Pernai SEB banko grynuosius pinigus priimančiais bankomatais naudotasi beveik 1 mln. kartų

Publikuota: 2014 m. sausio 24 d. penktadienis

SEB banko duomenimis, pernai gyventojai ir įmonių atstovai, naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais, atliko beveik 1 mln. pinigų įmokėjimo operacijų. Tai yra maždaug po 2 700 tokių operacijų kasdien. Palyginti su 2012-aisias, šių bankomatų naudojimas išaugo penktadaliu. Iš viso pernai naudojant grynuosius pinigus priimančius SEB banko bankomatus buvo įmokėta 2,1 mlrd. litų.

„Vis daugiau žmonių įsidrąsina ir įpranta naudotis savitarnos paslaugomis. Pastebime labai teigiamas tendencijas tuose miestuose ir miesteliuose, kur tokių bankomatų iki šiol neturėjome. Vis aktyviau šia savitarnos paslauga naudojasi ir didmiesčių gyventojai, kur tokie bankomatai veikia jau keletą metų ar ilgiau“, − sako Virginus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Banko duomenimis, didelę dalį pinigų įmokėjimo į bankomatus operacijų atlieka vilniečiai ir kauniečiai, kur yra daugiausia gyventojų ir įmonių − daugiau kaip 60 procentų. Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestuose per metus atliekama apie penktadalį tokių operacijų.

Įdomu tai, kad grynuosius pinigus priimančių bankomatų vienodą skaičių turi ir Šiauliai, ir Panevėžys, tačiau pastarojo miesto, nors ir mažesnio, gyventojai pirmauja ir pagal grynųjų pinigų įmokėjimo operacijų skaičių, ir pagal įmokėtų grynųjų pinigų sumą. Panevėžys pagal vienam grynuosius pinigus priimančiam bankomatui tenkančią pinigų sumą ir operacijų skaičių taip pat lenkia ne tik Šiaulius, bet ir kitus didžiuosius miestus − Vilnių, Kauną ir Klaipėdą. Pasak V. Doveikos, tai galima paaiškinti Panevėžyje veikiančių automobilių ir sendaikčių turgumis, kuriuose cirkuliuoja nemaži iš kitų miestų atsivežtų grynųjų pinigų srautai.

Džiugina ir mažesnių miestų gyventojų ir įmonių aktyvumas, kuriuose grynuosius pinigus priimančių SEB banko bankomatų iki šiol nebuvo. Banko duomenimis, per tris paskutinius praėjusių metų mėnesius, kai buvo įrengti septyni nauji grynuosius pinigus priimantys bankomatai mažesniuose Lietuvos miestuose, į juos įmokėta beveik 11 milijonų litų.

Gyventojai, naudodamiesi pinigus priimančiais bankomatais, lėšas įmoka tris kartus dažniau negu įmonės. Lyginant gyventojų ir įmonių atstovų vidutiniškai įmokamas sumas, pastarieji įmokama šešis kartus daugiau lėšų − vidutiniškai 5 700 litų, kai gyventojų įmoka vidutiniškai yra apie 900 litų.

Atsižvelgdamas į paslaugos populiarėjimą, SEB bankas ir toliau ketina plėsti grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklą. 2013 metais šių bankomatų tinklas Lietuvoje buvo išplėstas nuo 44 iki 55. Po tokį bankomatą jau yra visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »