Per metus daugėjo atsiskaitymų internetu

Publikuota: 2012 m. liepos 17 d. antradienis

Atsiskaitymai internetu per metus išaugo beveik ketvirtadaliu. Lyginant paskutinį praėjusių metų ir pirmąjį šių metų pusmečius, internetu „Danske“ banko verslo klientai 1,5 karto dažniau atsiskaitinėjo debetinėmis ir 1,4 karto – kreditinėmis. Gyventojai atitinkamai 1,3 karto dažniau atsiskaitinėjo debetinėmis ir 1,2 karto – kreditinėmis kortelėmis.

„Pastarųjų metų tendencijos įrodo, jog atsiskaitymai internetu įsitvirtina kasdieniame gyvenime. Vis dažniau ir įmonės, ir gyventojai už prekes ar paslaugas internetu atsiskaito ir debetinėmis, ir kreditinėmis kortelėmis. Per metus išaugo ne tik operacijų skaičius, bet ir apyvartos“, – sako Darius Jasinskis, „Danske“ banko Produktų valdymo departamento direktorius.

Vienos operacijos metu verslininkai išleidžia vidutiniškai 2 kartus daugiau nei gyventojai. Per pirmus šešis 2012 m. mėnesius atsiskaitant kreditine kortele verslo klientai vienos operacijos metu internetu vidutiniškai išleido 683 litus, privatūs klientai – 280 litų, atitinkamai debetine kortele verslas – 349 litus, gyventojai – 189 litus.

„Internetu jau galima atsiskaitinėti ne tik kreditinėmis, bet ir debetinėmis kortelėmis. Vis dėlto kreditinių kortelių apyvarta ir operacijų skaičius gerokai lenkia debetines. Žmonės įpratę debetines korteles naudoti kasdienėms reikmėms, o kreditines – atsiskaitant už didesnius pirkinius, taip pat perkant internetu“, – pastebi D. Jasinskis.

Verslo kreditinių kortelių apyvarta internetu pirmąjį šių metų pusmetį buvo 5,2 kartus didesnė už debetinių, 2,7 karto daugiau kreditinėmis atlikta ir bankinių operacijų. Atitinkamai gyventojų kreditinių kortelių apyvarta buvo 4 kartus didesnė, o operacijų skaičius 2,7 karto didesnis už debetinių.

Šaltinis: danskebankas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Vokietijos bankai su ECB bendraus tik vokiškai

Nors oficiali Europos Centrinio Banko (ECB) kalba yra anglų, Vokietijos bankai išreiškė pageidavimą bendrauti su ECB tik vokiškai. skaityti »

Prahos viešajame transporte – bekontakčiai mokėjimai

Prahos viešojo transporto valdyba šiuo metu įgyvendina naują projektą, kurio metu testuoja, ar reikalingi ir populiarūs bekontakčiai mokėjimai sostinės transporto priemonėse. skaityti »

Olandijos degalinėse – mobilieji mokėjimai

Mobiliųjų mokėjimų kompanija „MyOrder“, valdoma Nyderlandų banko „Rabobank“, pristatė naują paslaugą. skaityti »

Mokėjimų rinkos ateitis – spartesnis inovacijų diegimas ir didesnė konkurencija

Lietuvos bankas ėmėsi iniciatyvos įgyvendinti rinkos atvirumą ir mokėjimo paslaugų bei inovacijų prieinamumą skatinančias priemones. skaityti »

Išleista 5 eurų moneta

5 eurų monetoje vaizduojamą Žemės rutulį juosia žiedas, pagamintas iš žydro permatomo plastiko. skaityti »

Panamos dokumentai privertė trauktis Austrijos banko vadovą

Atsistatydino Panamos dokumentuose paminėto Austrijos hipotekos banko „Hypo Vorarlberg“ vadovas Michaelis Grahammeris. skaityti »

Kuriama nauja biometrijos rūšis

Didžiosios Britanijos finansų institucija „Nationwide“ kuria naują biometrijos rūšį. Kartu su tokiomis organizacijomis kaip „BehavioSec“ ir „Unisys“ kompanija kuria algoritmą, kuris leidžia stebėti unikalų asmens elgesį su naudojamu įrenginiu. skaityti »

Čekijoje pradėjo veikti pirmieji bekontakčiai bankomatai

Čekijos bankas „Air Bank“ pirmasis šalyje pasiūlė gyventojams bekontakčių bankomatų paslaugų. skaityti »

„Citadele“ bankas smulkiajam verslui suteikė 3.3 mln. eurų mikrokreditų

„Citadele“ bankas pirmąjį šių metų ketvirtį su mažomis įmonėmis pasirašė sutarčių dėl 3,265 mln. eurų mikrokreditų. Daugiausiai mikrokreditų suteikta mažmeninės prekybos ir paslaugų, aptarnavimo sektoriaus įmonėms iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų. skaityti »

„Panasonic“ sukūrė mokėjimo terminalą lėktuvų keleiviams

„Panasonic“ antrinė įmonė „Panasonic Avionics“ pristatė bekontaktį mokėjimo terminalą, skirtą lėktuvų keleiviams aptarnauti. skaityti »