Per pusę metų gyventojai prekybos centruose ir pašto skyriuose iš savo sąskaitų pasiėmė daugiau kaip 25 mln. litų grynųjų pinigų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 29 d. trečiadienis

SEB banko duomenimis, klientai vis dažniau smulkioms išlaidoms skirtų grynųjų pinigų pasiima ne tik iš bankomatų, bet ir prekybos centruose bei pašto skyriuose, kuriuose teikiama pinigų išmokėjimo paslauga. Per pirmą šių metų pusmetį parduotuvių kasose ir pašto skyriuose visoje Lietuvoje banko klientai iš kortelių sąskaitų pasiėmė vidutiniškai po 4,2 mln. litų kiekvieną mėnesį, t. y. beveik du kartus daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Šiuo metu grynųjų pinigų SEB banko klientai gali pasiimti 800 šią paslaugą teikiančių vietų: 60−yje Lietuvos pašto skyrių, prekybos centrų „Maxima“, „Iki“, „IKI Express“, „IKI Cento“ kasose ir kitose mažesnėse parduotuvėse bei degalinėse, pažymėtose paslaugos ženklu.

Iš viso per mėnesį prekybos vietose ir pašto skyriuose atliekama vidutiniškai 35 tūkst. pinigų paėmimo operacijų, o vidutinė iš sąskaitos paimama suma yra 120 litų. Kaip rodo SEB banko statistika, šią paslaugą ypač vertina mokėjimo kortelėmis atsiskaitantys prekybos centrų lankytojai, kadangi čia galima pasiimti grynųjų pinigų nemokamai: net 96 proc. visų grynųjų išėmimo operacijų alternatyviose vietose yra atliekamos būtent prekybos centrų kasose.

„Spartus šios paslaugos populiarėjimas rodo, kad gyventojai vertina patogumą ir galimybę sutaupyti laiko vienu metu tvarkydami kelis kasdienius reikalus − apsipirkdami ir pasirūpindami grynaisiais pinigais nedidelėms išlaidoms. Atsižvelgdami į tai, nuolat plečiame vietų, kur būtų galima pasiimti grynųjų pinigų apsiperkant, tinklą − nuo praėjusių metų pradžios tokių vietų padaugėjo daugiau kaip 300“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius. Prekybos centruose, atsiskaitant už prekes banko kortele, SEB banko klientai gali pasiimti iki 200 litų grynųjų pinigų.

Pirmą kartą tokia SEB banko paslauga pradėta teikti 1996 metais kai kuriuose pašto skyriuose, o nuo 2003 metų, atsižvelgiant į klientų poreikius, ji pradėta teikti ir prekybos centruose.

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Samsung“ plečia bekontakčių atsiskaitymų prieinamumą

„Samsung Electronics“ siekia integruoti NFC lustus į daugybę skirtingų įrenginių: laikrodžius, apyrankes, raktų pakabukus. skaityti »

Mokėjimo sistema „LG Pay“ pradės veikti jau šią vasarą

Pietų Korėjos bendrovė LG nusprendė sukurti savo mobiliųjų atsiskaitymų tarnybą, analogišką konkurentų „Apple“, „Samsung“ ir „Google“. skaityti »

Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko vadovaujama delegacija

Kovo 23–24 dienomis Lietuvos banke lankysis Baltarusijos nacionalinio banko valdybos pirmininko Pavelo V. Kalauro (Pavel V. Kallaur) vadovaujama delegacija. skaityti »

Atsiskaityti bus galima ir saulės akiniais

„Visa“ planuoja įgyvendinti bekontakčių atsiskaitymų projektą panaudodama saulės akinius ir belaidę duomenų perdavimo technologiją NFC. skaityti »

Paskelbti geriausi pasaulio bankai

Žurnalas „Global Finance“ pristatė geriausių 2017 m. pasaulio bankų reitingą. skaityti »

Čikagos bendrovė pasiūlė atsiskaityti delnu

Čikagos biometrijos technologijų bendrovė „Keyo“ pasiūlė parduotuvėms atsiskaitymo delnu terminalą. skaityti »

Lietuvos bankas numizmatinėmis vertybėmis prekiaus naujoje el. parduotuvėje

Siekdamas plėtoti numizmatiką, Lietuvos bankas netrukus numizmatinėmis vertybėmis pradės prekiauti naujoje patogioje elektroninėje parduotuvėje. skaityti »

Lietuvoje nori įsikurti naujas bankas

Letuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pranešė, kad Lietuvoje artimiausiu metu gali būti įsteigtas naujas užsienio kapitalo bankas. skaityti »

2016 m. bankai skolino gerokai daugiau, kartu augo jų pelnas

Bankų klientams suteiktų paskolų portfelio grynoji vertė per 2016 m. išaugo 10,6 proc. – iki 18,1 mlrd. Eur. skaityti »

Bankai aktyviai investuoja į dirbtinį intelektą

Konsultacijų bendrovė „Opimas“ prognozuoja, kad per artimiausius aštuonerius metus dirbtinis intelektas pakeis apie 230 tūks. kapitalo rinkų darbuotojų. skaityti »