Po konsultacijų su rinkos dalyviais nustatytos šių metų įmokos už priežiūrą

Publikuota: 2012 m. kovo 28 d. trečiadienis

Nuo šių metų pradžios pertvarkius šalies finansų rinkos priežiūros sistemą, prisidėti prie jos išlaikymo turi ir patys rinkos dalyviai. Šiemet jų įmokos sudarys 50 proc. Lietuvos banko įstatyme numatytų maksimalių įmokų dydžių.

Numatoma, kad 2012 metais visos finansų rinkos priežiūros išlaidos sudarys 16,75 mln. Lt. Šiek tiek mažiau nei pusę šios sumos padengs rinkos dalyviai, kitą dalį – Lietuvos bankas.

Šiandien Lietuvos banko valdybos patvirtintame Prižiūrimų finansų rinkos dalyvių įmokų apskaičiavimo metodikos ir mokėjimo tvarkos apraše nustatytos konsultavimosi su prižiūrimais rinkos dalyviais procedūros, aprašytos įmokų apskaičiavimą ir mokėjimą reglamentuojančios normos. Pažymėta, kad jos netaikomos sprendžiant klausimus dėl įmokų dydžio 2012 metais, nes tokios konsultacijos su rinkos dalyviais jau yra atliktos. Dokumentų projektai kovo pradžioje buvo paskelbti Lietuvos banko interneto svetainėje, taip pat išsiųsti susipažinti finansų rinkos dalyviams ir jų paprašyta pateikti pastabas ar pasiūlymus.

Iki praėjusių metų pabaigos Lietuvos bankas finansavo kredito įstaigų priežiūrą iš savo lėšų, buvusi Vertybinių popierių komisija buvo finansuojama kaip valstybės biudžeto asignavimų valdytoja. Vienintelės Draudimo priežiūros komisijos veikla iš esmės buvo finansuojama rinkos dalyvių įmokomis.

Prižiūrimų finansų rinkos dalyvių įmokos Lietuvos bankui priklauso nuo jų statuso ar pobūdžio: bankai turės mokėti įmokas atsižvelgiant į jų vidutinį metinį turtą, draudimo institucijos – į pasirašytas draudimo įmokas, o kai kurios institucijos, tokios kaip mokėjimo įstaigos, – į apyvartą.

Konkretūs prižiūrimų rinkos dalyvių įmokų dydžiai bus paskelbti artimiausiu metu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »