Po konsultacijų su rinkos dalyviais nustatytos šių metų įmokos už priežiūrą

Publikuota: 2012 m. kovo 28 d. trečiadienis

Nuo šių metų pradžios pertvarkius šalies finansų rinkos priežiūros sistemą, prisidėti prie jos išlaikymo turi ir patys rinkos dalyviai. Šiemet jų įmokos sudarys 50 proc. Lietuvos banko įstatyme numatytų maksimalių įmokų dydžių.

Numatoma, kad 2012 metais visos finansų rinkos priežiūros išlaidos sudarys 16,75 mln. Lt. Šiek tiek mažiau nei pusę šios sumos padengs rinkos dalyviai, kitą dalį – Lietuvos bankas.

Šiandien Lietuvos banko valdybos patvirtintame Prižiūrimų finansų rinkos dalyvių įmokų apskaičiavimo metodikos ir mokėjimo tvarkos apraše nustatytos konsultavimosi su prižiūrimais rinkos dalyviais procedūros, aprašytos įmokų apskaičiavimą ir mokėjimą reglamentuojančios normos. Pažymėta, kad jos netaikomos sprendžiant klausimus dėl įmokų dydžio 2012 metais, nes tokios konsultacijos su rinkos dalyviais jau yra atliktos. Dokumentų projektai kovo pradžioje buvo paskelbti Lietuvos banko interneto svetainėje, taip pat išsiųsti susipažinti finansų rinkos dalyviams ir jų paprašyta pateikti pastabas ar pasiūlymus.

Iki praėjusių metų pabaigos Lietuvos bankas finansavo kredito įstaigų priežiūrą iš savo lėšų, buvusi Vertybinių popierių komisija buvo finansuojama kaip valstybės biudžeto asignavimų valdytoja. Vienintelės Draudimo priežiūros komisijos veikla iš esmės buvo finansuojama rinkos dalyvių įmokomis.

Prižiūrimų finansų rinkos dalyvių įmokos Lietuvos bankui priklauso nuo jų statuso ar pobūdžio: bankai turės mokėti įmokas atsižvelgiant į jų vidutinį metinį turtą, draudimo institucijos – į pasirašytas draudimo įmokas, o kai kurios institucijos, tokios kaip mokėjimo įstaigos, – į apyvartą.

Konkretūs prižiūrimų rinkos dalyvių įmokų dydžiai bus paskelbti artimiausiu metu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankų veiklos rodikliai: stabilios augimo tendencijos

Lietuvos bankų asociacija paskelbė apibendrintus šių metų trečiojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų finansinių grupių veiklos rodiklius. skaityti »

„Citadele“ bankas Lietuvoje per devynis 2016 m. mėnesius uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno

Per 9 š. m. mėnesius „Citadele“ bankas Lietuvoje uždirbo 2 mln. eurų grynojo pelno. skaityti »

Eurosistemai pratęsus skatinimo programą Lietuvoje toliau vyraus žemos palūkanos

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiajai tarybai nusprendus tęsti Eurosistemos išplėstinę turto pirkimo programą ir po 2017 metų kovo, artimiausiais metais išsilaikys palankios finansavimosi sąlygos Lietuvai, jos įmonėms ir gyventojams. skaityti »

„The Banker“ išrinko Šiaulių banką geriausiu 2016-ųjų Lietuvos banku

Didžiosios Britanijos dienraščio „The Financial Times“ leidžiamas žurnalas „The Banker“ Šiaulių banką pripažino geriausiu 2016 metų Lietuvos banku. skaityti »

Išleidęs obligacijas Latvijos bankas „Citadele“ pritraukė 40 mln. eurų

Gruodžio 6 d. Latvijos bankas AS „Citadele banka“ išleido obligacijas, kurių vertė – 40 mln. eurų. skaityti »

Trumpa bankomato istorija...

Automatinė pinigų gryninimo sistema „De La Rue“ – taip buvo pavadintas pirmasis Londone 1967 metais įrengtas grynųjų pinigų išdavimo automatas. skaityti »

Austrijos bankas naudos bekontakčius „Diebold Nixdorf“ bankomatus

Austrijos bankų grupė „Raiffeise Bank“ pasirašė susitarimą su bankomatų gamintoja „Diebold Nixdorf“ dėl 1 200 bekontakčių bankomatų įdiegimo bankų skyriuose. skaityti »

Europoje bus įgyvendinta bendra pervedimų sistema

Europos mokėjimų taryba patvirtino, kad 2017 m. lapkritį bus paleista bendra momentinių pervedimų sistema. skaityti »

„Ingenico“ pristatė plonytį mobilųjį mokėjimo terminalą nedidelėms prekyvietėms

Patikimų atsiskaitymo priemonių lyderė pasaulyje bendrovė „Ingenico“ parodoje „Trustech“, neseniai vykusioje Kanuose, pristatė naują mobiliojo atsiskaitymo sprendimą „Link/2500“. skaityti »

Patvirtinta, kad keturi bankai yra nacionalinės sisteminės svarbos įstaigos

AB SEB bankas, „Swedbank“, AB, AB DNB bankas ir AB Šiaulių bankas toliau yra laikomi nacionalinės sisteminės svarbos įstaigomis. skaityti »