Pavasarį Lietuvos banko Pinigų muziejus pasitinka dar plačiau atverdamas duris

Publikuota: 2012 m. kovo 2 d. penktadienis

Vien per du šių metų mėnesius su turtinga ir interaktyvia Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija susipažino daugiau nei 2 000 lankytojų. Siekdamas dar plačiau atverti duris lankytojams, Pinigų muziejus pailgino darbo laiką. Jau nuo šiandien muziejus dirbs dviem valandomis ilgiau, o lankytojai bus mielai laukiami ir šeštadieniais.

„Sakoma, kad laikas – pinigai. Šiame muziejuje pinigų yra užtektinai, o nuo šiandien siūlome ir daugiau laiko“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Moderni Lietuvos bankoPinigų muziejaus ekspozicija užima daugiau kaip 300 kvadratinių metrų plotą penkiose muziejaus salėse, kuriose šiuo metu eksponuojama daugiau kaip 4 tūkst. su Lietuvos ir pasaulio pinigų, bankininkystės istorija bei raida supažindinančių eksponatų.

Muziejaus ekspozicijoje įgyvendinti technologiniai sprendimai nesudaro keblumų ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus ir ūgio bei neįgaliesiems lankytojams.

„Kurdami muziejų, stengėmės atsižvelgti į visų lankytojų poreikius, todėl tai yra interaktyvus muziejus, pritaikytas lankytojams ne vien pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese: savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis, platininis ar sidabrinis“, – pasakojo Lietuvos banko Pinigų muziejaus vadovas Vidmantas Laurinavičius.

Muziejuje lankytojai gali susipažinti su pinigų ir piniginių santykių raida nuo seniausių laikų, XV–XVI amžiaus kalyklos aplinka ir monetų kaldinimo technologijos kaita iki šių dienų. Sukaupta gausi numizmatinė ir bonistinė kolekcija supažindina su pasaulio pinigais, atspindi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų kraštų monetų bei banknotų, cirkuliavusių mūsų krašto teritorijoje, įvairovę.

Vitrinose išdėstyti eksponatai pasakoja apie šiuolaikinių lietuviškų pinigų gamybą, eksponuojami į apyvartą neišleistų banknotų pavyzdžiai, Lietuvoje rasti lobiai ir kiti unikalūs eksponatai.

Naujas Lietuvos banko Pinigų muziejaus darbo laikas: lapkričio 1–kovo 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 iki 17 val., balandžio 1–spalio 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais nuo 11 iki 18 val.

Lietuvos banko Pinigų muziejus lankytojams atidarytas 1999 m., o atnaujinta ekspozicija visuomenei pristatyta 2010 m. pabaigoje. Muziejaus fonduose jau sukaupta daugiau kaip 43 tūkst. eksponatų, atspindinčių bankininkystės ir piniginių santykių raidą Lietuvoje bei pasaulyje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Didžiausias bankinių kortelių augimas pastebimas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje

RBR ataskaitos „Global Data Cards and Forecasts 2021“ duomenimis, bankinės kortelės sparčiausiai populiarėja Artimuosiuose Rytuose bei Afrikoje. skaityti »

Eurovizijos miestelyje Ukrainoje galima apsieiti be grynųjų

Gegužės 4 d. Kijeve oficialiai atidaryta Eurovizijos fanų zona, kurioje galima apsieiti be grynųjų – atsiskaityti banko kortele ar per išmanųjį telefoną. skaityti »

Ukrainoje ir Baltarusijoje įrengti virtualiųjų valiutų bankomatai

Neseniai Minske vykusiame renginyje „Metų bankas“ buvo pristatytas pirmasis Baltarusijoje virtualiųjų valiutų bankomatas. skaityti »

Estija išsirinko monetą šalies šimtmečiui pagerbti

Banko „Eesti Pank“ taryba patvirtino monetos, skirtos Estijos Respublikos šimtmečiui, dizainą. skaityti »

Etiopijoje pasirodė „kinomatai“, įrašinėjantys filmus

Etiopijoje pasirodė prekybos automatai, įrašantys į USB raktus kino filmus. skaityti »

Amerikiečiai bankų skyrius vertina labiau nei mobiliąją bankininkystę

JAV banko klientų apklausa parodė, kad klientams maloniau finansinius reikalus susitvarkyti bankų skyriuose, nei per mobiliuosius telefonus. skaityti »

Pirmą kartą atliktas tarptautinis pervedimas panaudojant „Blockchain“

Ispanijos bankas BBVA kartu su „Ripple įgyvendino pirmą tarptautinį pervedimą, panaudojant „Blockchain“ technologiją. skaityti »

Lietuviai daugiausia Europoje naudojasi grynaisiais

Rytų Europoje grynaisiais 2015 m. daugiausia naudojosi Lietuvos gyventojai (86,5 proc.), o mažiausiai – Estijos (19,2 proc.). skaityti »

„Danske Bank“ pirmojo ketvirčio rezultatai

Per pirmąjį šių metų ketvirtį „Danske Bank“ Lietuvoje iš pagrindinės veiklos uždirbo 2,9 mln. EUR prieš pelno mokestį. skaityti »

SEB grupės pelnas padidėjo beveik dvigubai

Anot SEB banko valdybos pirmininko ir prezidento Raimondo Kvedaro, 2017 metų pradžioje ekonomikos augimą ir toliau lėmė vidaus rinkos plėtra. Vidutinio darbo užmokesčio augimas vis dar smarkiai pranoko produktų ir paslaugų kainų kilimą. Artimiausiu metu realiųjų pajamų didėjimas bus svarbiausias veiksnys, skatinsiantis Lietuvos gyventojų optimizmą ir vidaus vartojimo mastą. Šios priežastys lėmė mūsų banko suteiktų paskolų gyventojams didėjimą - 2017 m. pirmą ketvirtį bankas suteikė penktadaliu (22 proc.) daugiau naujų būsto ir vartojimo kreditų (91 mln. eurų) negu atitinkamą laikotarpį 2016 metais. skaityti »