SEB bankas: mažų ir vidutinių įmonių lūkesčiai pamažu gerėja

Publikuota: 2012 m. birželio 14 d. ketvirtadienis

Balandžio ir gegužės ir mėnesiais SEB banko vykdytos apklausos duomenimis, į 2013 metus Lietuvos mažos ir vidutinės įmonės žvelgia su nuosaikiu optimizmu. Dauguma tiki, kad ateinančiais metais jų apyvarta didės, trečdalis planuoja produktų ar / ir paslaugų naujovių, beveik ketvirtadalis svarsto apie naujos darbo jėgos pritraukimą. Didžioji įmonių dalis ir toliau planuoja orientuotis į vidaus rinką ir susilaiko nuo investicinių planų.

Pasak SEB banko prezidento pavaduotojo, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Virginijaus Doveikos, du mėnesius vykusios mažų ir vidutinių įmonių konsultavimo kampanijos metu banko specialistai iš pirmų lūpų pavyko surinko daug vertingos informacijos apie tai, kaip šios įmonės prognozuoja netolimą ateitį. „Planuojama apyvarta, eksporto plėtra, naujovių pasiūla ir prognozės dėl investicijų bei darbuotojų skaičiaus rodo nuosaikaus augimo tendencijas“, – sako V. Doveika.

Dauguma mažų ir vidutinių įmonių (72 proc.) tikisi, kad jų metinė apyvarta 2013 metais padidės per 5 procentus. Didesnio nei 15 proc. apyvartos augimo tikisi 16 proc. įmonių, kas dešimta sako, kad jų apyvarta greičiausiai mažės. Didžiausio, virš 30 proc. siekiančio, apyvartos prieaugio daugiausia tikisi (46 proc.) prekybos įmonės, kas penkta – pramonės bei energetikos sektoriaus įmonė.

Pristatyti rinkai produktų ar / ir paslaugų naujovių 2013 m. planuoja kas trečia maža ar vidutinė įmonė, daugiau nei pusė jų (56 proc.) naujovių ir inovacijų savo veikloje neplanuoja. Daugiausia naujovių planuoja prekybos (41 proc.), taip pat pramonės ir energetikos (15 proc.) srities įmonės.

Eksporto rinkose plėtrą vykdys daugiau nei trečdalis (36 proc.) mažų ir vidutinių įmonių. Iš jų į naujas rinkas planuoja žengti 14 proc., o 22 proc. plėstis jau esamose. Naujose rinkose aktyviausiai plėtrą vykdys prekybos (34 proc.), pramonės ir energetikos (17 proc.), taip pat transporto (13 proc.) sektoriaus įmonės. Eksporto plėtros neplanuoja vykdyti ir prioritetu vidaus rinką laiko 63 proc. įmonių.

Investicinių planų 2013 metais pareiškė turinti kas trečia įmonė, iš jų du trečdaliai tam planuoja skirti daugiau nei 30 tūkst. eurų – tai prekybos (24 proc.), pramonės ir energetikos (17 proc.), transporto (14 proc.), statybos (10 proc.) įmonės, taip pat ūkininkai (8 proc.). Mažesnes, iki 30 tūkst. eurų, investicijas planuoja trečdalis įmonių, tarp jų – taip pat prekybos (36 proc.), transporto (16 proc.), pramonės ir energetikos (13 proc.) įmonės.

23 proc. mažų ir vidutinių įmonių 2013 m. pabaigoje ketina padidinti darbuotojų skaičių, likusios įmonės savo planus ketina pasiekti pasitelkdamos turimus žmogiškuosius resursus.

Išsamūs mažų ir vidutinių įmonių veiklos prognozių 2013 metams duomenys gauti SEB banko įmonių konsultavimo finansų klausimais kampanijos metu. Per du mėnesius buvo surengti beveik 1,2 tūkst. susitikimų su įmonėmis visoje Lietuvoje, iš jų beveik 700 užpildė apklausos anketas, nurodydamos savo planus ateinantiems metams.

Mažų ir vidutinių įmonių konsultavimo kampanija siekta padėti joms iš didelės finansinių paslaugų ir sprendimų pasiūlos pasirinkti tinkamiausius ir taip užtikrinti investicijų tęstinumą, apyvartinio kapitalo stabilumą, prekybos plėtrą. SEB bankas šios kampanijos simboliu pasirinko „Smart“ (liet. sumanus) automobilius. Būtent jais į susitikimus su įmonių vadovais vyko banko vadybininkai ir įveikė 23 tūkst. kilometrų.

Šiuo metu SEB bankas paslaugas teikia 44 tūkst. mažų ir vidutinių įmonių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »