Po konsultacijų su rinkos dalyviais nustatytos šių metų įmokos už priežiūrą

Publikuota: 2012 m. kovo 28 d. trečiadienis

Nuo šių metų pradžios pertvarkius šalies finansų rinkos priežiūros sistemą, prisidėti prie jos išlaikymo turi ir patys rinkos dalyviai. Šiemet jų įmokos sudarys 50 proc. Lietuvos banko įstatyme numatytų maksimalių įmokų dydžių.

Numatoma, kad 2012 metais visos finansų rinkos priežiūros išlaidos sudarys 16,75 mln. Lt. Šiek tiek mažiau nei pusę šios sumos padengs rinkos dalyviai, kitą dalį – Lietuvos bankas.

Šiandien Lietuvos banko valdybos patvirtintame Prižiūrimų finansų rinkos dalyvių įmokų apskaičiavimo metodikos ir mokėjimo tvarkos apraše nustatytos konsultavimosi su prižiūrimais rinkos dalyviais procedūros, aprašytos įmokų apskaičiavimą ir mokėjimą reglamentuojančios normos. Pažymėta, kad jos netaikomos sprendžiant klausimus dėl įmokų dydžio 2012 metais, nes tokios konsultacijos su rinkos dalyviais jau yra atliktos. Dokumentų projektai kovo pradžioje buvo paskelbti Lietuvos banko interneto svetainėje, taip pat išsiųsti susipažinti finansų rinkos dalyviams ir jų paprašyta pateikti pastabas ar pasiūlymus.

Iki praėjusių metų pabaigos Lietuvos bankas finansavo kredito įstaigų priežiūrą iš savo lėšų, buvusi Vertybinių popierių komisija buvo finansuojama kaip valstybės biudžeto asignavimų valdytoja. Vienintelės Draudimo priežiūros komisijos veikla iš esmės buvo finansuojama rinkos dalyvių įmokomis.

Prižiūrimų finansų rinkos dalyvių įmokos Lietuvos bankui priklauso nuo jų statuso ar pobūdžio: bankai turės mokėti įmokas atsižvelgiant į jų vidutinį metinį turtą, draudimo institucijos – į pasirašytas draudimo įmokas, o kai kurios institucijos, tokios kaip mokėjimo įstaigos, – į apyvartą.

Konkretūs prižiūrimų rinkos dalyvių įmokų dydžiai bus paskelbti artimiausiu metu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pokyčiai AB „Citadele“ banko valdyboje

Naująja valdybos pirmininke (CEO) ir administracijos vadove bus paskirta Dace Priede, kuri šiuo metu „Citadele“ banke užima valdybos narės ir verslo vadovės (CBO) pareigas. skaityti »

Šiaulių bankas – tarp pretendentų laimėti prestižinį Europos verslo Oskarą

Šiaulių bankas Europos verslo apdovanojimuose („European Business Awards“) pateko tarp dešimties Europos įmonių, kurios pretenduoja laimėti apdovanojimą už „Metų augimo strategiją“. skaityti »

Didžioji Britanija pradeda spausdinti plastikinius pinigus

Rugsėjo 13 d. Didžiojoje Britanijoje popieriniai pinigai pradėti keisti polimeriniais. Pirmieji išleisti 5 svarų nominalai. skaityti »

Bankai skolina daugiau, paskolų būklė gerėja

Bankai šiemet paskolas teikia aktyviau – nuo praėjusių iki šių metų vidurio paskolų portfelio vertė išaugo 8,8 proc. (iki 17,6 mlrd. Eur). Paskolų kokybė toliau gerėjo. skaityti »

„Facebook Messenger“ bus naudojamas elektroniniams atsiskaitymams

„Facebook“ derasi dėl bendradarbiavimo su mokėjimo sistemų „PayPal“, „Visa“, „Mastercard“ ir „American Express“ atstovais. skaityti »

Bankų veiklos rodikliai: didėjantis gyventojų bei verslo finansavimas

Lietuvos bankų asociacija paskelbė apibendrintus šių metų antrojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų finansinių grupių veiklos rodiklius. skaityti »

„Visa Europe“ įgyvendina „Blockchain“ projektą

Tarptautinė mokėjimo sistema „Visa Europe“ pradeda įgyvendinti bandomąjį projektą, kurio metu pinigų pervedimui bus naudojama technologija „Blockchain“. skaityti »

Sąskaitą banke galima atidaryti parodžius nuotrauką

Didžiosios Britanijos banko HSBC verslo klientai gali atsidaryti sąskaitą naudodamiesi veidų atpažinimo technologija. skaityti »

Ant penkių dolerių kupiūros skraido paukštelis

Australijos rezervinis bankas pirmosiomis rugsėjo dienomis pristatė naują penkių dolerių kupiūrą su animacija. skaityti »

Indai siūlo bekontakčius lipdukus lipdyti ant ko tik nori

Indijoje daugiau nei 8 tūkstančiai darbuotojų naudojasi „Zeta Super Tag֧“ lipdukais, kurie atlieka bekontakčių atsiskaitymų funkciją. skaityti »