Pernai SEB banko grynuosius pinigus priimančiais bankomatais naudotasi beveik 1 mln. kartų

Publikuota: 2014 m. sausio 24 d. penktadienis

SEB banko duomenimis, pernai gyventojai ir įmonių atstovai, naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais, atliko beveik 1 mln. pinigų įmokėjimo operacijų. Tai yra maždaug po 2 700 tokių operacijų kasdien. Palyginti su 2012-aisias, šių bankomatų naudojimas išaugo penktadaliu. Iš viso pernai naudojant grynuosius pinigus priimančius SEB banko bankomatus buvo įmokėta 2,1 mlrd. litų.

„Vis daugiau žmonių įsidrąsina ir įpranta naudotis savitarnos paslaugomis. Pastebime labai teigiamas tendencijas tuose miestuose ir miesteliuose, kur tokių bankomatų iki šiol neturėjome. Vis aktyviau šia savitarnos paslauga naudojasi ir didmiesčių gyventojai, kur tokie bankomatai veikia jau keletą metų ar ilgiau“, − sako Virginus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Banko duomenimis, didelę dalį pinigų įmokėjimo į bankomatus operacijų atlieka vilniečiai ir kauniečiai, kur yra daugiausia gyventojų ir įmonių − daugiau kaip 60 procentų. Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestuose per metus atliekama apie penktadalį tokių operacijų.

Įdomu tai, kad grynuosius pinigus priimančių bankomatų vienodą skaičių turi ir Šiauliai, ir Panevėžys, tačiau pastarojo miesto, nors ir mažesnio, gyventojai pirmauja ir pagal grynųjų pinigų įmokėjimo operacijų skaičių, ir pagal įmokėtų grynųjų pinigų sumą. Panevėžys pagal vienam grynuosius pinigus priimančiam bankomatui tenkančią pinigų sumą ir operacijų skaičių taip pat lenkia ne tik Šiaulius, bet ir kitus didžiuosius miestus − Vilnių, Kauną ir Klaipėdą. Pasak V. Doveikos, tai galima paaiškinti Panevėžyje veikiančių automobilių ir sendaikčių turgumis, kuriuose cirkuliuoja nemaži iš kitų miestų atsivežtų grynųjų pinigų srautai.

Džiugina ir mažesnių miestų gyventojų ir įmonių aktyvumas, kuriuose grynuosius pinigus priimančių SEB banko bankomatų iki šiol nebuvo. Banko duomenimis, per tris paskutinius praėjusių metų mėnesius, kai buvo įrengti septyni nauji grynuosius pinigus priimantys bankomatai mažesniuose Lietuvos miestuose, į juos įmokėta beveik 11 milijonų litų.

Gyventojai, naudodamiesi pinigus priimančiais bankomatais, lėšas įmoka tris kartus dažniau negu įmonės. Lyginant gyventojų ir įmonių atstovų vidutiniškai įmokamas sumas, pastarieji įmokama šešis kartus daugiau lėšų − vidutiniškai 5 700 litų, kai gyventojų įmoka vidutiniškai yra apie 900 litų.

Atsižvelgdamas į paslaugos populiarėjimą, SEB bankas ir toliau ketina plėsti grynuosius pinigus priimančių bankomatų tinklą. 2013 metais šių bankomatų tinklas Lietuvoje buvo išplėstas nuo 44 iki 55. Po tokį bankomatą jau yra visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »