Per metus padidėjo visų Lietuvoje veikiančių pensijų fondų turtas

Publikuota: 2013 m. lapkričio 26 d. antradienis

Nepaisant rinkos svyravimų, per pastaruosius dvylika mėnesių padidėjo visų rinkoje veikiančių pensijų fondų vienetų vertės: II pakopos – vidutiniškai 4,1 %, III pakopos – 5,1 %.

„Praėjusius dvylika mėnesių pasaulio finansų rinkos buvo gana permainingos – ypač šių metų trečiąjį ketvirtį. Jo pradžioje pasaulinės rinkos smuktelėjo, tačiau dėl teigiamų ekonomikos naujienų ir gerėjančių lūkesčių laikotarpio pabaigoje pakilo indeksų vertės ir padidėjo Lietuvos pensijų fondų dalyvių kaupiamas turtas“, – rezultatus apibendrina Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Šių metų trečiąjį ketvirtį trisdešimties II pakopos pensijų fondų valdomas turtas padidėjo 5,08 % ir rugsėjo pabaigoje sudarė 5,27 mlrd. Lt. Nuo metų pradžios fiksuotas 9,53 % augimas, o per dvylika mėnesių turto vertė padidėjo 12,6 % (589,4 mln. Lt). „Sodra“ pensijų fondams per dvylika mėnesių pervedė 416,14 mln. Lt. Dėl sėkmingos investicinės veiklos fondai dalyviams uždirbo daugiau nei 173 mln. Lt.

Dalyvių, kaupiančių pensiją II pakopos pensijų fonduose, skaičius per trečiąjį ketvirtį padidėjo 1,1 % (11,6 tūkst.) ir rugsėjo pabaigoje jų buvo 1,1 mln.

II pakopos pensijų fonduose kaupiantys asmenys iki šių metų lapkričio 30 d. turi pasirinkti, kaip kaupti toliau: primokėti papildomai iš savo atlyginimo ir gauti papildomą skatinamąją valstybės įmoką, nieko nekeisti ar apskritai stabdyti įmokų į pensijų fondus mokėjimą. Naujausiais „Sodros“ duomenimis, iki lapkričio 25 d. 289,2 tūkst. dalyvių nusprendė papildomai mokėti iš savo lėšų ir už tai gauti papildomą įmoką iš valstybės biudžeto, o 16,6 tūkst. asmenų nusprendė stabdyti įmokas į pensijų fondus ir toliau pensijai kaupti tik „Sodroje“ (rugsėjo 30 d. – atitinkamai 217,2 tūkst. ir 9,3 tūkst.).

Nors buvo likviduojamas vienas III pakopos pensijų fondas, šių metų trečiąjį ketvirtį veikusių devynių papildomo savanoriško pensijų kaupimo pensijų fondų valdomas turtas padidėjo 5,80 % ir sudarė 118,7 mln. Lt. Nuo praėjusių metų rugsėjo pabaigos visų rinkoje veikiančių III pakopos pensijų fondų turtas išaugo 15,91 mln. Lt (15,48 %). Dalyvių, kaupiančių pensiją III pakopos pensijų fonduose, skaičius per trečiąjį ketvirtį padidėjo 3,96 % ir rugsėjo pabaigoje jų buvo 32 069.

2013 m. rugsėjo pabaigoje vienuolika Lietuvoje veikiančių valdymo įmonių valdė 832,13 mln. Lt kolektyvinio investavimo subjektų (KIS) turto, jis per trečiąjį ketvirtį padidėjo 3,7 %. Investuotojų skaičius, ilgą laiką mažėjęs ir šiemet pirmąjį ketvirtį padidėjęs 106 dalyviais (iki 19 010), antrąjį ir trečiąjį ketvirčiais vėl ėmė mažėti – iki 18 846 rugsėjo pabaigoje.

