SEB bankas Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro statyboms suteiks 31,4 mln. litų vertės garantijų

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 5 d. trečiadienis

SEB bankas statybų bendrovei „Hidrostatyba“ įsipareigojo suteikti sutarčių vykdymo ir avanso grąžinimo garantijų, kurių vertė 31,4 mln. litų. Šios garantijos užtikrins vieno didžiausių pastarųjų metų projektų – Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro statybų – įgyvendinimą. Projekto iniciatoriai ir užsakovai yra Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir valstybinis Fizinių ir technologijos mokslų centras.

Vilniuje iškilsiančiame mokslo centre bus įrengtos 24 modernios laboratorijos. Jose bus sumontuota naujausia įranga, kuri suteiks išskirtinių galimybių šalies fizinių ir technologijos mokslų ekspertams vykdyti aukščiausios kokybės mokslinę ir tiriamąją veiklą.

„Moderni mokslinių tyrimų bazė yra ne tik šalies aukštojo mokslo sistemos, bet ir aukštos pridėtinės vertės paslaugų kūrimo pagrindas. Vis dėlto aukštujų technologijų sritis reikalauja didelių investicijų, todėl, siūlydami naudingus prekybos finansavimo sprendimus, norime prisidėti įgyvendinant tokius reikšmingus šalies mokslo ir technologijų projektus“, – sakė Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

130 mln. litų vertės projektas bus finansuojamas valstybės ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, o SEB banko teikiamos garantijos pagrindiniam užsakovui Vilniaus universitetui užtikrins, kad projektas būtų įgyvendintas tinkamai ir laiku. Centro statybos turėtų užtrukti kiek daugiau negu dvejus metus. Pagal sutartį statybos darbus atliks statybų bendrovė „Hidrostatyba“ kartu su intelektualių inžinerinių sprendimų bendrove „Fima“.

„Mūsų bendrovei, kuri iki šiol daugiausiai veikė uostų, geležinkelių, kelių ir pramoninių objektų statybos sektoriuose, aukštųjų technologijų centro projektavimas ir statybos yra kartu iššūkis ir galimybė. Įgyvendinant tokį projektą, labai svarbu turėti patikimą partnerį, todėl džiaugiamės, kad ekonomiškai sunkiu laikotarpiu SEB bankas rado finansinių išteklių sklandžiam valstybinės reikšmės projektui įgyvendinti“, – sakė bendrovės „Hidrostatyba“ generalinis direktorius Pranas Šidiškis.

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Naudojimasis bankų paslaugomis ir pasitikėjimas auga

Lietuvos bankų asociacijos užsakymu atlikta gyventojų apklausa parodė, kad 2016 m. pasitikėjimas bankų sektoriumi padidėjo. skaityti »

Kūčių išvakarėse anglams prireikė daug grynųjų

2016 m. gruodžio 23 d.) Didžiojoje Britanijoje iš bankomatų buvo išimta rekordinė suma grynųjų – 730 mln. svarų sterlingų grynųjų. skaityti »

Lietuvos bankas stiprins konkurenciją, šalins administracinius barjerus finansų rinkoje, didins efektyvumą

Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017–2020 m. veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus. skaityti »

SEB bankas finansų konsultacijas privatiems klientams nuo šiol teiks ir internetu

SEB bankas pradeda teikti finansų konsultacijas internetu privatiems klientams – jos metu bus nustatomi kliento poreikiai, tikslai ir sudaromas asmeninis finansų planas. skaityti »

Robotas–finansų patarėjas padės moterims

Singapūre sukurtas naujas finansų patarėjas robotas moterims, padedantis tvarkyti piniginius reikalus. skaityti »

Euras atšventė savo 15-ąjį gimtadienį

Euras sekmadienį (2017 m. sausio 1 d.) atšventė savo 15-ąjį gimtadienį. skaityti »

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui – speciali penkių eurų monetų serija

2018-aisiais mūsų valstybės šimtmetį Lietuvos bankas paminės išleisdamas keturias kolekcines monetas – vieną aukso ir tris sidabro – bei kartu su Latvijos ir Estijos centriniais bankais išleisdamas 2 eurų proginę monetą. skaityti »

Mažos palūkanos tebėra vienas svarbiausių iššūkių finansų įstaigų veiklai

Šalies finansų įstaigos galimą pelningumo sumažėjimą dėl mažų palūkanų normų aplinkos tebevertina kaip svarbiausią riziką finansų sistemai. skaityti »

Mobilieji atsiskaitymai 2020 m. pasieks 410,5 mlrd. dol. apimtis

Manoma, kad mobiliosios priemonės ateityje bus dažniau naudojamos atsiskaityti per internetą, nei susimokėti bekontakčiu būdu prekybos vietoje. skaityti »

Skandinavijos ir Baltijos šalių centriniai bankai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo

Skandinavijos ir Baltijos šalių centrinių bankų vadovai pasirašė sutartį dėl finansinio stabilumo, kurioje numatyti informacijos mainų tarp centrinių bankų principai ir neeilinio likvidumo perdavimo bankinėms grupėms sąlygos. skaityti »