Padvigubėjo gyventojų, kurie kasdieniams mokėjimams atlikti naudoja mobilųjį telefoną

Publikuota: 2016 m. sausio 26 d. antradienis

Sparčiai daugėja gyventojų, naudojančių mobilųjį telefoną kasdieniams mokėjimams, rodo Lietuvos banko užsakymu atlikta apklausa. Trečdalis gyventojų prisipažįsta, kad už paslaugas ar prekes atsiskaitytų išmaniuoju telefonu ir prekybos vietose, jeigu turėtų tokią galimybę.

„Išmaniesiems telefonams užimant vis reikšmingesnę rinkos dalį, į mobiliąją erdvę drąsiau keliasi ir elektroniniai mokėjimai. Vis daugiau žmonių mokėjimus atlieka ne tik naudodamiesi kompiuteriu, bet ir mobiliajame telefone įdiegtomis programėlėmis. Nors vis dar didelė dalis žmonių mobiliąsias aplikacijas naudoja ne lėšoms pervesti, o tik pinigų likučiui sąskaitoje tikrinti, prognozuotume, kad ilgainiui mobilusis telefonas taps pagrindine priemone mokėjimams atlikti“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Praėjusiais metais kredito įstaigų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis naudojosi ir kasdienes mokėjimo operacijas atliko 12 proc. sąskaitas turinčių gyventojų. Tai yra dvigubai daugiau, negu atliekant tokią pat apklausą 2014 m., kai šis skaičius buvo 6 proc.

Kredito įstaigų mobiliosiomis programėlėmis dažniausiai naudojosi jaunimas – praėjusiais metais jomis naudojosi 26 proc. 18–29 m. sąskaitą turinčių apklaustųjų, o vyresnių nei 50 m. sąskaitas turinčių gyventojų – vos 3 proc. Taip pat tokių mobiliųjų aplikacijų naudotojams dažniau būdingas aukštasis išsilavinimas, jie dažniausiai – didmiesčių gyventojai.

Apklausos respondentai taip pat atskleidė, kad prekybos ir paslaugų teikimo vietose jiems trūksta galimybių atsiskaityti naudojant mobiliuosius telefonus. Jeigu būtų galimybė sumokėti išmaniuoju telefonu prekybos vietose, pavyzdžiui, kavinėje ar parduotuvėje, ja pasinaudotų kas trečias iš visų gyventojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Paskelbti nauji mobiliosios bankininkystės standartai

Tarptautinė standartizacijos organizacija išleido naują naudojimosi finansinėmis paslaugomis specifikaciją. skaityti »

Australijoje susimokėti bus galima patvirtinant tapatybę balsu

Australijos bankas ANZ netrukus pradės bandyti atsiskaitymų patvirtinimo balsu sistemą, kuri veiks per mobilųjį telefoną. skaityti »

Apsipirkti „Amazon“ bus galima ir neturint banko kortelės

„Amazon“ paskelbė pradėjusi teikti paslaugą „Amazon Cash“ tiems pirkėjams, kurie nori apsipirkti interneto parduotuvėje Amazon.com, tačiau neturi kreditinės kortelės. skaityti »

Anglijos bankas pinigų gamybai ruošiasi naudoti palmių aliejų

Po kritikos dėl gyvūnų taukų panaudojimo gaminant plastikinę 5 svarų sterlingų kupiūrą Anglijos bankas svarsto galimybę 20 svarų sterlingų kupiūros gamybai naudoti palmių aliejų. skaityti »

Estija išleis du kolekcinius eurus

Estijos banko stebėtojų taryba patvirtino dviejų atminties monetų dizainą. skaityti »

60 proc. europiečių per internetą apsiperka bent kartą per mėnesį

Kas ketvirtas prieigą prie interneto turintis europietis interneto parduotuvėje apsiperka bent kartą per savaitę. skaityti »

Futbolininkai baudas susimokės savo marškinėliais

„Mastercard“ bekontakčio atsiskaitymo technologija bus integruota į futbolo teisėjų korteles ir žaidėjų marškinėlius, kad pastarieji galėtų susimokėti už baudas tiesiog žaidimo lauke. skaityti »

Europos pirkėjai nebesidomi skaitmenine valiuta

Neseniai „Mastercard“ atliktas tyrimas rodo, kad Europos pirkėjai nenoriai naudojasi skaitmenine valiuta. skaityti »

Amerikoje grynuosius pinigus iš bankomato jau galima išsiimti be banko kortelės

Amerikos bankas „Wells Fargo & Co“ pasiūlė klientams galimybę išsiimti grynuosius pinigus iš bankomatų be banko kortelių, naudojantis vien išmaniuoju telefonu. skaityti »

Latvijos bankas išleido eurą su pirštine

Latvija išleido kolekcinę monetą, iliustruojančią pasaką apie pirštinaitę. skaityti »