Pasirengta vertinti Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių vadovus pagal naujus standartus

Publikuota: 2014 m. balandžio 25 d. penktadienis

Lietuvos banko valdyba priėmė paskutinius nutarimų pakeitimus, susijusius su 2014 m. gegužės 1 d. įsigaliosiančiais Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių vadovų ir pagrindines funkcijas atliekančių asmenų vertinimo nuostatais.

Teisės aktų pakeitimais siekiama užtikrinti didesnį skaidrumą ir vienodą finansų rinkos dalyvių vadovų ir (arba) pagrindines funkcijas atliekančių asmenų vertinimo principų taikymą, taip pat skatinti finansų rinkos dalyvių savarankiškumą ir atsakingumą.

Naująja tvarka numatomi aiškūs asmens reputacijos, kvalifikacijos ir patirties vertinimo kriterijai ir pagrindiniai vertinimo principai, kuriais vadovausis Lietuvos bankas ir finansų rinkos dalyviai, vertindami minėtų asmenų tinkamumą eiti pareigas. Taip pat numatoma, kad finansų rinkos dalyviai patys atliks vadovų ir (arba) pagrindines funkcijas atliekančių asmenų vertinimą, dar prieš kreipdamiesi į Lietuvos banką dėl leidimo eiti pareigas išdavimo.

Rinkos dalyviai beveik pusę metų rengėsi naujai Lietuvos banko prižiūrimų finansų rinkos dalyvių vadovų ir pagrindines funkcijas atliekančių asmenų vertinimo tvarkai. Balandžio mėnesį Lietuvos banko Priežiūros tarnyboje vyko susitikimai su rinkos dalyviais ir jų asociacijomis, per juos buvo išsamiai pristatyti reglamentavimo pokyčiai ir Lietuvos banko Priežiūros tarnybos lūkesčiai dėl pačių finansų rinkos dalyvių atliekamo vadovų ir pagrindines funkcijas atliekančių asmenų vertinimo.

Nuostatai parengti atsižvelgus į Europos bankininkystės institucijos gaires dėl valdymo organo narių ir pagrindines užduotis atliekančių asmenų tinkamumo eiti pareigas vertinimo.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankų veiklos rodikliai: stabilios augimo tendencijos

Lietuvos bankų asociacija paskelbė apibendrintus šių metų trečiojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų finansinių grupių veiklos rodiklius. skaityti »

„Citadele“ bankas Lietuvoje per devynis 2016 m. mėnesius uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno

Per 9 š. m. mėnesius „Citadele“ bankas Lietuvoje uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno. skaityti »

Eurosistemai pratęsus skatinimo programą Lietuvoje toliau vyraus žemos palūkanos

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiajai tarybai nusprendus tęsti Eurosistemos išplėstinę turto pirkimo programą ir po 2017 metų kovo, artimiausiais metais išsilaikys palankios finansavimosi sąlygos Lietuvai, jos įmonėms ir gyventojams. skaityti »

„The Banker“ išrinko Šiaulių banką geriausiu 2016-ųjų Lietuvos banku

Didžiosios Britanijos dienraščio „The Financial Times“ leidžiamas žurnalas „The Banker“ Šiaulių banką pripažino geriausiu 2016 metų Lietuvos banku. skaityti »

Išleidęs obligacijas Latvijos bankas „Citadele“ pritraukė 40 mln. eurų

Gruodžio 6 d. Latvijos bankas AS „Citadele banka“ išleido obligacijas, kurių vertė – 40 mln. eurų. skaityti »

Trumpa bankomato istorija...

Automatinė pinigų gryninimo sistema „De La Rue“ – taip buvo pavadintas pirmasis Londone 1967 metais įrengtas grynųjų pinigų išdavimo automatas. skaityti »

Austrijos bankas naudos bekontakčius „Diebold Nixdorf“ bankomatus

Austrijos bankų grupė „Raiffeise Bank“ pasirašė susitarimą su bankomatų gamintoja „Diebold Nixdorf“ dėl 1 200 bekontakčių bankomatų įdiegimo bankų skyriuose. skaityti »

Europoje bus įgyvendinta bendra pervedimų sistema

Europos mokėjimų taryba patvirtino, kad 2017 m. lapkritį bus paleista bendra momentinių pervedimų sistema. skaityti »

„Ingenico“ pristatė plonytį mobilųjį mokėjimo terminalą nedidelėms prekyvietėms

Patikimų atsiskaitymo priemonių lyderė pasaulyje bendrovė „Ingenico“ parodoje „Trustech“, neseniai vykusioje Kanuose, pristatė naują mobiliojo atsiskaitymo sprendimą „Link/2500“. skaityti »

Patvirtinta, kad keturi bankai yra nacionalinės sisteminės svarbos įstaigos

AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, AB DNB bankas ir AB Šiaulių bankas toliau yra laikomi nacionalinės sisteminės svarbos įstaigomis. skaityti »