Didžiausia pagal KIS valdomą turtą ir toliau buvo nekilnojamojo turto fondų grupė, jos valdomas turtas sudarė 33,81 % rinkos (281,38 mln. Lt). Į šiuos fondus buvo investavę 145 investuotojai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pensijų fondų turtas per metus išaugo 28 proc.

„Danske Capital investicijų valdymas“ antros pakopos pensijų fondų turtas per metus padidėjo 28 proc. 2012 m. gruodžio 31 d. antros pensijų pakopos dalyviai „Danske“ pensijų fonduose vidutiniškai buvo sukaupę po 8 tūkst. litų. skaityti »

Bankų apklausa: paskolų portfelis toliau augs, bet lėčiau, nei anksčiau

Naujausia Lietuvoje veikiančių bankų apklausa rodo, kad jie trečiąjį ketvirtį įmonėms skolino aktyviau ir ilgesniam terminui. Būstui besiskolinantiems gyventojams sąlygų bankai per ketvirtį iš esmės nekeitė ir nenumato to daryti artimiausiu metu. skaityti »

Jau greitai finansiniais klausimais konsultuos robotai

Skaitmeniniame amžiuje daiktų internetas suteikia mums galimybę paprasčiau gauti didelius duomenų kiekius. Ateityje tai padės kontroliuoti ir prognozuoti sudėtingus procesus ir jų pasekmes. skaityti »

Lietuvos banke lankysis euro zonos bankų pertvarkymo institucijos vadovė Elkė Kionig

Lapkričio 3–4 d. Lietuvos banke lankysis probleminių bankų pertvarkymą euro zonos mastu koordinuojančios Bendros pertvarkymo valdybos (BPV) pirmininkė Elkė Kionig (Elke König). skaityti »

TVF pristatyme – apie viešųjų investicijų bei mokesčių administravimo efektyvumą

Lapkričio 2-ąją Vilniuje, Lietuvos banke, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai paskelbs naujausią Lietuvos ir kitų aplinkinių šalių ūkio raidos apžvalgą. skaityti »

Negalintiems suvaldyti noro skolintis – nemokama apsauga

Lietuvos bankas nuo lapkričio 1 d. teiks naują paslaugą „Stop vartojimo kreditams“, galinčią padėti apsisaugoti nuo besaikio ir neatsakingo skolinimosi. skaityti »

Nustatyta maksimali būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio kaina

Nuo 2017 m. vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kainą kaip 1,5 Eur, nepasiturintiems gyventojams – 0,75 Eur per mėnesį. skaityti »

Trečiąjį metų ketvirtį „Danske Bank“ Lietuvoje pelnas siekė 8,2 mln. eurų prieš pelno mokestį

Didžiausios Danijoje ir antros pagal turtą Šiaurės Europoje finansinių paslaugų grupės „Danske Bank” A/S Lietuvos filialas per devynis šių metų mėnesius iš pagrindinės veiklos uždirbo 8,2 mln. Eur prieš pelno mokestį. skaityti »

DNB banko grupės Lietuvoje 2016 m. devynių mėnesių veiklos rezultatas

Didžiausiai Norvegijos finansinių paslaugų grupei priklausanti DNB banko grupė Lietuvoje, atskaičius mokesčius, per 2016 m. pirmuosius devynis mėnesius uždirbo 20,6 mln. eurų grynojo pelno. skaityti »

UBS – geriausias privatus bankas pasaulyje

Kaip skelbia įtakingas finansų žurnalas „Global Finance“, geriausiu privačiu banku pasaulyje buvo pripažintas Šveicarijos bankas UBS. skaityti »

„Visa“ ir „Intel“ kuria saugų mokėjimo procesą daiktų internetui

Pasaulinės kompanijos „Visa“ ir „Intel“ šiuo metu kuria saugų mokėjimo procesą, kuris, pasitelkus į pagalbą šifravimą ir šiuolaikines autentifikavimo technologijas, galėtų būti vykdomas daiktų interneto platformoje. skaityti »