Pavasarį Lietuvos banko Pinigų muziejus pasitinka dar plačiau atverdamas duris

Publikuota: 2012 m. kovo 2 d. penktadienis

Vien per du šių metų mėnesius su turtinga ir interaktyvia Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija susipažino daugiau nei 2 000 lankytojų. Siekdamas dar plačiau atverti duris lankytojams, Pinigų muziejus pailgino darbo laiką. Jau nuo šiandien muziejus dirbs dviem valandomis ilgiau, o lankytojai bus mielai laukiami ir šeštadieniais.

„Sakoma, kad laikas – pinigai. Šiame muziejuje pinigų yra užtektinai, o nuo šiandien siūlome ir daugiau laiko“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Moderni Lietuvos bankoPinigų muziejaus ekspozicija užima daugiau kaip 300 kvadratinių metrų plotą penkiose muziejaus salėse, kuriose šiuo metu eksponuojama daugiau kaip 4 tūkst. su Lietuvos ir pasaulio pinigų, bankininkystės istorija bei raida supažindinančių eksponatų.

Muziejaus ekspozicijoje įgyvendinti technologiniai sprendimai nesudaro keblumų ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus ir ūgio bei neįgaliesiems lankytojams.

„Kurdami muziejų, stengėmės atsižvelgti į visų lankytojų poreikius, todėl tai yra interaktyvus muziejus, pritaikytas lankytojams ne vien pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese: savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis, platininis ar sidabrinis“, – pasakojo Lietuvos banko Pinigų muziejaus vadovas Vidmantas Laurinavičius.

Muziejuje lankytojai gali susipažinti su pinigų ir piniginių santykių raida nuo seniausių laikų, XV–XVI amžiaus kalyklos aplinka ir monetų kaldinimo technologijos kaita iki šių dienų. Sukaupta gausi numizmatinė ir bonistinė kolekcija supažindina su pasaulio pinigais, atspindi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų kraštų monetų bei banknotų, cirkuliavusių mūsų krašto teritorijoje, įvairovę.

Vitrinose išdėstyti eksponatai pasakoja apie šiuolaikinių lietuviškų pinigų gamybą, eksponuojami į apyvartą neišleistų banknotų pavyzdžiai, Lietuvoje rasti lobiai ir kiti unikalūs eksponatai.

Naujas Lietuvos banko Pinigų muziejaus darbo laikas: lapkričio 1–kovo 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 iki 17 val., balandžio 1–spalio 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais nuo 11 iki 18 val.

Lietuvos banko Pinigų muziejus lankytojams atidarytas 1999 m., o atnaujinta ekspozicija visuomenei pristatyta 2010 m. pabaigoje. Muziejaus fonduose jau sukaupta daugiau kaip 43 tūkst. eksponatų, atspindinčių bankininkystės ir piniginių santykių raidą Lietuvoje bei pasaulyje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »