SEB bankas, padedamas nevyriausybinės aplinkosauginės organizacijos Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje, siekia mažinti veiklos poveikį aplinkai

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 10 d. penktadienis

SEB bankas kartu su nevyriausybine aplinkosaugos organizacija Baltijos aplinkos forumu Lietuvoje praėjusių metų lapkritį pradėjo bendrą projektą, norėdamas rasti naujų galimybių mažinti banko veiklos poveikį aplinkai ir skatinti tvaraus verslo plėtrą Lietuvoje. Šiemet atlikta SEB banko poveikio aplinkai mažinimo galimybių studija, pateiktos bankui poveikio aplinkai mažinimo rekomendacijos.

„Bendradarbiavimą su visuomenėje gerai žinomu SEB banku priėmėme kaip išskirtinę galimybę paskatinti Lietuvos įmones prisidėti prie aplinkos apsaugos. Juk banko paskolos suteikia galimybių įgyvendinti įvairius ilgalaikius projektus, kurių poveikis aplinkai nevienodas ir gali būti mažesnis. Taip pat SEB bankas yra didelis prekių pirkėjas ir paslaugų naudotojas Lietuvos rinkoje, todėl gali turėti nemažą įtaką prekių ir paslaugų teikėjams, skatindamas tvaresnių prekių ir paslaugų pasiūlą“, – sakė Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje direktorius Žymantas Morkvėnas.

Išanalizavus banko veiklos specifiką ir turimus duomenis, buvo išskirtos trys svarbiausios banko poveikio aplinkai sritys – tiesioginis banko poveikis naudojant išteklius, pirkimai ir teikiamos paslaugos.

Atliktoje galimybių studijoje pateikiamos rekomendacijos, kaip mažinti tiesioginį banko poveikį aplinkai vartojant elektros, šildymo ir vėdinimo, vandens, transporto ir atliekų tvarkymo išteklius. Vykdant pirkimus, bankui pasiūlyti konkretūs aplinkosaugos kriterijai, padėsiantys pasirinkti aplinkai ir darbuotojų sveikatai mažiau kenksmingas prekes ir paslaugas. Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje taip pat sukūrė tvarių verslo pokyčių atpažinimo priemonę, kuri banko darbuotojams padės aiškiau suvokti tvarios verslo plėtros kryptis ir, diskutuojant apie tai su verslininkais, ieškoti galimybių mažinti Lietuvos verslo poveikį aplinkai.

„Ne vienus metus organizuojame veiklą taip, kad banko veiklos poveikis aplinkai nuolatos mažėtų. Nuolat atsiranda naujų ir pažangesnių būdų, kaip tą padaryti. Šis partnerystės projektas mums suteikė galimybę rasti įvairių naujų būdų, kaip toliau galėtume aktyviau veikti poveiklio aplinkai mažinimo srityje“, – sakė Aleksas Gibas, SEB banko prezidento patarėjas, atsakingas už tvarios veiklos įgyvendinimą ir plėtrą. Pasak jo, remdamasis parengta galimybių studija, SEB bankas Lietuvoje kurs savo veiklos aplinkosaugos strategiją kitiems metams.

Įgyvendinant projektą, buvo atlikta ir SEB grupės darbuotojų Lietuvoje apklausa apie jų požiūrį tam tikrais aplinkos apsaugos klausimais, kuri parodė, kad daugumai banko darbuotojų svarbios aplinkos apsaugos problemos. Taip pat vyko teminės diskusijos su darbuotojais, atsakingais už pagrindines banko poveikį aplinkai lemiančias sritis, ir vienos dienos darbuotojų mokymas su praktinėmis užduotimis.

Baltijos aplinkos forumo Lietuvoje ir SEB banko partnerystė yra projekto „Vartai: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“ dalis. Projektas Lietuvoje įgyvendinamas pagal Jungtinių Tautų vystymo programą kartu su Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, Lietuvos profesine sąjunga „Solidarumas“ ir labdaros ir paramos fondu „Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »