Per pusę metų gyventojai prekybos centruose ir pašto skyriuose iš savo sąskaitų pasiėmė daugiau kaip 25 mln. litų grynųjų pinigų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 29 d. trečiadienis

SEB banko duomenimis, klientai vis dažniau smulkioms išlaidoms skirtų grynųjų pinigų pasiima ne tik iš bankomatų, bet ir prekybos centruose bei pašto skyriuose, kuriuose teikiama pinigų išmokėjimo paslauga. Per pirmą šių metų pusmetį parduotuvių kasose ir pašto skyriuose visoje Lietuvoje banko klientai iš kortelių sąskaitų pasiėmė vidutiniškai po 4,2 mln. litų kiekvieną mėnesį, t. y. beveik du kartus daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Šiuo metu grynųjų pinigų SEB banko klientai gali pasiimti 800 šią paslaugą teikiančių vietų: 60−yje Lietuvos pašto skyrių, prekybos centrų „Maxima“, „Iki“, „IKI Express“, „IKI Cento“ kasose ir kitose mažesnėse parduotuvėse bei degalinėse, pažymėtose paslaugos ženklu.

Iš viso per mėnesį prekybos vietose ir pašto skyriuose atliekama vidutiniškai 35 tūkst. pinigų paėmimo operacijų, o vidutinė iš sąskaitos paimama suma yra 120 litų. Kaip rodo SEB banko statistika, šią paslaugą ypač vertina mokėjimo kortelėmis atsiskaitantys prekybos centrų lankytojai, kadangi čia galima pasiimti grynųjų pinigų nemokamai: net 96 proc. visų grynųjų išėmimo operacijų alternatyviose vietose yra atliekamos būtent prekybos centrų kasose.

„Spartus šios paslaugos populiarėjimas rodo, kad gyventojai vertina patogumą ir galimybę sutaupyti laiko vienu metu tvarkydami kelis kasdienius reikalus − apsipirkdami ir pasirūpindami grynaisiais pinigais nedidelėms išlaidoms. Atsižvelgdami į tai, nuolat plečiame vietų, kur būtų galima pasiimti grynųjų pinigų apsiperkant, tinklą − nuo praėjusių metų pradžios tokių vietų padaugėjo daugiau kaip 300“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius. Prekybos centruose, atsiskaitant už prekes banko kortele, SEB banko klientai gali pasiimti iki 200 litų grynųjų pinigų.

Pirmą kartą tokia SEB banko paslauga pradėta teikti 1996 metais kai kuriuose pašto skyriuose, o nuo 2003 metų, atsižvelgiant į klientų poreikius, ji pradėta teikti ir prekybos centruose.

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »