudoja mobilųjį telefoną

Publikuota: 2016 m. sausio 26 d. antradienis

Sparčiai daugėja gyventojų, naudojančių mobilųjį telefoną kasdieniams mokėjimams, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta apklausa. Trečdalis gyventojų prisipažįsta, kad už paslaugas ar prekes atsiskaitytų išmaniuoju telefonu ir prekybos vietose, jeigu turėtų tokią galimybę.

„Išmaniesiems telefonams užimant vis reikšmingesnę rinkos dalį, į mobiliąją erdvę drąsiau keliasi ir elektroniniai mokėjimai. Vis daugiau žmonių mokėjimus atlieka ne tik naudodamiesi kompiuteriu, bet ir mobiliajame telefone įdiegtomis programėlėmis. Nors vis dar didelė dalis žmonių mobiliąsias aplikacijas naudoja ne lėšoms pervesti, o tik pinigų likučiui sąskaitoje tikrinti, prognozuotume, kad ilgainiui mobilusis telefonas taps pagrindine priemone mokėjimams atlikti“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Praėjusiais metais kredito įstaigų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis naudojosi ir kasdienes mokėjimo operacijas atliko 12 proc. sąskaitas turinčių gyventojų. Tai yra dvigubai daugiau, negu atliekant tokią pat apklausą 2014 m., kai šis skaičius buvo 6 proc.

Kredito įstaigų mobiliosiomis programėlėmis dažniausiai naudojosi jaunimas – praėjusiais metais jomis naudojosi 26 proc. 18–29 m. sąskaitą turinčių apklaustųjų, o vyresnių nei 50 m. sąskaitas turinčių gyventojų – vos 3 proc. Taip pat tokių mobiliųjų aplikacijų naudotojams dažniau būdingas aukštasis išsilavinimas, jie dažniausiai – didmiesčių gyventojai.

Apklausos respondentai taip pat atskleidė, kad prekybos ir paslaugų teikimo vietose jiems trūksta galimybių atsiskaityti naudojant mobiliuosius telefonus. Jeigu būtų galimybė sumokėti išmaniuoju telefonu prekybos vietose, pavyzdžiui, kavinėje ar parduotuvėje, ja pasinaudotų kas trečias iš visų gyventojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

SEB banko klientams – vartojimo kreditas internetu

SEB banko klientai pasirašyti vartojimo kredito sutartį gali ir neatvykę į banko skyrių – nuotoliniu būdu. skaityti »

Toliau sparčiai mažėja vėluojančių grąžinti greituosius kreditus

Teigiamos tendencijos greitųjų kreditų rinkoje tęsėsi ir šių metų trečiąjį ketvirtį – toliau sparčiai mažėjo vėluojamų grąžinti greitųjų kreditų. Metų pradžioje labai smukusi skolinimo apimtis ir antrąjį pusmetį tebėra panašaus lygio. skaityti »

Australijoje už kavą galima susimokėti kavos puodeliu

Bendradarbiaudama su išmaniųjų puodelių ir buteliukų gamintoja „Frank Green“, „Optus“ įdiegė į daugkartinį kavos puodelį NFC mikroschemą. skaityti »

Paskelbti 2015/2016 fiskalinių metų rezultatai – solidi „Diebold Nixdorf“ veiklos pradžia

Kompanijos „Wincor Nixdorf“ (dabar – „Diebold Nixdorf“) užsibrėžti tikslai, susiję su 2015–2016 fiskalinių metų pajamomis, buvo įgyvendinti ir net viršijo lūkesčius. skaityti »

SEB banko privačiosios bankininkystės paslaugos - geriausios Baltijos šalyse

Įtakingas tarptautinis pasaulio bankų veiklą analizuojantis žurnalas „The Banker“ SEB pripažino geriausias privačiosios bankininkystės paslaugas teikiančiu banku Baltijos šalyse. skaityti »

Bekontakčių atsiskaitymų rinkai prognozuojamas beprecedentis augimas

Anot „Grand View Research“ atlikto tyrimo, pasaulinė bekontakčių mokėjimų rinka iki 2024 m. turėtų išaugti iki 47,43 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

„Visa“ kuria įvairialypę biometrijos sistemą

„Visa“ bendradarbiaudama su „BioConnect“ įgyvendina klientų biometrinę identifikaciją per mobiliąją programą. skaityti »

„Samsung Pay“ atkeliauja į Kanadą

Mobiliųjų mokėjimų platformos „Samsung Pay“ kūrėjai šių metų pabaigoje ketina pasiūlyti savo paslaugų Kanados gyventojams. skaityti »

Latvija išleido auksinę kolekcinę monetą

Latvijos bankas išleido naują auksinę kolekcinę monetą iš serijos „Auksinės sagtys“. skaityti »

Banko klientai identifikuojami pagal pirštų atspaudus

Tarptautinis bankas „Citi“ paskelbė įdiegęs naują klientų identifikavimo būdą pagal pirštų atspaudus. skaityti »