SEB bankas, padedamas nevyriausybinės aplinkosauginės organizacijos Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje, siekia mažinti veiklos poveikį aplinkai

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 10 d. penktadienis

SEB bankas kartu su nevyriausybine aplinkosaugos organizacija Baltijos aplinkos forumu Lietuvoje praėjusių metų lapkritį pradėjo bendrą projektą, norėdamas rasti naujų galimybių mažinti banko veiklos poveikį aplinkai ir skatinti tvaraus verslo plėtrą Lietuvoje. Šiemet atlikta SEB banko poveikio aplinkai mažinimo galimybių studija, pateiktos bankui poveikio aplinkai mažinimo rekomendacijos.

„Bendradarbiavimą su visuomenėje gerai žinomu SEB banku priėmėme kaip išskirtinę galimybę paskatinti Lietuvos įmones prisidėti prie aplinkos apsaugos. Juk banko paskolos suteikia galimybių įgyvendinti įvairius ilgalaikius projektus, kurių poveikis aplinkai nevienodas ir gali būti mažesnis. Taip pat SEB bankas yra didelis prekių pirkėjas ir paslaugų naudotojas Lietuvos rinkoje, todėl gali turėti nemažą įtaką prekių ir paslaugų teikėjams, skatindamas tvaresnių prekių ir paslaugų pasiūlą“, – sakė Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje direktorius Žymantas Morkvėnas.

Išanalizavus banko veiklos specifiką ir turimus duomenis, buvo išskirtos trys svarbiausios banko poveikio aplinkai sritys – tiesioginis banko poveikis naudojant išteklius, pirkimai ir teikiamos paslaugos.

Atliktoje galimybių studijoje pateikiamos rekomendacijos, kaip mažinti tiesioginį banko poveikį aplinkai vartojant elektros, šildymo ir vėdinimo, vandens, transporto ir atliekų tvarkymo išteklius. Vykdant pirkimus, bankui pasiūlyti konkretūs aplinkosaugos kriterijai, padėsiantys pasirinkti aplinkai ir darbuotojų sveikatai mažiau kenksmingas prekes ir paslaugas. Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje taip pat sukūrė tvarių verslo pokyčių atpažinimo priemonę, kuri banko darbuotojams padės aiškiau suvokti tvarios verslo plėtros kryptis ir, diskutuojant apie tai su verslininkais, ieškoti galimybių mažinti Lietuvos verslo poveikį aplinkai.

„Ne vienus metus organizuojame veiklą taip, kad banko veiklos poveikis aplinkai nuolatos mažėtų. Nuolat atsiranda naujų ir pažangesnių būdų, kaip tą padaryti. Šis partnerystės projektas mums suteikė galimybę rasti įvairių naujų būdų, kaip toliau galėtume aktyviau veikti poveiklio aplinkai mažinimo srityje“, – sakė Aleksas Gibas, SEB banko prezidento patarėjas, atsakingas už tvarios veiklos įgyvendinimą ir plėtrą. Pasak jo, remdamasis parengta galimybių studija, SEB bankas Lietuvoje kurs savo veiklos aplinkosaugos strategiją kitiems metams.

Įgyvendinant projektą, buvo atlikta ir SEB grupės darbuotojų Lietuvoje apklausa apie jų požiūrį tam tikrais aplinkos apsaugos klausimais, kuri parodė, kad daugumai banko darbuotojų svarbios aplinkos apsaugos problemos. Taip pat vyko teminės diskusijos su darbuotojais, atsakingais už pagrindines banko poveikį aplinkai lemiančias sritis, ir vienos dienos darbuotojų mokymas su praktinėmis užduotimis.

Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje ir SEB banko partnerystė yra projekto „Vartai: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“ dalis. Projektas Lietuvoje įgyvendinamas pagal Jungtinių Tautų vystymo programą kartu su Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Lietuvos profesine sąjunga „Solidarumas“ ir labdaros ir paramos fondu „Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »