Pavasarį Lietuvos banko Pinigų muziejus pasitinka dar plačiau atverdamas duris

Publikuota: 2012 m. kovo 2 d. penktadienis

Vien per du šių metų mėnesius su turtinga ir interaktyvia Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija susipažino daugiau nei 2 000 lankytojų. Siekdamas dar plačiau atverti duris lankytojams, Pinigų muziejus pailgino darbo laiką. Jau nuo šiandien muziejus dirbs dviem valandomis ilgiau, o lankytojai bus mielai laukiami ir šeštadieniais.

„Sakoma, kad laikas – pinigai. Šiame muziejuje pinigų yra užtektinai, o nuo šiandien siūlome ir daugiau laiko“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Moderni Lietuvos bankoPinigų muziejaus ekspozicija užima daugiau kaip 300 kvadratinių metrų plotą penkiose muziejaus salėse, kuriose šiuo metu eksponuojama daugiau kaip 4 tūkst. su Lietuvos ir pasaulio pinigų, bankininkystės istorija bei raida supažindinančių eksponatų.

Muziejaus ekspozicijoje įgyvendinti technologiniai sprendimai nesudaro keblumų ekspoziciją apžiūrėti įvairaus amžiaus ir ūgio bei neįgaliesiems lankytojams.

„Kurdami muziejų, stengėmės atsižvelgti į visų lankytojų poreikius, todėl tai yra interaktyvus muziejus, pritaikytas lankytojams ne vien pasyviai apžiūrėti ekspoziciją, bet ir patiems aktyviai dalyvauti pažinimo procese: savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis, platininis ar sidabrinis“, – pasakojo Lietuvos banko Pinigų muziejaus vadovas Vidmantas Laurinavičius.

Muziejuje lankytojai gali susipažinti su pinigų ir piniginių santykių raida nuo seniausių laikų, XV–XVI amžiaus kalyklos aplinka ir monetų kaldinimo technologijos kaita iki šių dienų. Sukaupta gausi numizmatinė ir bonistinė kolekcija supažindina su pasaulio pinigais, atspindi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų kraštų monetų bei banknotų, cirkuliavusių mūsų krašto teritorijoje, įvairovę.

Vitrinose išdėstyti eksponatai pasakoja apie šiuolaikinių lietuviškų pinigų gamybą, eksponuojami į apyvartą neišleistų banknotų pavyzdžiai, Lietuvoje rasti lobiai ir kiti unikalūs eksponatai.

Naujas Lietuvos banko Pinigų muziejaus darbo laikas: lapkričio 1–kovo 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 iki 17 val., balandžio 1–spalio 31 d. antradieniais–penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais nuo 11 iki 18 val.

Lietuvos banko Pinigų muziejus lankytojams atidarytas 1999 m., o atnaujinta ekspozicija visuomenei pristatyta 2010 m. pabaigoje. Muziejaus fonduose jau sukaupta daugiau kaip 43 tūkst. eksponatų, atspindinčių bankininkystės ir piniginių santykių raidą Lietuvoje bei pasaulyje.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »