Pavasarį Lietuvos banko Pinigų muziejus pasitinka dar plačiau atverdamas duris

Publikuota: 2012 m. kovo 2 d. penktadienis

Vien per du šių metų mėnesius su turtinga ir interaktyvia Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija susipažino daugiau nei 2 000 lankytojų. Siekdamas dar plačiau atverti duris lankytojams, Pinigų muziejus pailgino darbo laiką. Jau nuo šiandien muziejus dirbs dviem valandomis ilgiau, o lankytojai bus mielai laukiami ir šeštadieniais.

„Sakoma, kad laikas – pinigai. Šiame muziejuje pinigų yra užtektinai, o nuo šiandien siūlome ir daugiau laiko“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Moderni Lietuvos bankoPinigų muziejaus ekspozicija užima daugiau kaip 300 kvadratinių metrų plotą penkiose muziejaus salėse, kuriose šiuo metu eksponuojama daugiau kaip 4 tūkst. su Lietuvos ir pasaulio pinigų, bankininkystės istorija bei raida supažindinančių eksponatų.

Muziejaus ekspozicijoje įgyvendinti technologiniai sprendimai nesudaro keblumų ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus ir ūgio bei neįgaliesiems lankytojams.

„Kurdami muziejų, stengėmės atsižvelgti į visų lankytojų poreikius, todėl tai yra interaktyvus muziejus, pritaikytas lankytojams ne vien pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese: savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis, platininis ar sidabrinis“, – pasakojo Lietuvos banko Pinigų muziejaus vadovas Vidmantas Laurinavičius.

Muziejuje lankytojai gali susipažinti su pinigų ir piniginių santykių raida nuo seniausių laikų, XV–XVI amžiaus kalyklos aplinka ir monetų kaldinimo technologijos kaita iki šių dienų. Sukaupta gausi numizmatinė ir bonistinė kolekcija supažindina su pasaulio pinigais, atspindi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų kraštų monetų bei banknotų, cirkuliavusių mūsų krašto teritorijoje, įvairovę.

Vitrinose išdėstyti eksponatai pasakoja apie šiuolaikinių lietuviškų pinigų gamybą, eksponuojami į apyvartą neišleistų banknotų pavyzdžiai, Lietuvoje rasti lobiai ir kiti unikalūs eksponatai.

Naujas Lietuvos banko Pinigų muziejaus darbo laikas: lapkričio 1–kovo 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 iki 17 val., balandžio 1–spalio 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais nuo 11 iki 18 val.

Lietuvos banko Pinigų muziejus lankytojams atidarytas 1999 m., o atnaujinta ekspozicija visuomenei pristatyta 2010 m. pabaigoje. Muziejaus fonduose jau sukaupta daugiau kaip 43 tūkst. eksponatų, atspindinčių bankininkystės ir piniginių santykių raidą Lietuvoje bei pasaulyje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »